WhatsApp używa ogromnej przestrzeni na moim dysku SSD Mac


16

Rodzice dali mi MacBooka na Boże Narodzenie z dyskiem SSD 256 GB, a kilka dni temu zauważyłem, że na dysku SSD pozostało tylko 40 GB.

Próbowałem to zbadać i zgodnie z tym pytaniem ( Jak mogę dowiedzieć się, co powoli zjada moją przestrzeń HD? ) Pobieram DaisyDisk, aby dowiedzieć się, dlaczego tak dużo mojej przestrzeni zniknęło po zaledwie 4 miesiącach. To pokazało mi, że com.apple.bird zajmuje 89 GB!

Przeanalizowałem to również i odpowiedź na to pytanie ( Co to jest com.apple.bird? Dlaczego robi się tak duża? ) Zasugerowała użycie skryptu, aby powiedzieć mi, które aplikacje używają tego 89 GB. Naprawdę mam skrypt do działania (klepnięcie dla mnie!), A to mówi mi, że problem stanowi WhatsApp.

Teraz wariuję, ponieważ moi przyjaciele i wszyscy używamy WhatsApp do mówienia o szkole, imprezach, życiu i nie wiem, co robić. Używam WhatsApp głównie na moim iPhonie 5c, ale odpowiedzi na pytanie dotyczące com.apple.bird są dla mnie naprawdę przerażające, ponieważ nie jest jasne, czy stracę wszystko, jeśli usunę to, co jest w com.apple.bird? Ale jeśli go nie usunę, wkrótce zabraknie mi miejsca!

Jak to naprawić?


Kopia zapasowa WhatsApp iCloud może być winna. Zobacz stronę wsparcia Apple z kilkoma wskazówkami.
IconDaemon

Odpowiedzi:


13

Jeśli jeszcze tego nie robisz, chcę zasugerować najsolidniej, jak to możliwe, że masz kopię zapasową danych Time Machine. Przenośny dysk twardy o pojemności 1 TB nie jest drogi i można go podłączyć, a Time Machine wyświetli monit, czy chcesz go użyć do tworzenia kopii zapasowych. Zrobiłbym to przed udzieleniem jakichkolwiek odpowiedzi (w tym mojej).

Jeśli chodzi o te ogromne 89 GB danych, można je bezpiecznie usunąć. Nie rób tego jednak ręcznie. Zamiast tego wykonaj następujące kroki:

 1. Na iPhonie upewnij się, że masz aktywowaną iCloud
 2. Upewnij się, że MacBook jest podłączony do Internetu
 3. Na MacBooku wybierz Apple> Preferencje systemowe
 4. Kliknij iCloud
 5. Na górze, gdzie jest zaznaczone pole wyboru Dysk iCloud , odznacz je
 6. Pojawi się nieco przerażający komunikat - kliknij Delete from Macprzycisk. Nie martw się, twoje dokumenty nadal będą znajdować się na iCloud (i to kolejny powód, dla którego upewniliśmy się, że iCloud został aktywowany na twoim iPhonie w kroku 1)
 7. Wyjdź z Preferencji systemowych
 8. W ciągu około 5 minut większość z 89 GB w pliku com.apple.bird zostanie zwolniona
 9. Po upewnieniu się, że zwolniłeś całe to miejsce, powtórz kroki 3 i 4
 10. Na górze możesz teraz ponownie zaznaczyć pole wyboru iCloud Drive
 11. Wyjdź z Preferencji systemowych

Daj mi znać, jeśli moje kroki nie są jasne lub jeśli masz jakieś problemy.

Pamiętaj: - Upewnij się, że regularnie tworzysz kopie zapasowe swojego MacBooka.


5

Chociaż nie odnoszę się bezpośrednio do problemu ptaków, za każdym razem, gdy te rzeczy mi się przytrafiają, muszę założyć, że to się powtórzy w przyszłości. Dlatego po tym, jak WhatsApp i iMessages stały się zbyt duże na moim telefonie, postanowiłem przenieść moje rozmowy do usługi Telegram , która jest zasadniczo taka sama, ale oparta na chmurze. Oznacza to, że ludzie mogą przesyłać mi 100 MB wideo, a rozmiar aplikacji pozostaje taki sam - WhatsApp OTOH rośnie z każdym otrzymywanym filmem.

To prawda, że ​​twój problem mógł być po prostu błędem buforowania, a poza tym nie masz nic przeciwko wielkości aplikacji, ale mam nadzieję, że już nigdy nie będę musiał sprzątać domu i nie mogę być bardziej zadowolony z przełącznika.

Obecnie na moim telefonie:

 • iMessage 512 MB
 • WhatsApp 189 MB
 • Facebook Messenger (czysta instalacja - nigdy nie używany) 165 MB
 • Telegram 37 MB

W żaden sposób nie jest powiązany z Telegramem


Dlaczego -1? Coś źle?
Andreas,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.