Nie można zaktualizować aplikacji innych firm w systemie macOS Sierra - temp dir nie można zapisać


0

Od czasu uaktualnienia do macOS Sierra nie mogę zaktualizować żadnej aplikacji strony trzeciej i muszę ją odinstalować / zainstalować, aby była najnowsza. Nie miałem tego problemu z El Capitain.

Powodem, dla którego nie mogę tego zrobić, jest to, że dir temp nie można zapisać. Jedną z aplikacji, pokazał mi to: Error: Could not create temporary directory: Permission denied.

Bieganie echo $TMPDIRpokazuje mi /var/folders/h_/5_gcf0l53kx7qm0_f39tl9nw0000gn/T/. Zmieniłem uprawnienia niemal wszystko czasowo tam, w tym (ale nie tylko) chmod, nouappndi nouchg. Wiem, że Apple podejmuje dodatkowe środki bezpieczeństwa dotyczące uprawnień do folderów, chmodale nie jest początkowo użytkownikiem Linuksa, nie jestem pewien, które są ani jakie kroki powinienem podjąć, aby rozwiązać ten problem.

Próbowałem wykonać następujące kroki przedstawione tutaj https://discussions.apple.com/thread/5275515?tstart=0 dotyczące folderu domowego i poprawiania mojego problemu, ale nadal występuje


Czy możesz utworzyć plik w katalogu i które aplikacje mają problem?
Mark

Odpowiedzi:


1

Oznacza to, że uprawnienia do tego folderu zostały uszkodzone lub zostały zmienione przez inny proces. Sugeruję, aby postępować zgodnie ze wskazówkami w linku poniżej i ponownie zainstalować Sierra z partycji odzyskiwania. W takim przypadku należy zresetować uprawnienia do tego folderu, co powinno umożliwić pomyślne uruchomienie instalatora. Pamiętaj tylko, aby zwrócić uwagę na część, w której mówią: „Pomiń krok 2, ponieważ nie będziesz kasować dysku”.

https://discussions.apple.com/thread/7715561?start=0&tstart=0

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.