Czy można utworzyć listę tekstową wszystkich moich aplikacji w (Mac) App Store?


10

Ponieważ nie mogę skopiować listy moich „Zakupionych” aplikacji w sklepie Apple App Store, zastanawiam się, czy jest jakiś inny sposób, aby to zrobić. Nie znam się na komputerach, więc jeśli istnieje jakieś rozwiązanie, musiałoby się to odbywać krok po kroku. Dzięki.

Odpowiedzi:


5

Są to świetne odpowiedzi, ale wspomnę mastutaj również narzędzie wiersza polecenia, ponieważ jest to jedno polecenie dla tego, czego chcesz (po zainstalowaniu) i dość często aplikacja Apple App Store po prostu nie działa i maszawsze działa.

Pobierz aplikację tutaj https://github.com/mas-cli/mas/releases (wybierz mas-cli.zip). Programiści mogą korzystać, brew install masco jest łatwiejsze ...

Otwórz terminal w tym samym folderze, w którym go rozpakujesz, a następnie wpisz „./mas list”.

Najpierw prawdopodobnie musisz zrobić „./mas signin”, nie pamiętam przepływu pracy.


Cześć i dzięki za odpowiedź. Próbowałem tego bezskutecznie. Wyobrażam sobie, że jest to prawdopodobnie spowodowane moim niedoświadczeniem, a nie twoim rozwiązaniem. Rozpakowane I mas-cli.zip w moim katalogu Narzędzia Applications + następnie usuwane mas-cli.zip z folderu, pozostawiając mas za (w tym samym folderze co terminali aplikacji). Następnie napisałem ./mas list i dostałem -bash: ./mas: Brak takiego pliku lub katalogu . Kiedy wpisałem ./mas się logowałem , napisałem -bash: ./mas: Nie ma takiego pliku ani katalogu
K Forsyth

Tak, wygląda na to, że twój monit Terminalu znajduje się w innym folderze niż masplik binarny. Możesz znaleźć folder, w którym znajduje się terminal, wpisując pwd(obecny katalog roboczy), a następnie przejdź do odpowiedniego katalogu za pomocą cd(zmień katalog).
demianturner 21.04.17

Ach! To było to. Po wpisaniu pwd zdałem sobie sprawę, gdzie musi być mas , i zainstalowałem go tam. Następnie wpisałem listę ./mas w oknie Terminal i pojawiła się lista. Niestety również nie obejmuje odinstalowanych aplikacji App Store, dlatego wciąż szukam rozwiązania, które będzie działać z Sierra. ps zgodnie z instrukcjami w powyższych komentarzach, po wypróbowaniu pwd napisałem cd , ale ponieważ nie rozumiałem wyniku (który moim niedoświadczonym oczom wydawał się niczym) kontynuowałem tak, jak to opisałem. Czy konieczne jest „cofnięcie” polecenia „cd” (a jeśli tak, to w jaki sposób? Tx)
K Forsyth

Prawdopodobnie nie jest to miejsce na samouczek z wiersza poleceń, ale tutaj jest link do rozpoczęcia davidbaumgold.com/tutorials/command-line
demianturner

Tx To świetny samouczek (chociaż musiałem też sprawdzić definicję katalogu! :) w każdym razie ... nie martwię się już.
K Forsyth,

15

W systemach do 10.11.6 możesz zapisać stronę „Kupione” jako plik HTML na dysku:

 • Zamknij App Store.app
 • Otwórz Terminal.app w / Applications / Utilities
 • Wprowadź defaults write com.apple.appstore ShowDebugMenu -bool truei naciśnij Return/⏎klawisz, aby wyświetlić menu debugowania w App Store.app.
 • Otwórz App Store.app (sprawdź, czy menu „Debugowanie” jest dostępne!)

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

  Jeśli masz jakieś ukryte zakupy i chcesz je również umieścić na liście, odkryj je na swoim koncie.

 • Otwórz stronę „Kupione” - w razie potrzeby zaloguj się za pomocą swojego Apple ID.
 • Trafienie cmdU
 • Zamknij App Store.app
 • Przenieś Terminal.app na przód i wprowadź:

  cp ~/Library/Containers/com.apple.appstore/Data/Library/Documentation/pageSource.html ~/Desktop/pageSource.html
  

  i naciśnij Return/⏎klawisz. Plik pageSource.html znajduje się teraz na pulpicie i można go otworzyć w przeglądarce

 • (Wprowadź defaults write com.apple.appstore ShowDebugMenu -bool falsei naciśnij Return/⏎klawisz, aby ponownie usunąć menu debugowania w App Store.app).
 • Wejdź exiti naciśnij Return/⏎klawisz.
 • Zamknij aplikację Terminal.app

Niezła odpowiedź! :) Czy zdarza ci się wiedzieć, czy tak jest z tym rozwiązaniem w systemie macOS Sierra?
Monomeeth

@Monomeeth Prawdopodobnie wiesz, że menu debugowania już nie istnieje w App Store.app Sierra. Próbowałem zagłębić się w różne pliki pamięci podręcznej / bazy danych w ~ / Library / Containers / com.apple.appstore / Data, ale do tej pory nie byłem w stanie znaleźć niczego przydatnego ...
klanomath

