Losowo pojawia się wyskakujące okno „Wykryto zmiany oprogramowania układowego”


10

Ta wiadomość pojawiła się na moim komputerze Mac

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Co mogło to spowodować?
  • Widzę plik eficheck.bin. Jak mogę sprawdzić, czy moje oprogramowanie układowe EFI jest prawidłowe?
  • Co stanie się po przesłaniu tego do Apple?

Czy przypadkiem uruchamiasz jakieś wersje beta systemu macOS?
Monomeeth

Odpowiedzi:


10

Co mogło to spowodować?

MacOS Sierra 10.12.5 w wersji beta (i wcześniejsza wersja 10.12.4 w wersji beta) zawiera narzędzie eficheck. To narzędzie służy do weryfikacji oprogramowania EFI poprzez odczyt danych z pamięci flash interfejsu Serial Peripheral Interface (SPI) i sprawdzenie, czy jego podpis jest prawidłowy (tj. Nie został zmieniony). Zasadniczo robi to, aby zapobiec problemom ze stabilnością systemu i bezpieczeństwem.

Tak więc, jeśli zainstalowałeś jedną z tych wersji beta, to by wyjaśniało, co to spowodowało . Jeśli nie zainstalowałeś żadnej z tych wersji beta, to jestem ze stratą - z wyjątkiem tego, że jest bardzo prawdopodobne, że narzędzie eficheck będzie zawarte w publicznej wersji macOS Sierra 10.12.5. Nie sądzę, aby była to część publicznego wydania systemu Mac OS Sierra 10.12.4.

Tak czy inaczej, możesz to sprawdzić, wprowadzając kextstatpolecenie w Terminalu i wyszukując dane wyjściowe za pomocą CommandFskrótu Znajdź i wyszukując eficheck.kext (lub jego część).

Widzę plik eficheck.bin. Jak mogę sprawdzić, czy moje oprogramowanie układowe EFI jest prawidłowe?

Jeszcze raz pracuję nad założeniem, że masz zainstalowaną wersję beta. Jeśli tak, nie martwiłbym się tym, ponieważ wielu użytkowników zgłosiło to, mimo że ich oprogramowanie układowe nie zostało zmodyfikowane itp.

Co stanie się po przesłaniu tego do Apple?

Jeśli zdecydujesz się wysłać odpowiednie dane do Apple, zbierane i przesyłane są tylko nieoczekiwane zmiany w oprogramowaniu układowym komputera oraz tylko ogólne dane komputera (takie jak model). Jeśli chodzi o to, co będzie dalej, nie jestem pewien, co Apple zrobi z tymi danymi. Tylko czas powie.

Więcej informacji było dostępnych na stronie : https://support.apple.com/kb/HT207475, ale od tego czasu zostały usunięte (były tam jeszcze trzy dni temu). Dołączam go tutaj, ponieważ spodziewam się, że Apple opublikuje go ponownie po wydaniu macOS Sierra 10.12.5. Jeśli tak nie jest, zmodyfikuję / usunę go (odpowiednio) z tej odpowiedzi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.