Nie można zamontować ani naprawić zewnętrznego dysku twardego Transcend 1 TB


3

Mam zewnętrzny dysk twardy Transcend 1 TB. Dysk twardy pokazuje się w Narzędziu dyskowym, ale kiedy kliknę przycisk Mount, dioda LED dysku miga przez 2 sekundy. A potem nic się nie dzieje. Kiedy kliknąłem Naprawę, otrzymałem ten komunikat:

Repairing file system.
Invalid content in journal
Checking Journaled HFS Plus volume.
Detected a case-sensitive volume.
Checking extents overflow file.
Checking catalog file.
Invalid node structure
The volume HD1 could not be verified completely.
Invalid content in journal
File system check exit code is 8.
Updating boot support partitions for the volume as required.

Nie sądzę, że to jest problem, ale mój dysk twardy był prawie pełny i kliknąłem kopię zapasową. I myślę, że problem się teraz zdarza.

Wypróbowałem inny kabel USB i na Windowsie, ale bez powodzenia.

Każdy pomysł, który wiąże się z utratą moich danych, jest bardzo mile widziany :)


System operacyjny: El Capitan 10.11.6 MacBook Pro (koniec 2008 r.)

Odpowiedzi:


4

Spróbuj użyć świetnej aplikacji na Maca, takiej jak Disk Drill , Data Rescue 4 lub R Studio, aby odzyskać własne dane, inną opcją jest przeniesienie ich do sklepu komputerowego, a oni mogą to zrobić za opłatą, podobnie jak Best Buy za około 450 USD - 1200 USD. Jeśli wolisz darmowy sposób, polecam użycie TestDisk , projektu o otwartym kodzie źródłowym, który pomoże odzyskać i wykonać dyski skanowania sektor po sektorze.

Po prostu zostawiłbym dysk podłączony i korzystałbym z jednej z aplikacji, jeśli dysk nadal może się obracać (tak jak zakładam, ponieważ zapełni się w użyciu dysku). W Disk Drill możesz kliknąć ikonę ustawień obok napędu i kliknąć „głębokie skanowanie”. W przypadku dysku twardego o pojemności 4 TB zajmuje to około 3 dni. Powinno być dobrze, jeśli będzie działało przez kilka dni, a ostatecznie pozwoli ci zamontować stary dysk i przenieść pliki na nowy dysk. Dokumenty do TestDisk są dostępne tutaj

Powodzenia!


1
Dziękujemy, odzyskuję wszystkie moje dane za pomocą Disk Drill. To naprawdę niesamowite narzędzie. Sądzę, że zarabiają przy tym mnóstwo pieniędzy
Alan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.