Dlaczego program Time Machine nie zapisuje pliku historii Google Chrome?


5

Muszę przywrócić historię przeglądania przeglądarki Google Chrome (Canary) z kopii zapasowej Time Machine. Wygląda na to, że Time Machine wykonał kopię zapasową wszystkich plików profilu ~/Library/Application Support/Google/Chrome/Default z wyjątkiem History plik. Ups. Dlaczego tak jest i jak mogę przywrócić historię Chrome z kopii zapasowej?

Odpowiedzi:


5

Dlaczego kopia zapasowa historii Chrome nie jest tworzona

Masz rację, że ~/Library/Application Support/Google/Chrome/Default lokalizacja, którą polecasz jest gdzie przechowywana jest historia Google Chrome (między innymi).

Jednak (i ​​nie pamiętam dokładnie, skąd początkowo doszedłem), programiści aplikacji mogą określić, które pliki (jeśli jakiekolwiek) chcą pominąć dzięki kopii zapasowej Time Machine i Google nie zezwala na tworzenie kopii zapasowej Historii Chrome przez Time Machine.

Chociaż sporadycznie korzystam z Google Chrome, osobiście omijam to ograniczenie ręcznie wykonaj kopię zapasową pięć plików, których kopia zapasowa nie została utworzona za pomocą Time Machine. Pięć plików, o których mowa, to:

  • Favicons
  • Favicons-journal
  • Historia
  • Dziennik historii
  • previews_opt_out.db-journal

Przywracanie brakującej historii Chrome

Teraz, jeśli chodzi o przywracanie twojej aktualnie brakującej historii, ty może masz szczęście, jeśli masz konto Google. Jeśli tak, możesz sprawdzić, czy masz włączoną synchronizację Chrome. Jeśli tak, Synchronizacja Chrome synchronizuje Twoją historię (a także zakładki, hasła itp.) Z Twoim kontem Google, dzięki czemu możesz z nich korzystać na innych urządzeniach.


Dzięki - dalsze badania pokazują, że zespół chromu postanowił oznaczyć bazę danych Historii jako niezapisaną w kopii zapasowej, aby zachować większe kopie zapasowe wraz z ciągle zmieniającym się plikiem historii. Okropna decyzja dotycząca projektu - powinny po prostu podzielić i obrócić historię tak, aby często była tworzona tylko ostatnia część kopii. Oczywiście, jeśli chcesz przesłać całą historię przeglądania itp. Do Google, to nie ma problemu. W tym przypadku był on przechowywany lokalnie i musiał zostać przywrócony do celów kryminalistycznych, ale SOL. Ups.
tribalvibes
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.