Czy możliwe jest skonfigurowanie urządzenia z systemem iOS do zapamiętywania poświadczeń dla identyfikatora SSID Wi-Fi, ale NIE jest ono automatycznie dołączane?


1

Chcę:

  1. pozostaw Wifi włączone na urządzeniu
  2. Spraw, aby iOS zapamiętywał hasło dla SSID A (np. Prywatna sieć korporacyjna)
  3. Niech iOS nigdy nie połączy się z SSID A po cichu

Umożliwia to następujący przepływ:

  1. Ręcznie połącz się z SSID A z menu Wifi
  2. Po odłączeniu od SSID A, należy ponownie wykonać krok 4 przed ponownym połączeniem z SSID A

Przykład: domyślnie po wejściu w zakres SSID A korzystanie z urządzenia z systemem iOS nadal korzysta z wbudowanego identyfikatora komórkowego lub SSID B. Po kroku 4 powyżej i do końca dnia urządzenie będzie w sieci.

Na razie obejścia obejmują:

  • Wyłącz Wi-Fi w pracy. Punkt awarii: Zapomnij zrobić to rano, co prowadzi do korzystania z sieci, gdy nie zamierzasz. Dalsze wady: niepotrzebnie zużywa przepustowość LTE i wyłącza Wi-Fi (co wyłączałoby np. Tethering)
  • Zapomnij o SSID A w menu. Przełamujący problem: musisz użyć menedżera schowka lub innych niepewnych narzędzi lub mocy mózgu, aby przywrócić hasło dla SSID A, gdy jest ono faktycznie wymagane do połączenia.

Jestem pewien, że łamanie więzienia pozwala na instalację narzędzi, które mogą rozwiązać problem, ale nie będę tego traktować jako prawidłowej odpowiedzi
Steven Lu

Odpowiedzi:


1

Nie ma świetnego rozwiązania, ale jednym z możliwych obejść jest ustawienie SSID A na używanie statycznego adresu IP bez routingu i przełączanie go z powrotem na DHCP, ilekroć naprawdę chcesz go użyć. Wystarczy kliknąć kółko i po prawej stronie nazwy sieci i kliknąć przełącznik Statyczny.

Musisz wprowadzić poprawny (ale niefunkcjonalny) statyczny adres IP i maskę podsieci (testowałem z 10.1.1.1 i 255.0.0.0), inaczej nie zachowa ustawienia statycznego adresu IP. Dzięki temu możesz cały czas mieć dostęp do Wi-Fi i nigdy więcej nie wpisuj hasła.


To jest wspaniałe i uwielbiam to. Może faktycznie zacznę z tego korzystać. Najważniejsze jest to, że bardzo rzadko muszę przenosić telefon do określonej sieci.
Steven Lu

Czy to po prostu nie udaje się? Czy nie wprowadzi to opóźnienia w połączeniach sieciowych? Albo myślę, że telefon będzie próbował nawiązać połączenie za każdym razem, gdy znajdzie się w zasięgu, ale nigdy nie będzie w stanie nawiązać połączenia, i stanie się tak samo skuteczny, jak próba się z nim nie połączyć. Obawiam się, że nie chciałbym przedstawiać takiego zachowania, jakie widać w tym pytaniu
Steven Lu

Zastanawiam się, czy to powstrzyma możliwość połączenia z SSID B, gdy znajdzie się w zasięgu SSID A. Wydaje mi się, że zmiana sortowania priorytetów sieci dla SSID A na najniższy również poradzi sobie z tym skutecznie!
Steven Lu

Nie widzę przy tym ikony Wi-Fi i nie widzę żadnego opóźnienia, więc myślę, że ponieważ połączenie nie jest możliwe, iOS wydaje się po prostu ignorować. Nie określam routera, więc zasadniczo mówię, że używam tego tylko jako połączenia lokalnego, aby uzyskać dostęp do adresów IP, które są bezpośrednio dostępne. Łączy się z SSID A, więc może być konieczne ręczne wybranie SSID B, jeśli oba są w zasięgu.
Todd Dabney

0

Wygląda więc na to, że mój telefon (teraz mam iPhone'a X) oferuje teraz opcję „automatycznego dołączania” do sieci Wi-Fi.

Tak więc wyłączenie tej opcji powinno teoretycznie zaimplementować to, czego chcę (zapisana sieć, która nie zostanie automatycznie dołączona).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.