Zewnętrzny zasilacz powodujący usterki ekranu?


2

Po zmianie aranżacji sypialni musiałem wymienić zasilacz z wtyczki amerykańskiej na zasilacz z wtyczką innej firmy w Wielkiej Brytanii, za każdym razem, gdy podłączam iPada Air 2 do ładowarki innej firmy, ekran zaczyna się popsuć i działa prawie tak, jakby był inny (niewidzialny) palec stale na ekranie, co powoduje problemy przy wybieraniu różnych klawiatur, graniu w gry, pisaniu i przewijaniu Internetu. Ale kiedy odłączam iPada od ładowania, ten problem się nie zdarza ... to prawie tak, jakby ekran dotykowy miał dziwny skurcz za każdym razem, gdy ma na nim kropelki wody.

Kiedy miałem swój stary oryginalny adapter wtyczki Apple US, ten problem nigdy się nie zdarzył, również wymieniłem oryginalny krótki i delikatny przewód ładujący Apple na inny, który ma 3 metry (chociaż nie sądzę, że problem tkwi w kablu, ponieważ „ używam go od bardzo dawna).

Ten problem jest dla mnie całkiem nowy i nie jestem pewien, czy to sam iPad, czy zasilacz ...

Co powinienem zrobić?

Dzięki,

Sid.

Odpowiedzi:


2

Niemal na pewno używasz zasilacza z wtyczką innej firmy (chociaż nie jest dla mnie jasne, jak to robisz).

Niezależnie od tego, jako prosty test w celu potwierdzenia, wystarczy podłączyć iPada do portu USB (np. Na komputerze Mac / PC) za pomocą tego samego kabla. Jeśli problem się nie powtórzy, masz odpowiedź.

Jeśli nadal występuje, wiesz, że to prawdopodobnie sam kabel lub iPad. Następnie możesz dwukrotnie sprawdzić, czy nic nie znajduje się w porcie oświetlenia iPada, co może powodować zakłócenia / przewodnictwo. Jeśli nie ma nic oczywistego, sprawdź ponownie, używając innego kabla.


Opublikowałem moje ostatnie ustalenia na podstawie pomocy, której mi udzieliłeś, dziękuję bardzo!
SidS

1

Dokładnie ten scenariusz napotkałem w różnych warunkach.

Składany zasilacz sieciowy Apple UK 5W + kabel błyskawicy Amazon Basics o długości 2 m

To zawsze działało dobrze, gdy jest używane ze standardowym zasilaniem sieciowym. Ale użyłem tej samej kombinacji w pociągu, który miał gniazda zasilania na każdym siedzeniu i doświadczył tego samego usterki ekranu / dotyku na moim iPhonie 7Plus. Odłączenie adaptera natychmiast rozwiązało problem.

Więc - Wygląda na to, że ten sam problem może być spowodowany tym, co, jak zakładam, było poniżej specyfikacji elektrycznej.


0

Najnowsze ustalenia ....

Przez kilka dni eksperymentowałem, który składnik powoduje skurcze ekranu ... oto moje ustalenia,

Adapter Apple + kabel Apple = brak zakłóceń Adapter Apple + kabel innej firmy = brak zakłóceń Adapter zewnętrzny + kabel Apple = zakłócenia Adapter zewnętrzny + kabel innej firmy = zakłócenia

Uwaga: oryginalny kabel Apple, który był dołączony do mojego iPada, miał rozcięcie tuż przed wtyczką pioruna, ale to nie odgrywało żadnej roli zakłóceń na moim iPadzie, wyeliminowałem również szanse, że mój rozcięty kabel powodował zakłócenia przez używając kabla mamy z jej iPada Air 2.

Wniosek...

Testy i wyniki pokazują, że adapter innej firmy spowodował zakłócenia, początkowo myślałem, że to osłona ekranu, ponieważ została nieco pęknięta, trochę nawet po usunięciu, zakłócenia były nadal widoczne. W tej chwili mogę śmiało powiedzieć, że niektóre adaptery innych firm nie działają dobrze z iPadem, chociaż w moim przypadku nie uszkodziło ono samego iPada, zachowaj ostrożność przy zakupie adapterów innych firm, zawsze sprawdzaj ocenę przed zakupem, dla mnie ocena była taka sama jak oryginalnego adaptera Apple.

Zdjęcia sprawcy zewnętrznego adaptera ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Do Twojej wiadomości - użyłem gniazda wzmacniacza 2.1 we wtyczce (oznaczonego jako 2.1A) i jeszcze nie testowałem gniazda 1 wzmacniacza, czy nadal będzie powodować zakłócenia ekranu. Adapter wydaje się niemarkowy i wyprodukowany w Chinach, a mój tata bardzo dawno temu kupił go w Amazon w celu wymiany wadliwego adaptera iPhone 4s.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.