QuarkXPress ulega awarii podczas otwierania jednego projektu


13

Mam problem z programem QuarkXPress 9.5.4.0 na komputerze iMac z systemem Mac OS X 10.11.6.

Problem polega na tym, że ilekroć próbuję otworzyć konkretny projekt, program QuarkXPress ulega awarii. Zwykle miałbym kopię zapasową, ale nad tym projektem pracowałem dopiero od wczoraj i nie mam go.

Czy jest coś, co mogę zrobić, aby uniknąć utraty wszystkiego, co do tej pory zrobiłem?

Poinformuj mnie, czy to nieodpowiednia witryna do tego pytania. Przerzuciłem monetę, aby wybrać między tym a graficznym. :)

Odpowiedzi:


6

Program QuarkXPress ma wbudowany proces sprawdzania poprawności plików projektu, którego można użyć do próby naprawy wszelkich niespójności plików. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom QuarkXPress
 2. Przejdź do Plik> Otwórz (lub naciśnij commandO)
 3. Przejdź do pliku projektu, z którym masz problem, i wybierz go, ale jeszcze nie klikaj Otwórz
 4. Teraz naciśnij i przytrzymaj controlshiftoptioncommand
 5. Trzymając te klawisze wciśnięte, kliknij Openprzycisk

Państwo powinno okazać, że projekt otwiera się powodzeniem bez awarii QXP, ale może też okazać, że zawartość reflowed inaczej jak trzeba było to pierwotnie. Teraz powinieneś utworzyć nową wersję projektu, przeciągając miniatury z tej do nowej. Zobacz poniżej, jak to zrobić:

 1. Nadal w QXP utwórz nowy projekt
 2. Upewnij się, że nowy projekt ma taki sam układ i konfigurację (np. Strony sąsiadujące lub nie), a także taką samą liczbę stron
 3. W każdym projekcie przejdź do Widok> Miniatury
 4. W każdym projekcie przejdź do Okno> Płytka i wybierz poziomą lub pionową
 5. Teraz w swoim oryginalnym projekcie kliknij pierwszą stronę i przytrzymaj shiftklawisz, a także kliknij ostatnią stronę
 6. Teraz przeciągnij strony do nowego projektu
 7. Zapisz nowy projekt pod inną nazwą
 8. Zamknij oba projekty
 9. Teraz spróbuj ponownie otworzyć nowy projekt zapisany w kroku 7

W tym momencie najlepszym scenariuszem jest otwarcie nowego projektu bez awarii QXP. Jeśli tak, wykonaj kopię zapasową przed rozpoczęciem pracy, aby przywrócić projekt do pożądanego poziomu.

Jeśli nie możesz otworzyć nowego projektu, prawdopodobnie chodzi o konkretny obraz, czcionkę itp. W takim przypadku wykonaj ponownie kroki od 1 do 9, z wyjątkiem kroków 5 i 6, przeciągając tylko jedną stronę do nowego projekt. Jeśli to zadziała, to wiesz, że ta strona była w porządku, więc powtórz kroki, aby skopiować jedną stronę na raz, a gdy to zrobisz, zapisz plik pod inną nazwą za każdym razem. W ten sposób mamy nadzieję zidentyfikować stronę (lub strony), która była przyczyną problemu.

Wiem, że w tej odpowiedzi jest sporo do naśladowania, więc jeśli masz jakieś problemy lub nie byłem bardzo jasny, daj mi znać, a postaram się ci pomóc.


Łał!! To zadziałało i przysięgam, że uratowałeś mnie jak 8 lub 9 godzin pracy! Dziękuję Ci! Dziękuję Ci! Dziękuję Ci! :)
user234025 14.04.17

1
Cała przyjemność po mojej stronie! :) Na marginesie, QXP oferuje także natywną obsługę automatycznego zapisywania kopii zapasowych twoich projektów. Przejdź do QuarkXPress> Preferencje ... i wybierz Otwórz i Zapisz w panelu po lewej stronie. Umożliwi to dostęp do opcji Auto Save i Auto Backup. Możesz rozważyć skorzystanie z nich. Powodzenia w projekcie!
Monomeeth

1
Używam QXP prawie codziennie i nie znam tej sztuczki. Dziękuję za podzielenie się! :)
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.