Wyświetlacz LG UltraFine 5K przyciemnia się przy każdym uruchomieniu


3

Mam MacBooka Pro (15-calowy, koniec 2016 r.) Z systemem 10.12.4. W pracy mam starszy wyświetlacz firmy Dell, aw domu mam nowy wyświetlacz LG UltraFine 5K (odebrałem go z Apple w połowie stycznia 2017 r.). Podczas podróży wyłączam zasilanie laptopa (nie podróżuję z nim w stanie hibernacji)

Jeśli idę rano do pracy i podpinam go do monitora roboczego (USB-C do thunderbolt2 podłączonego do stacji dokującej Belkin Thunderbolt podłączonej do monitora Dell przez HDMI) wszystko działa dobrze.

Kiedy wracam do domu i podłączam laptopa do monitora LG za pomocą jednego kabla USB-C dostarczonego z monitorem. Za każdym razem, gdy uruchamiam laptopa w tej konfiguracji, jasność monitora LG jest ustawiana na najniższe możliwe ustawienie. (Ledwo widzę cokolwiek na wyświetlaczu).

Ustawiam jasność na taką, jaka ma być dla zewnętrznego monitora, ale następnym razem, gdy ponownie uruchomię lub włączę laptop, powraca do najniższego ustawienia jasności.

Próbowałem wyłączyć Night Shift, ale otrzymuję te same wyniki. Wydaje się, że zaczęło się to, gdy rozpowszechniano wersję macOS z Night Shift. Przed wydaniem Night Shift nie było to problemem.

Czy mogę coś zrobić, aby utrzymać ustawienie jasności na monitorze LG?

Opublikowałem to również na stronie wsparcia Apple pod adresem https://discussions.apple.com/thread/7935674

W odniesieniu do komentarza @ dwightk na temat routera WiFi ...

Poza laptopem monitor znajduje się w pobliżu lampy biurkowej i głośnika bluetooth (i zasilacza UPS, który znajduje się pod biurkiem około 4 stóp od hotelu), ale nic z tego nie zmieniło się, odkąd wybrałem konfigurację laptopa i monitora i początkowo wszystko działało normalnie. Mój router Wi-Fi jest na dole ... Wiem, że znane są problemy z tymi monitorami i ekranowaniem, ale nie mam poczucia, że ​​to jest przyczyną (ale mogę się mylić)


czy jest w pobliżu routera Wi-Fi?
dwightk

1
@dwightk Nie, to nie jest, najbliższy router WIFi znajduje się na podłodze po drugiej stronie domu.
Jason

Odpowiedzi:


0

Ponieważ podróżujesz do iz domu / pracy z całkowicie wyłączonym MBP, nie sądzę, aby zresetowanie SMC miało znaczenie. Warto jednak zresetować pamięć NVRAM.

Resetowanie pamięci NVRAM w modelach komputerów MacBook Pro z końca 2016 r

Komputer Mac używa nieulotnej pamięci o dostępie swobodnym (NVRAM). Aby zresetować NVRAM we wszystkich modelach komputerów MacBook Pro z końca 2016 r. (Z paskiem dotykowym lub bez), wykonaj następujące kroki:

  1. Wyłącz maszynę. Tak, pełne wyłączenie, nie tylko wylogowanie.
  2. Naciśnij, power button a następnie natychmiast naciśnij commandoptionPRklawisze.
  3. Przytrzymaj te klawisze wciśnięte przez co najmniej 20 sekund!
  4. Puść klawisze i pozwól, aby Mac uruchomił się ponownie normalnie.

Uwaga: po zalogowaniu się może być konieczne dostosowanie niektórych preferencji systemowych (np. Głośności głośników, rozdzielczości ekranu, wyboru dysku startowego, informacji o strefie czasowej itp.).


Wydaje się, że to załatwiło sprawę, dzień później kilka wyłączeń pomiędzy nimi i wszystko wróciło do normy.
Jason
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.