Nie, zapomniałem o usunięciu menu debugowania. Nawiasem mówiąc, właśnie przetestowałem odpowiedź PeterVP zarówno na El Capitan, jak i na Sierra, i to też ładnie działa. Jest szybki i produkuje tylko plik tekstowy.
Monomeeth

Niestety miesiąc temu zaktualizowałem FM Yosemite do Sierra (tylko dlatego, że przesyłanie iPoda do zdjęć sprawiało mi problemy). Żałuję, że tego nie zrobiłem, nie tylko dlatego, że ciągle dostaję „wirującą piłkę”, ale także dlatego, że to pięknie jasne rozwiązanie mogło być tym, czego szukałem, ponieważ lista jest tworzona z App Store, a nie z mojego komputera. Dzięki!
K Forsyth,

10

Zarówno Klanomath, jak i PeterVP zapewniają odpowiednie odpowiedzi. Jeśli wszystko, czego chcesz, to lista aplikacji, odsyłam cię do nich. Jeśli jednak chcesz uwzględnić inne szczegóły (takie jak Wersja itp.) Lub po prostu nie lubisz używać Terminalu, możesz osiągnąć to, co chcesz, wykonując następujące czynności:

 1. Przejdź do Apple> About This Mac
 2. Kliknij System Report...przycisk w wyświetlonym oknie
 3. W lewym okienku zobaczysz listę nagłówków i podtytułów
 4. Rozwiń nagłówek Oprogramowanie
 5. Wybierz podtytuł Aplikacje
 6. Po chwili po prawej stronie powinna pojawić się lista wszystkich aplikacji
 7. Teraz kliknij nagłówek kolumny Pozyskane z (spowoduje to posortowanie aplikacji)
 8. Przewiń w dół, aż zobaczysz wszystkie aplikacje oznaczone jako uzyskane z Mac App Store
 9. Kliknij pierwszą aplikację z Mac App Store, a następnie naciśnij i przytrzymaj shiftklawisz, a także wybierz ostatnią aplikację z Mac App Store
 10. Gdy to zrobisz, dolna połowa okna po prawej stronie zapełni się szczegółami każdej wybranej aplikacji
 11. Po wybraniu aplikacji kliknij dolną połowę i użyj commandAskrótu, aby wybrać wszystkie
 12. Teraz skopiuj (lub commandC) wybrane elementy
 13. Teraz możesz wkleić je do TextEdit lub dowolnego edytora tekstu

Wiem, że jest to trochę bałagan i prawdopodobnie daje ci dużo więcej szczegółów, niż chciałeś, więc mam nadzieję, że ktoś znajdzie lepsze rozwiązanie. Ale w międzyczasie może to doprowadzić cię tam, gdzie chcesz być.


Kolejny przykład, jak napisać odpowiedź dla nowicjusza! Dziękuję za tę wyjątkowo nieuporządkowaną odpowiedź. Zapisuję go również na okazje, kiedy chcę uzyskać więcej informacji, ale jak skomentowałem PeterVP, miałem nadzieję na listę wszystkich zakupów z App Store, ponieważ nie wszystkie je pobrałem.
K Forsyth 18.04.17

8

Używam skryptu powłoki, w Terminalu wpisz:

find /Applications -path '*Contents/_MASReceipt/receipt' -maxdepth 4 -print |\sed 's#.app/Contents/_MASReceipt/receipt#.app#g; s#/Applications/##'

Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich aplikacji zakupionych w Mac App Store.

Jeśli przekierujesz wynik do pliku tekstowego takiego:

find /Applications -path '*Contents/_MASReceipt/receipt' -maxdepth 4 -print |\sed 's#.app/Contents/_MASReceipt/receipt#.app#g; s#/Applications/##' > ~/Desktop/PurchasedApps.txt

utworzysz na pulpicie zwykły plik tekstowy o nazwie PurchasedApps.txt .

Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich aplikacji pobranych z App Store, zakupionych i bezpłatnych. To będzie nie pokazują aplikacje Po pobraniu, ale od tego czasu usunięte z komputera Mac.


Niezła odpowiedź! Działa to również w Sierra. :)
Monomeeth

Dziękuję za tę odpowiedź, którą uznałem za łatwą do wdrożenia, ale wolałbym rozwiązanie obejmujące WSZYSTKIE moje aplikacje w App Store (z których niektórych nigdy nie instalowałem).
K Forsyth 18.04.17

4

Utwórz nowe inteligentne wyszukiwanie. Aby uzyskać pomoc, zobacz ten artykuł Macworld

http://www.macworld.com/article/3165624/os-x/how-to-create-spotlight-searches-to-store-as-smart-folders-in-macos-sierra.html

Inteligentne wyszukiwanie zakupów w App Store

kMDItemAppStoreHasReceipt! = 1


nie ignorując twojego możliwego rozwiązania - ale to jest długi artykuł :)
K Forsyth

Artykuł jest dostępny dla każdego, kto chce więcej szczegółów. Zrzut ekranu to wszystko, czego naprawdę potrzebujesz. Dodałem tekst do zapytania Raw, aby ułatwić wklejenie do wyszukiwania.
dianeoforegon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.