Monitory zewnętrzne wyświetlają pusty ekran do ponownego uruchomienia


10

MacBook Pro (15-calowy, 2016) z 2 przejściówkami USB-C na HDMI. Konfiguracja działa świetnie, jeśli uruchomię w tej konfiguracji .

Jeśli podłączę adaptery, gdy maszyna jest uruchomiona lub po prostu śpi, jeden z monitorów nigdy nie otrzyma sygnału i pozostanie w trybie niskiego zużycia energii. System operacyjny widzi monitor, pokazuje go w ustawieniach układu wyświetlania i mogę na niego przesunąć mysz, ale dopóki nie zrestartuję, nic na nim nie widzę.

Po ponownym uruchomieniu mogę pozwolić maszynie na sen lub cokolwiek, a wyświetlacz nadal działa, chyba że odłączę adapter. Jak tylko to zrobię, konieczne będzie ponowne uruchomienie, aby móc go ponownie użyć.

Korzystanie z MacOS Sierra (10.12.4)

Korzystanie z tego adaptera: https://www.amazon.com/gp/product/B01IUXA9YK/


Czy używasz adaptera Apple lub innego producenta? Jeśli jest to podmiot zewnętrzny, która marka i model?
NoahL

Czy oprócz odpowiedzi na pytania @NoahL możesz wyjaśnić, jaki dokładnie model MBP 2016 posiadasz?
Monomeeth

Żeby dodać prawdziwe doświadczenie: używam 2 adapterów USB-C do DisplayPort (które są zasadniczo podobne do adapterów HDMI) - i to działa bez żadnych problemów w tym zakresie. Kilka razy w tygodniu podłączam oba monitory po uruchomieniu MacBooka Pro (w zasadzie nigdy go nie wyłączam) - ponowne odłączenie kabli również nigdy nie powoduje problemów.
jksoegaard

Jakiego monitora używasz? Czy ma porty inne niż HDMI?
Allan

Odpowiedzi:


7

Sygnał wideo w połączeniu Thunderbolt na twoim MBP to tak naprawdę Display Port, więc w rzeczywistości przechodzisz z Display Port na HDMI. Nie jestem fanem przekształcania sygnałów, ponieważ w najlepszym razie jest niestabilny.

Jeśli musisz podłączyć się do HDMI, wypróbuj aktywny adapter 1, taki jak TRENDnet USB-C na HDMI 4K . Mają dwie wersje - jedną z częstotliwością 30 Hz i drugą z częstotliwością 60 Hz (jest to wersja Power Delivery).

Preferowane jest przejście z USB-C na Display Port, który w rzeczywistości jest Display Port na Display Port, więc konwersja nie jest wymagana. Brak konwersji oznacza mniej punktów awarii.

Komentarze jksoegaard dostarczają więcej dowodów na to:

Żeby dodać prawdziwe doświadczenie: używam 2 adapterów USB-C do DisplayPort (które są zasadniczo podobne do adapterów HDMI) - i to działa bez żadnych problemów w tym zakresie. Kilka razy w tygodniu podłączam oba monitory po uruchomieniu MacBooka Pro (w zasadzie nigdy go nie wyłączam) - ponowne odłączenie kabli również nigdy nie powoduje problemów


1 Napisałem odpowiedź na ten temat: Adapter pasywny vs. Aktywny


1

Aktualizacja do najnowszej wersji OSX (10.12.5 (16F73)) rozwiązała problem.


2
Mam 10.14.5, ale ten problem nadal istnieje.
Bunny Rabbit

1

Na powyższe odpowiedzi nie mogę użyć aktywnego adaptera USB-C na HDMI, ponieważ Macbook pro zapewnia tylko dwa porty USB-C. Nie wiem, jak firma taka jak Apple wymyśla takie gówniane projekty. Używam 2x tego adaptera: https://www.amazon.com/gp/product/B07NDH6DRN/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o05_s00?ie=UTF8&psc=1

1 HDMI działa idealnie. 1 HDMI wymaga ponownego uruchomienia za każdym razem do pracy (dokładnie ten sam problem, jak opisano w pytaniu).

Korzystam z najnowszej wersji systemu operacyjnego: 10.14.5

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.