Jaki jest powód dużej minimalnej jasności MacBooka Air (lub innych urządzeń)?


10

Kiedy używam mojego MacBooka Air w ciemności z różnych powodów (np. Przyczynowe obserwowanie gwiazd lub pracowanie do późna w ciasnych pomieszczeniach), ostatni stopień jasności przed „czarnym” jest dla mnie zbyt jasny.

Istnieją dodatkowe obejścia (patrz na przykład ekran powietrza Macbooka jest zbyt jasny nawet przy najniższym ustawieniu ), więc nie pytam, jak uzyskać niższą jasność.

Zastanawiam się, czy należy unikać pewnych problemów sprzętowych przy pracy z bardzo niską jasnością, czy tylko kwestią trudności jest zapewnienie jakości wyświetlania klienta przy bardzo niskiej jasności, czy coś innego?


3
Nie znam szczegółów ekranu MacBook Air, ale często jasność jest kontrolowana poprzez wyłączanie / włączanie podświetlenia w bardzo małych odstępach czasu. Mózg postrzega to jako stałe światło, ale mniej jasne. Jeśli jednak przerwy będą zbyt długie, zaczniesz odczuwać migotanie wyświetlacza. Dlatego istnieje ograniczenie dotyczące tego, jak niską jasność można osiągnąć za pomocą tej metody.
jksoegaard

2
@ jksoegaard OK, to interesująca teoria. Powinienem być w stanie na to spojrzeć za pomocą fotodiody lub fototranzystora i oscyloskopu, tyle że nie mam ich pod ręką. Mogą jednak modulować szerokość impulsu w stałym okresie zamiast zmieniać okres. Ale to może mieć również ograniczenia. Podoba mi się ta teoria!
uhoh

Prawdopodobnie jest to skala logarytmiczna lub liniowa i właśnie to otrzymujesz, obliczając wartości
William

@William Volume jest również prawdopodobnie skalą logarytmiczną lub liniową i działa świetnie, schodząc do bardzo niskich wartości przed wyłączeniem. Sądzę, że Apple może wdrożyć dowolną skalę, którą uznają za optymalną dla wygody użytkownika.
uhoh

1
@ uhoh Uważam, że grafika była myląca i rozpraszała główny punkt problemu, a mianowicie wyjaśnienie, dlaczego jasność zmienia się inaczej na różnych maszynach. Dlatego zostawiłem swój komentarz: wiem, że nie jest to ankieta opinii, ale zrozumienie, co robi sprzęt, co może być przydatne w odkrywaniu, dlaczego ten sprzęt robi to, co robi.
JMY1000,

Odpowiedzi:


5

Czy próbowałeś podzielić ostatnie wycięcie na 4 części, naciskając Alt+ Shift+ F1lub Alt+ Shift+ F2?

Pozwala mieć jeszcze trzy poziomy przed blackekranem. Działa również z dźwiękiem.


FWIW Na moim MacBooku Pro Retina, 15-calowym, początek 2013 r., 1F1 z tylko pierwszą pozycją wskaźnika zapaloną i wciśniętą trzykrotnie, nie zmienił zauważalnie, ale zmienił się z dowolnej innej pozycji wskaźnika. To samo dotyczy withF2 bez zapalonego wskaźnika, poza pierwszym naciśnięciem, nie widziałem zauważalnej zmiany, dopóki nie zapali się drugi wskaźnik. Więc chociaż to nie działa dla mnie na najniższej pozycji wskaźnika i może nie działać dla niektórych na najniższej pozycji wskaźnika, wciąż jest to fajna wskazówka i warta +1.
user3439894,

Fajne! Dzięki za ciekawą sugestię! Na moim MacBooku Air z około 2012 roku działa on powyżej ostatniego pełnego wycięcia, ale nie przygasa poniżej niego. Otrzymuję cztery stopnie identycznej jasności, a potem nagle zero. Myślę, że może to być ścisły dolny limit sprzętowy.
uhoh,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.