Brak ikony / menu Apple w pasku menu


12

Jeden z naszych komputerów Mac jest nadal w systemie Mac OS X 10.6.8 i na tym konkretnym komputerze Mac, co jakiś czas nie ma ikony Apple. Kiedy tak się dzieje, nie ma również menu Apple. Chodzi mi o to, że kliknięcie w miejscu, w którym powinna znajdować się ikona Apple, nic nie daje - żadnych opcji menu.

Niestety takie zachowanie jest nieprzewidywalne. Może wystąpić natychmiast po uruchomieniu lub po wielu dniach intensywnego użytkowania. Nie zauważyliśmy żadnego wzoru. :(

Próbowaliśmy zresetować NVRAM i SMC, zaczynając w trybie awaryjnym, wychodząc z Findera, weryfikując / naprawiając uprawnienia i skanując w poszukiwaniu wirusów.

Żaden z tych kroków nie rozwiązał tego problemu. Nie przypominam sobie, aby Menu Apple znikało w trybie awaryjnym, ale ponieważ ten problem nie jest stały, może to oznaczać, że komputer Mac nie był używany w trybie awaryjnym przez wystarczająco długi czas.

MOJE PYTANIA:

  • Czy ktokolwiek kiedykolwiek widział takie zachowanie wcześniej?
  • Jakieś sugestie poza koniecznością przeprowadzenia pełnej czystej instalacji?

Spróbuj utworzyć dodatkowe konto użytkownika i sprawdź, czy menu Apple jest widoczne, czy nie.
oa-

I pomyśleć widziałem tego wcześniej, ale Boże, to było dawno temu, być może w czasach PowerPC. Jeśli tak, to nawet możliwe, że był to wcześniejszy Mac OS X. Moja pierwsza myśl była taka sama jak @ oa- tj. Załóż kolejne konto użytkownika. Zrobiłbym to i przeprowadziłbym 2 testy: (1) Zaloguj się do obu kont użytkowników, ale następnie użyj pierwszego konta jak zwykle (podczas gdy drugie jest zalogowane). Następnie, kiedy to nastąpi, przełącz się na nowe konto użytkownika, aby sprawdzić, czy problem nie ustąpi. (2) Zaloguj się tylko do pierwszego konta użytkownika, a kiedy to nastąpi, zaloguj się również do nowego konta użytkownika, aby sprawdzić, czy problem się powtarza.
Monomeeth

Dziękuję za pomoc Komputer Mac ma już 5 kont użytkowników i na pewno zauważyliśmy to na co najmniej dwóch z nich. Czy uważasz, że powinienem nadal tworzyć od nowa, czy nie jest to teraz konieczne?
mada.eve,

@ oa- Proszę zobaczyć mój komentarz powyżej.
mada.eve

@Monomeeth Proszę zobaczyć mój komentarz powyżej.
mada.eve

Odpowiedzi:


1

Twój problem znajduje się wewnątrz WindowServerlub w Finderprocesach.

Problem może pochodzić z 3 różnych źródeł:

  1. uszkodzenie pamięci (ale uderzyłoby to w inne programy)
  2. uszkodzenie aplikacji i może to wynikać z:
    1. stary dysk powodujący błędy w jednym z tych plików podczas ogrzewania
    2. uszkodzenie w jednym z tych plików, które pojawia się przy dużym użyciu struktur wewnętrznych.

Aby zidentyfikować potencjalny błąd na dysku (przypadek 2.1), radzę, aby uruchamiać Disk Utilitytryb Verify Diskwiele razy, aby nagrzał się do momentu, aż właściwy stan w końcu się zmieni.

Aby rozpoznać, który program działa (przypadek 2.2), gdy zobaczysz ten błąd, radzę uruchomić Activity Monitori spróbować zabić (za pomocą przycisku ) każdy z tych programów, aby sprawdzić, który z nich jest winowajcą. Po zidentyfikowaniu konieczne będzie zastąpienie go prawidłową kopią zapasową. Jeśli go nie masz, łatwiej będzie ponownie zainstalować system.

Ale nie rób tego jako automatycznego środka bez uprzedniego sprawdzenia, jaka jest pierwotna przyczyna problemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.