Jakie są zamienniki Mac OS X dla Visio?


31

Visio jest najbardziej widocznym przykładem programu, który uważam za przydatny w systemie Windows, dla którego nie zidentyfikowałem zamiennika kompatybilnego z komputerem Mac.

Podstawową funkcją Visio jest narzędzie do tworzenia schematów blokowych. Pozwala użytkownikowi konstruować złożone przepływy informacji za pomocą inteligentnych obiektów i łączyć grafiki, które przyciągają i wyginają się, gdy użytkownik porusza się po stronie. Przez lata zmieniał się, aby obsługiwać inne widoki diagramów i przepływów informacji, takie jak diagramy IT i makiety interfejsu użytkownika.

Co może zastąpić Visio na komputerze Mac?

Odpowiedzi:


41

6
OmniGraffle Pro odczytuje pliki binarne Visio, nie tylko ich pliki XML. Dla mnie było to warte zachodu. Ponadto, FWIW, zdecydowanie wolę OmniGraffle od Visio pod względem łatwości użytkowania. Moi współpracownicy często komentują, jak ładne są diagramy.
Michael H.

Mam podobne doświadczenia z moimi współpracownikami. Omnigraffle jest tym, czym chciałby być Visio.
Kevin

1
OmniGraffle nie jest odpowiednikiem Visio. Jest to oprogramowanie o znacznie wyższej jakości ze względu na jakość interfejsu użytkownika i jakość produkowanej grafiki. Strony mogą być również używane do tworzenia grafiki o wysokiej jakości i przy użyciu znacznie większej liczby obiektów graficznych niż OmniGraffle.
dan

Tak jak lubię OG, nadal brakuje mu możliwości precyzyjnego dostrajania kształtów w bardziej przystępny sposób, takich jak umiejętności dostrajania obecne w programie Visio i rysowaniu koncepcji, jeśli chodzi o schematy przetwarzania mechanicznego. Nadal jest świetnym zamiennikiem do rysowania makiet interfejsu użytkownika.
ismail

8

Jak wspomnieli inni OmniGraffle jest świetnym zamiennikiem Visio. Ale jeśli chcesz czegoś za darmo, poleciłbym również YED:

http://www.yworks.com/en/products_yed_about.html

Używam go na moich systemach opartych na Linuksie, ale ponieważ jest oparty na Javie, działa dobrze w Mac OS X, a także Windows.


6

Dia , to nie jest natywna aplikacja, używa x11, ale działa dobrze. Istnieje również ConceptDraw PRO, ale jest to kolejna z aplikacji typu cross-plantform i nie działa tak dobrze jak OmniGraffle.

Prawdopodobnie nadal poleciłbym OmniGraffle dla komputerów Mac.


6

Tworzymy draw.io , nie jest tak skomplikowane jak nazwane narzędzie, ale wykonuje większość podstawowych zadań w tej dziedzinie. Jest darmowy i open source , a ponadto dostępna jest wersja Desktop .


3
Cześć. Rozumiem, że ta odpowiedź może być bardzo stara i możesz nie monitorować tego konta, ale chcę cię poinformować, że jestem całkowicie oszołomiony tym, jak proste i bezpłatne jest draw.io. Jest lekki, ładuje się szybko (nawet ładuje się szybciej niż rzeczywisty MS Visio lol), ma mnóstwo kształtów, może od razu zapisać na chmurze lub dysku lokalnym, a także świetną dokumentację! Nie mogę uwierzyć, że jest to całkowicie bezpłatne, nawet do użytku komercyjnego! Dziękujemy za rozwinięcie tego!
Chen Li Yong,

4

OmniGraffle jest niesamowity, ale dość drogi. Jeśli szukasz zamiennika Visio dla konkretnych makiet interfejsu użytkownika lub naprawdę prostych diagramów, możesz użyć makiet Balsamiq


3

Sprawdź GenMyModel , nowy modeler UML obsługiwany przez przeglądarkę , przeznaczony dla wielu platform i bezpłatny . Działa w Chrome, Firefox, IE i Safari (Mac OS) i zapewnia modelowanie zgodne z UML z generowaniem kodu (Java, SQL). Obecnie obsługuje diagramy klas i diagramy przypadków użycia. Możesz także eksportować obrazy i raporty PDF .


2

Zaskoczony, widząc, że Lucidchart tu nie ma.

  • Oparty na HTML5
  • Obsługuje wszystkie biblioteki IT, których chcę
  • Importuj i eksportuj dowolne pliki Visio

  • Ma przeglądarkę Visio, która pozwala edytować i wyświetlać pliki Visio. Wynika to z tego, że jest zintegrowany z dyskiem Google, dzięki czemu Lucidchart pozwala na pracę nad tymi plikami i eksportowanie ich.

  • Lucid chart ma wspólny interfejs, który pozwala na łatwą pracę z edycją w małych zespołach, bez konieczności wysyłania diagramu tam iz powrotem.

  • Jest bezpłatny dla jednego użytkownika. (istnieją inne opcje z dołączonymi cenami, co nie jest takie złe)

  • Ma funkcję przeciągnij i upuść, która ułatwia obsługę i jest bardzo intuicyjna.


2
Nie jestem zaskoczony zaciemnieniem Lucidcharta na platformie Mac. Nie jest natywny, a na wynajem oprogramowania koszt jest wysoki w porównaniu z opcjami dla iOS i Mac, takimi jak OmniGraffle, z bogatym zestawem obsługi w ekosystemie Mac.
bmike

0

Właśnie natrafiłem na inną fajną (open source) aplikację do tworzenia diagramów i makiet - http://pencil.evolus.vn/ . Nie jest tak profesjonalny i wydajny jak Omnigraffle, ale w wielu sytuacjach prawdopodobnie wystarczy, a mianowicie proste diagramy i makiety (które można eksportować jako HTML).

Używam również innych rozwiązań dla diagramów (w tym diagramów UML), nie są to dla makiet:


0

Alternatywną przeglądarką do tej wymienionej w odpowiedzi Donalda B jest:

Enolsoft Visio Viewer dla komputerów Mac

Inteligentne narzędzie do przeglądania plików do obsługi plików Visio przez użytkowników systemu Mac OS, umożliwiające przeglądanie, zapisywanie i drukowanie rysunków i diagramów Microsoft Visio w systemie Mac OS X 10.7 i nowszych.

  • Łatwo przeglądaj rysunki Microsoft Visio w formacie VSD na komputerze Mac.
  • Konwertuj Visio na PDF z zachowanymi oryginalnymi elementami.
  • Obsługa wyświetlania wielu kart, aby łatwo przełączać się między wieloma plikami Visio.

Jest to produkt „płatny za”, jednak jest dostępny jako „bezpłatny okres próbny” , aby umożliwić Ci wypróbowanie przed zakupem (jeśli jest to pożądane).


0

Chociaż uwielbiam Omnigraffle, dla większości nie jest to opłacalne. Tańszą alternatywą dla mnie był Diagrammix , tym bardziej, że pozwala mi na przykład używać szablonów Omnigraffle do tworzenia diagramów sieciowych, diagramów ER i schematów blokowych.


0

Osobiście lubię MaSSHandra . Podejście to jest nieco inne niż MS Visio, ponieważ jest narzędziem 3D i zapewnia inne narzędzia, takie jak automatyczne wykrywanie sieci. I jest wieloplatformowy.Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.