Wiążący klawisz modyfikujący do przycisku myszy 4 za pomocą KeyRemap4MacBook


1

Chcę to zrobić, więc gdy gram, mogę użyć przycisku myszy jako klawisza „zmiany” modyfikatora, zamiast faktycznie uderzać + 1 lub + 2 . Uniemożliwi mi to zdejmowanie palców z klawiszy „1-4” lub „Q-R” w celu ich modyfikacji + 1 .

Niektóre notatki:

 1. Brak oprogramowania myszy Dostępne z tego, co mogłem w porządku.
 2. KeyRemap4MacBook nie ma możliwości bezpośredniego umożliwienia mi tego zrobić, więc miałem nadzieję, że może być ktoś, kto może mi pomóc w kodzie potrzebnym do dodania go do programu.
 3. Nie musi działać tylko w przypadku tej myszy, ponieważ zawsze będę używał jej jako trzeciego klawisza Shift.
 4. Myślę, że globalne remapowanie może być najlepsze.

Mam pytania. (1) Czy twoja mysz ma własne oprogramowanie, które może to zrobić? Jakakolwiek nieco nowa mysz do gier Logitech powinna. (2) Keyremap4MacBook lub Karabiner ? (3) Czy powinno to być mapowanie klucza tylko dla tej myszy? (4) Czy należy ponownie zmontować przycisk dla określonej aplikacji? - Możesz odpowiedzieć na nie, edytując pytanie.
Joonas

Odpowiedzi:


1

Nie mam pojęcia, jaka jest różnica między KeyRemap4MacBook a Karabiner (bez elementów karabinka) , więc nie mogę zagwarantować, że będzie to działać na starszych wersjach. KeyRemap4MacBook otrzymał zmianę nazwy na „Karabiner” w 2014 r., Wierzę, więc część dokumentacji może nie mieć już zastosowania.

Mam dostęp tylko do Maca z Sierra, więc nie mogłem przetestować go w żadnej wersji.

 1. Postępuj zgodnie z instrukcjami jak dodać ustawienia niestandardowe
  • Wróć do tego po zakończeniu step 3.
 2. Ignorować step 4 i zastąp zawartość pliku private.xml:

<?xml version="1.0"?>
<root>

 <item>
  <name>Mouse Button 4 to Shift</name>
  <identifier>MouseBtn4ToShift</identifier>
  <autogen>
   __KeyToKey__
    PointingButton::BUTTON4,
    KeyCode::SHIFT_L
  </autogen>
 </item>

</root>

 1. Kontynuuj instrukcje jak dodać ustawienia niestandardowe w step 5.

Jeśli nie masz 100% pewności, że naciśnięty został przycisk numer 4, możesz użyć Podglądu zdarzeń do sprawdzenia .


Wystarczy, że ktoś jest zainteresowany:


Hej @Joonas, tak, mówimy o tym samym programie. Właśnie wypróbowałem jedną z ich wbudowanych i nie działa. Próbowałem twojego i dostałem to samo. Czy jest jakieś miejsce, które „aktywuję je inaczej niż tylko zaznaczając pole?
Ronnie Lee Booth III

Hmm ... Nie. To powinno to zrobić. Co zrobić, jeśli przetestujesz go za pomocą EventViewer? Pokaże, że klawisz Shift jest uruchamiany po naciśnięciu tego przycisku myszy ... Jeśli zadziałał. Myślę, że jest możliwe, że coś w grze może uniemożliwić jej działanie, więc lepiej przetestuj, czy wbudowana przeglądarka zdarzeń zobaczy zmienione klucze. Możesz także upewnić się, że obsługuje on wersję systemu operacyjnego i że został dodany i sprawdzony System Preferences > Security & Privacy > Privacy (top right) > Accessbility (left). Kliknij blokadę i wprowadź hasło administratora, aby edytować. Może już tam być ...
Joonas

Myślę, że problem polega na tym, że potrzebuje teraz kolejnej aktualizacji do pracy na moim systemie. To wyjaśnia, dlaczego żadna część programu nie działa. Czy znasz jakieś inne programy, które mogą działać?
Ronnie Lee Booth III

Ja nie. Dlaczego nie zaktualizujesz? Lub sprawdź, jaka jest wersja twojego systemu operacyjnego i pobierz odpowiednią wersję Karabinek ? Wyświetla listę obsługiwanych wersji OS X w każdym przycisku pobierania ... Z wyjątkiem elementów Karabiner, który działa w Sierra (10.12). Możesz sprawdzić swoją wersję systemu operacyjnego w menu Apple w lewym górnym rogu i przechodząc do sekcji Informacje. Powinien powiedzieć „Wersja X” u góry okna Informacje.
Joonas

Właśnie dostałem Karabiner Elements, nie wiedziałem, że mogę go pobrać, ponieważ nie został ukończony. Szukam miejsca do dodania własnego kodu teraz - czy trzeba to zrobić w terminalu?
Ronnie Lee Booth III
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.