Jak zsynchronizować hasła między Chrome a pękiem kluczy iCloud


15

Chciałbym używać Chrome (obecnie wersja 57.0.2987.133 (64-bit)), a na iPadzie chciałbym używać Safari (oczywiście). Od 10.10 synchronizacja między Chrome a MacOS Keychain przestała dla mnie działać.

Czy jest jakiś sposób, aby przywrócić to działanie?

1Password lub inni zewnętrzni menedżerowie haseł nie są obecnie dla mnie opcją, ponieważ nie ufam ich bezpieczeństwu. (patrz tutaj lub tutaj )


Chciałem tylko poinformować, że używam 1Password od wielu lat i jestem bardzo zadowolony z tego na wszystkich moich urządzeniach. Jest stale aktualizowany, więc jestem pewien, że są na szczycie łatania luk. Evenso, nie używam go z iCloud (ani żadną usługą w chmurze) i osobiście nie używam różnych rozszerzeń przeglądarki internetowej. Po pracy w dziedzinie bezpieczeństwa IT wiem, że możemy tylko zarządzać ryzykiem, a nie eliminować je. To dlaczego nie zdecydować się na stosowanie czegokolwiek do przechowywania haseł etc w chmurze (nawet do pęku kluczy), ale może być zbyt ostrożnym w tego wyboru.
Monomeeth

@Monomeeth, w jaki sposób synchronizujesz hasła między urządzeniami? Ręcznie?
soelu

Po początkowej konfiguracji (gdy wprowadzono wiele wpisów), dodawanie nowych wpisów nie zdarza się często. A ponieważ nie jest to powszechne, synchronizacja ręczna nie jest niczym wielkim (i jest bardzo szybka). Na przykład, jeśli jestem poza domem i dodałem nowe hasło (lub cokolwiek innego) do aplikacji 1Password na moim iPhonie, wszystko, co muszę zrobić, gdy w domu jest uruchomienie aplikacji 1Password na komputerze Mac, wybierz odpowiednią opcję a dane są synchronizowane między dwoma urządzeniami. Wszystko kończy się w niecałą minutę, a dane idą w obie strony (np. Jeśli moja żona dodała nowe hasło w domu, teraz jest również na moim iPhonie). Pracuje dla mnie.
Monomeeth

Chociaż prawdą jest, że Chrome nie działa już z keychainem iCloud po wyjęciu z pudełka, być może możesz chcieć użyć tego rozszerzenia Chrome, które łączy się z utworzonym przeze mnie pękiem kluczy iCloud . Zmusiłem go do używania na starym komputerze z systemem Windows, ale działa na dowolnej przeglądarce Chrome.
Igor Makarov,

Odpowiedzi:


4

Znalazłem to :

Nie możesz już udostępniać haseł Google Chrome za pomocą pęku kluczy iCloud. Google Chrome 45 był ostatnim, który mógł to zrobić. Od tego czasu został usunięty jako opcja.

Być może skontaktowanie się z pomocą techniczną Google i przekazanie ich twórcom Chrome na Maca może coś zainspirować.

Do czasu ich zastąpienia zalecam użycie opcji innej firmy, ponieważ działają one z prawie każdą platformą i typem urządzenia. Takie jak LastPass, Dashlane, Roboform, Keepass, 1Password, Prywatność, brelok GNOME itp.

Mogą współpracować z pękiem kluczy i gromadzić hasła zapisane w Chrome. To jedyne dostępne rozwiązanie do automatycznej synchronizacji.


3
Powinieneś połączyć się z odpowiedzią SO, którą skopiowałeś, zamiast kopiować / wklejać. apple.stackexchange.com/a/327262
Tom

1
Inne pytanie SO (dziękuję za link @ Tom) również zawiera odpowiedź sugerującą skrypt python github.com/nntarasov/csv2keychain .
MW

0

Niestety nie wierzę, że można to łatwo zrobić. Myślę, że jedynymi opcjami są:
1) Skorzystanie z zewnętrznego menedżera po sprawdzeniu recenzji; lub
2) Za każdym razem, gdy tworzysz nowe hasło, wpisujesz je zarówno w Safari, jak i w Chrome.


0

Chociaż prawdą jest, że nie można używać pęku kluczy w Chrome, mogę zaproponować rozwiązanie, które stworzyłem.

Wyjaśnienie dotyczy niektórych twórców stron internetowych, więc przejdź do końca, jeśli jest to zbyt nudne.
Rozszerzenie składa się z dwóch części:

Rozszerzenie generuje kod QR i skanujesz go zwykłym aparatem iPhone.
Otwiera statyczną stronę internetową (hostowaną na stronach GH ) z niezbędnymi parametrami w ciągu zapytania.
Ponieważ witryna jest statyczna, nie otrzymuje żadnych danych.
Adres URL kodu QR zawiera także jednorazowy klucz szyfrujący pad. Ten klucz jest przekazywany przez skrót URL.

Brelok na iPhonie służy do wprowadzania hasła, które jest szyfrowane za pomocą klucza i wysyłane do rozszerzenia za pomocą WebSockets. Po tym klucz nie nadaje się do użytku. Wbudowana funkcja Safari umożliwia zapisanie hasła do późniejszego wykorzystania.

Możesz go pobrać tutaj: WinchPass - iCloud Keychain for Chrome


0

Możesz używać haseł pęku kluczy Apple w Chrome na iOS (nie możesz ich aktualizować ani tworzyć nowych z Chrome).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.