Pasek kontrolny paska dotykowego MBP zniknął


22

Pasek kontrolny mojego paska dotykowego już nie działa. Nawet po pełnym ponownym uruchomieniu lub uruchomieniu w trybie awaryjnym.

Na „ekranie” nic nie ma. (Ani w systemie Mac, ani Windows za pośrednictwem Bootcamp) Nie reaguje na stuknięcia. W preferencjach klawiatury zniknęły również zwykłe właściwości związane z paskiem dotykowym, tak jakby mój Mac nie miał nawet paska dotykowego.

Część Touch ID (odcisk palca) działa dobrze ...

Jakie kroki mogę podjąć, aby to zdiagnozować?


Czy próbowałeś zresetować SMC? Domyślam się, że to rozwiąże problem
NoahL

Tom, mam ten sam problem. Jak to naprawiłeś?
Robino

Ciekawe, jak to się rozwiązało - mam dokładnie te same problemy
gfppaste

Czy kiedykolwiek udało ci się to rozwiązać, a jeśli tak, to w jaki sposób?
Pete,

Miałem ten sam problem, tyle że dla mnie reagował on na dotyk. Nadal mogłem naciskać przyciski na pasku dotykowym, ale nie były widoczne. Podłączenie urządzenia do ładowania rozwiązało problem.
yottalogical

Odpowiedzi:


20

Najpierw zresetuję pamięć NVRAM, a następnie zresetuje SMC. Jeśli zresetowanie ich nie rozwiąże problemu, uruchom program Apple Diagnostics.

Przed wykonaniem jednej z poniższych czynności upewnij się, że MBP nie jest podłączony do żadnych urządzeń zewnętrznych (np. Wyświetlacza, zewnętrznego dysku twardego itp.).

Resetowanie pamięci NVRAM w modelach komputerów MacBook Pro z końca 2016 r

Aby zresetować NVRAM we wszystkich modelach komputerów MacBook Pro z końca 2016 r. (Z paskiem dotykowym lub bez), wykonaj następujące kroki:

 1. Wyłącz maszynę. Tak, pełne wyłączenie, nie tylko wylogowanie.
 2. Naciśnij, power button a następnie natychmiast naciśnij commandoptionprklawisze.
 3. Przytrzymaj te klawisze wciśnięte przez co najmniej 20 sekund!
 4. Puść klawisze i pozwól, aby Mac uruchomił się normalnie.

Uwaga 1: Po ponownym zalogowaniu się może być konieczne dostosowanie niektórych preferencji systemowych (np. Głośności głośników, rozdzielczości ekranu, wyboru dysku startowego, informacji o strefie czasowej itp.).

Zresetuj SMC

MacBook Pro ma kontroler zarządzania systemem, który można łatwo zresetować. Aby to zrobić w danym modelu, wykonaj następujące kroki:

 1. Zamknij komputer
 2. Trzymaj kabel zasilający podłączony .
 3. Naciśnij jednocześnie shiftoptioncontrol(po lewej stronie wbudowanej klawiaturze) ipower button
 4. Puścić
 5. Ponownie włącz komputer za pomocą przycisku zasilania.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, użyj narzędzia Apple Diagnostics do przetestowania sprzętu.

Uruchom program Apple Diagnostics

Wykonaj poniższe czynności, aby uruchomić program Apple Diagnostics:

 1. Całkowicie zamknij komputer Mac
 2. Uruchom ponownie komputer Mac
 3. Natychmiast naciśnij Dklawisz i przytrzymaj go, aż pojawi się ekran diagnostyczny
 4. Poczekaj na zakończenie diagnostyki (zwykle zajmuje to tylko kilka minut)
 5. Po zakończeniu na ekranie pojawi się jedna z dwóch rzeczy:
  • Żadnych problemów znaleźć wiadomość
  • krótki opis wykrytych błędów oraz dalsze instrukcje
 6. Jeśli test diagnostyczny wykryje błędy, zanotuj, jakie są

Uwaga: Jeśli naciśnięcie i przytrzymanie Dklawisza w kroku 3 nie działa, zacznij od kroku 1, a w kroku 3 naciśnij i przytrzymaj oba OptionDklawisze zamiast tego. Spowoduje to, że zamiast tego spróbuje uruchomić diagnostykę z Internetu, więc będziesz musiał poświęcić więcej czasu na jej zakończenie.


