Dlaczego ikona dokowania Preferencje systemowe pokazuje znaczek?


8

Dzisiaj zauważyłem, że ikona Preferencje systemowe w Docku ma czerwoną odznakę (zawierającą białą cyfrę "1").

System Preferences' Dock Icon today, fixed

Zakładam, że aplikacja lub komputer próbuje mi coś powiedzieć, ale nie wiem, co to jest. Próbowałem otworzyć aplikację Preferencje systemowe w nadziei, że może ona odznaczyć lub podświetlić ikonę odpowiedniego panelu preferencji, ale wszystko wygląda normalnie.

Próbowałem klikać na kilka okien preferencji, ale odznaka została. Przypuszczam, że mógłbym spróbować kliknąć na każdy z nich i sprawdzić, czy i kiedy znaczek może zniknąć, ale zastanawiam się, czy mogłeś zobaczyć coś takiego. Kolejną rzeczą, której jeszcze nie próbowałem, jest zaglądanie do konsoli.


1
Zdarzyło się to raz lub dwa razy w przeszłości, a szybki restart go naprawił. Czy próbowałeś ponownie uruchomić komputer?
Rushil Srivastava 14 kwi 2017 05:25

1
Sprawdź okienko iCloud pod kątem jakiegoś alertu (np. 2FA lub odnów hasło)!
klanomath 14 kwi 2017 05:31

Dobry pomysł, @RushilSrivastava! Spróbuję zrestartować. Właściwie to najpierw spróbuję się wylogować i zalogować ponownie.
D A Vincent 14 kwi 2017 05:36

Dobry pomysł, @klanomath!
D A Vincent 14 kwi 2017 05:40

Odpowiedzi:


8

Kliknąłem na okienko iCloud i stwierdziłem, że sugeruje poprawę stanu bezpieczeństwa. Kiedy coś z tym zrobiłem, odznaka odeszła.

Zrobiłem to dopiero po tym, jak próbowałam się wylogować i zalogować ponownie. Podejrzewałem, że ponowne uruchomienie komputera niczego nie zmieni, więc nie spróbowałem.

D A Vincent 14 kwi 2017 05:57
źródło

Dziękuje klanomath za sugestię dotyczącą iCloud.
D A Vincent 14 kwi 2017 05:57

3

Właśnie to miałem. Pierwszy wynik wyszukiwania w Google był tutaj (Apple SE). Drugi wynik był Społeczności obsługi Apple który miał radę:

Otwórz go i zobacz, do którego panelu preferencji natychmiast się podskoczy. Sądzę, że chce się zarejestrować w celu uwierzytelnienia dwuczynnikowego. Nie musisz się rejestrować, ale musisz zaakceptować lub odrzucić dwa czynniki, aby wyczyścić znaczek i przywrócić funkcjonalność do Preferencji systemowych.

Dla mnie przeskoczył on do panelu iCloud, który nie był tak wyraźny, jeśli chodzi o uwierzytelnianie dwuskładnikowe, o co ostrzegał mnie znaczek w doku.

Mick 18 wrz 2017 03:48
źródło
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.