Jak można wyłączyć ostrzeżenia o niskim poziomie naładowania baterii w urządzeniach Bluetooth?


15

Używam gładzika Apple i klawiatury Bluetooth, a gdy bateria osiągnie 20%, wskaźnik bluetooth na pasku menu zaczyna migać ostrzeżenie o niskim poziomie baterii. Zwykle tak naprawdę mnie to nie obchodzi, ale 20% baterii to około 1-2 miesiące użytkowania, więc rzecz miga mi nieprzerwanie przez ponad miesiąc.

Czy istnieje sposób na wyłączenie tego zachowania?


Mam ten sam problem z moim Magic Trackpad ... Dostaję około sześciu tygodni użytkowania, kiedy poziom naładowania baterii jest niski i komputer zaczyna mnie nękać.
TheWellington,

1
Dziwnie, moje baterie Trackpad po raz pierwszy zgasły i nigdy nie otrzymałem żadnych ostrzeżeń, więc wydaje się, że to możliwe, po prostu nie wiem, co mogłem zrobić, aby to osiągnąć.
faszerowanie

Odpowiedzi:


8

Nie przeszkadza mi ostrzeżenie lub ostrzeżenie, ale nie mam nic przeciwko tygodniom, w których miga ikona w moim Menubar. Oto co zrobiłem w Terminalu:

$ cd /System/Library/CoreServices/Menu\ Extras/Bluetooth.menu/Contents/Resources/
$ sudo cp lowbatt.pdf lowbatt.backup.pdf
$ sudo cp BlueTooth_Connected.pdf lowbatt.pdf

Zastępuje to ikonę niskiego poziomu baterii tą samą podłączoną ikoną. Zakładam, że ikona nadal „miga”, zmieniając jedną na drugą, ale ponieważ są one takie same, nie zauważasz.

Teraz dostaję alarmy 20%, 10%, 5%, ale nie irytujące mrugnięcie.

To jest w Lwie. Możliwe, że aktualizacje systemu, a może nawet Mountain Lion to cofną, ale prawdopodobnie można je ponownie zastosować po przeprowadzeniu aktualizacji.


W przypadku Mountain Lion odpowiednie pliki mają nazwy:

  • Bluetooth_Low_Battery.pdf
  • Bluetooth_Connected.pdf

1

Oto obejście opublikowane na Macworld. Musisz zmienić nazwę /System/Library/CoreServices/MenuExtras/Bluetooth.menupliku. Przeczytaj artykuł przed zmianą!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.