Siri mnie nie słyszy


21

Nie mogę używać Siri na moim MacBooku Pro z macOS Siera 10.12.4. Mówi, że jest jakiś „problem z dźwiękiem Siri”. Problem znika, gdy ponownie uruchamiam komputer Mac, ale powracam po bardzo krótkim czasie.

Mam wyłączoną dyktandę.

Oto jak to wygląda:

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy przetestowałeś swój mikrofon? Czy to działa na Skype (lub podobnym)? Czy potrafisz nagrywać dźwięk? Czy wypróbowałeś zewnętrzny mikrofon? Pomoże to ustalić, czy jest to problem ze sprzętem czy oprogramowaniem.
Allan

Nie korzystałem z zewnętrznego mikrofonu. Na pierwszym ekranie „poziom wejściowy” wskazuje, że mikrofon działa dobrze. Sugeruję problem z oprogramowaniem, ponieważ ponowne uruchomienie systemu rozwiązuje problem na krótki czas
atomAltera

Mam dokładnie ten sam problem. Nie mogę w ogóle używać Siri na moim MacBooku Pro - dobrze na moim komputerze stacjonarnym iMac. Mam zainstalowanego Skype'a i Slacka na MacBooku i działają dobrze. Mogę również odbierać połączenia telefoniczne z mojego iPhone'a za pomocą MacBooka, więc nie ma żadnych problemów z mikrofonem. Z wyjątkiem Siri, która wydaje się głucha.
Lux Logica,

Oto odwieczne pytanie - czy próbowałeś ponownie uruchomić komputer?
Jackson1442,

@ Jackson1442, tak, próbowałem i po ponownym uruchomieniu działało dobrze przez pewien czas. Teraz nie używam Siri. Bez Siri - bez problemów :)
atomAltera

Odpowiedzi:


33

Znalazłem ten błąd ponownie i rozwiązałem go za pomocą następującego polecenia Terminal:

sudo kill -9 `ps ax|grep 'coreaudio[a-z]' | awk '{print $1}'`

W ciągu 5 sekund Siri działa, nie trzeba się wylogowywać / restartować.

Czy ktoś może sprawdzić, czy to rozwiązanie działa również dla Ciebie? A może ktoś wpadnie na pomysł, co zrobić ze sterownikami audio, aby nie dopuścić do tego w przyszłości?


3
Tak, miałem dokładnie ten sam problem, Siri po prostu nie reagowała. Uruchomiłem to i zadziałało.
James

4
Dla mnie też zadziałało, High Sierra 10.13.3.
arcdale

Podobnie jak uwaga styczna, po użyciu polecenia sudo (powyżej), jeśli używasz czegoś takiego jak Dragon for Mac (v6), pojawi się to, aby wyłączyć mikrofon dla tego programu. Po prostu wyjdź z tego programu i uruchom go ponownie.
JuBe

Pomaga także, gdy siri się zawiesza
Meiblorn

1
Pracował na macOS Mojave 10.14.1.
SomeDude,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.