Dziękuję za sugestie. Niestety nie pomogło. (diagnostyka mówi „brak problemów”) Mam również ekran paniki jądra (i automatyczne restartowanie) 4 razy w ciągu 2 godzin. : / Więc tak, myślę, że skontaktuję się z jabłkiem.
Tom Deleu,

Dobry pomysł. Myślę, że będzie to jedna kwestia do rozwiązania przez Apple. Powodzenia!
Monomeeth

Uaktualnienie do wersji High Sierra w wersji beta 10.13.4 zepsuło mi pasek TouchBar, zresetowałem NVRAM / SMC, naprawiłem go. Dzięki!
przyznał

1
Pierwsze rozwiązanie zadziałało dla mnie
ElliotM,

2

Problem z problemem TouchBar związany jest z problemem uziemienia między płytą główną a występami pod nią, co zdarza się, że od czasu do czasu dochodzi do uziemienia w zależności od tego, gdzie naciskasz tylną obudowę MacBooka Pro 13 2016 (to jest mój osobisty problem z tym). Zrobiłem wymianę Top Case (wszystko oprócz płyty logicznej, TouchID i ekranu) i problem pozostał.

Teraz muszę wymyślić inne rozwiązanie, aby to rozgryźć, ale domyślam się, że mogę nałożyć cienkie okrągłe gumowe tłumiki na otwory na śruby w tablicy logicznej, a następnie ponownie nałożyć kartę logiczną (te same, które zastosowano na pasku zakrywającym taśmę baterii) ), włóż w nie dziurę i włóż śruby. To nieznacznie unosi płytę logiczną i zapobiega występowaniu niedoborów.


1

Przejdź do Preferencji systemowych -> Klawiatura -> Zaznacz pole „ Pokaż pasek kontrolny ” -> Zmień pokazywanie paska dotykowego na rozszerzony pasek kontrolny lub cokolwiek innego, co ci się podoba

Przejdź do Preferencji systemowych -> Klawiatura -> Zaznacz pole „Pokaż pasek kontrolny” -> Zmień pokazywanie paska dotykowego na rozszerzony pasek kontrolny lub cokolwiek innego, co ci się podoba


2
Witaj Matt, nie widzę tej opcji w moim oknie dialogowym, ale widzę inne, ale nie widzę opcji paska dotykowego.
Izrael Meshileya

1

Miałem ten sam problem i jedyne, co zadziałało, to przywrócenie ustawień fabrycznych. Mam nadzieję, że to też Ci się spodoba :)


1

Zrobiłbym jedną kopię zapasową plików i aplikacji i ustawień, których potrzebujesz, lub pozwoliłbym Time Machine uzyskać kopię zapasową. Następnie uruchom odzyskiwanie do Internetu i ponownie zainstaluj ten sam system operacyjny.

To przebiega przez potrzebne EFI, odzyskiwanie i pomostowe aktualizacje systemu operacyjnego i prawdopodobnie zapewni załadowanie potrzebnych sterowników.

Możesz również ożywić lub przywrócić komputer Mac, jeśli chcesz to wyraźnie kontrolować. Upewnij się, że masz pełną kopię zapasową, ponieważ możesz usunąć wszystko na podstawie wybranej ścieżki.


1

W typie terminala:

pkill "Touch Bar agent"

To kończy niefortunny proces paska dotykowego, w którym system operacyjny uruchomi ponownie świeżą, nieuszkodzoną kopię, przywracając uszkodzony pasek dotykowy. W moim przypadku klawisze programowe nadal reagowały, ale nie były podświetlone, więc nie widziałem, co naciskam. Zdarzyło mi się to po kilku tygodniach ponownego uruchamiania komputera MacBook Pro. Żadne z powyższych nieinwazyjnych rozwiązań nie zadziałało i nie chciałem ponownie uruchamiać MBP.

Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować otworzyć Monitor aktywności i zatrzymać TouchBarServer


[Proces-] Zabicie „agenta paska Touch Bar” zmusi Twój system operacyjny do ponownego uruchomienia procesu paska Touch Bar, w moim przypadku, ponownego uruchomienia klawiszy programowych, które się wyłączyły. To zadziałało dla mnie 29.08.2019. Jeśli czytasz to w przyszłości, mam nadzieję, że Apple naprawi ich kod i nie będziesz już tego potrzebował, obecnie to robisz.
russian_spy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.