Wyłącz dwuskładnikowy, gdy nie mam już iPhone'a


8

Do niedawna korzystałem z iMessage na iOS i macOS. Teraz mój telefon nie działa z czarnym ekranem, więc całkowicie usunąłem go z iTunes. („Znajdź mój iPhone” i iCloud jest wyłączone na obu urządzeniach).

Obecnie nadal mogę korzystać z iMessage z macOS. Moje konto iMessage jest podłączone tylko do mojego numeru telefonu, a nie do mojego adresu e-mail, i chciałbym, aby tak było.

Mój Mac i iPhone mają konfigurację dwuskładnikową, więc potwierdzasz rzeczy na drugim urządzeniu. Ponieważ nie mam teraz iPhone'a, w jaki sposób mogę wyłączyć dwuskładnikowy bez uszkodzenia iMessage lub czegokolwiek innego?

Odpowiedzi:


3

Wsparcie Apple rozwiązuje ten scenariusz:

Co jeśli nie mam dostępu do zaufanego urządzenia lub nie otrzymałem kodu weryfikacyjnego?

Jeśli logujesz się i nie masz pod ręką zaufanego urządzenia, które może wyświetlać kody weryfikacyjne, możesz zamiast tego wysłać kod na zaufany numer telefonu za pomocą wiadomości SMS lub automatycznego połączenia telefonicznego. Kliknij opcję Nie otrzymałem kodu na ekranie logowania i wybierz opcję wysłania kodu na zaufany numer telefonu. Możesz także uzyskać kod bezpośrednio z Ustawień na zaufanym urządzeniu. Dowiedz się, jak uzyskać kod weryfikacyjny .

Jeśli zaufanym urządzeniem jest Twój iPhone i powiesz, że jest on podłączony do Twojego numeru telefonu, to dobrze. Potrzebny będzie (tani) telefon zastępczy, który może odbierać połączenia / SMS-y (wiadomości tekstowe). W zależności od operatora (np. AT&T lub TMobile) możesz po prostu przenieść kartę SIM na inny telefon, aby odebrać połączenie / wiadomość tekstową z kodem weryfikacyjnym. Jeśli jest to operator, który nie korzysta z kart SIM (Verizon, Sprint), będziesz musiał je zdobyć, aby aktywował tani telefon.

Po otrzymaniu połączenia / wiadomości SMS możesz teraz zweryfikować swoje konto, aby wyłączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, nadal masz inną opcję ...

Jeśli nadal nie możesz się zalogować

Jeśli nie możesz się zalogować, zresetować hasła lub otrzymać kodów weryfikacyjnych, możesz poprosić o odzyskanie konta, aby odzyskać dostęp do konta . Odzyskiwanie konta może potrwać kilka dni lub dłużej, w zależności od konkretnych informacji o koncie, które możesz podać, aby zweryfikować swoją tożsamość.


1

Możesz spróbować zalogować się do iCloud i wyłączyć tam 2FA, w ustawieniach. Użyj Chrome, aby uniknąć integracji Apple z Safari. Będziesz potrzebował komputera Mac, aby zatwierdzić login Chrome.


1

W tym piśmie nie można wyłączyć uwierzytelniania dwuskładnikowego, jeśli zostało włączone i upłynęły dwa tygodnie. Właśnie skończyłem czat ze wsparciem Apple, próbując to zrobić, i zostałem o tym poinformowany (ale że to naprawdę najlepsza opcja bezpieczeństwa).

https://www.apple.com/feedback/

Nigdy nie potrzebowałem tej opcji, błędem było jej włączenie, a teraz nie mogę jej wyłączyć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.