Filmy z Safari zawsze są wyświetlane na pełnym ekranie


10

Od czasu aktualizacji do 10.12.4, za każdym razem, gdy wchodzę na stronę internetową odtwarzającą wideo (testowane na YouTube, Vimeo i innych), Safari 10.1 uruchamia wideo po kilku sekundach, a następnie odtwarza je na pełnym ekranie, niezależnie od tego, czy chcę, aby był pełnoekranowy albo nie.

Dzieje się tak tylko na moim głównym koncie użytkownika, a nie na moim drugim koncie użytkownika testowego. Testowałem już wyłączanie wszystkich rozszerzeń i uruchamianie Safari z shiftem, ale jak dotąd nie mam szczęścia.

Wszelkie pomysły, dlaczego tak się dzieje? Czy istnieje sposób na zresetowanie Safari lub coś takiego (bez utraty zakładek iCloud)? Chciałbym uniknąć konieczności tworzenia nowego konta użytkownika i przenoszenia wszystkiego.

Odpowiedzi:


9

STOP YOUTUBE, ETC. FILMY Z OTWIERANIA PEŁNEGO EKRANU

Uwaga:

Jeśli nie widzisz DEBUGOWANIA jako opcji w menu Safari u góry ekranu, najpierw włącz je, jak wskazano w następnym zestawie instrukcji poniżej („JAK UKRYĆ LUB ODKRYĆ DEBUGĘ W MENU SAFARI”), a następnie powróć do tych instrukcji, aby zakończyć proces.

Jeśli DEBUG już pojawia się jako opcja w menu Safari, po prostu wykonaj następujące czynności:

 1. W przeglądarce Safari kliknij opcję DEBUGOWANIE u góry ekranu w menu Safari.

 2. Kliknij FLAGI MEDIALNE.

 3. Odznacz ODŁĄCZ WIDEO W LINII.

 4. Teraz filmy powinny być odtwarzane normalnie bez otwierania pełnego ekranu w przyszłości.

JAK UKRYWAĆ LUB ODKRYWAĆ DEBUGĘ W MENU SAFARI

Aby włączyć menu debugowania Safari:

 1. Uruchom Terminal, klikając Finder (w Docku), następnie APLIKACJE, następnie NARZĘDZIA, a następnie TERMINAL.

 2. Wprowadź następujący wiersz polecenia do terminalu, kopiując go i wklejając (trzykrotnie kliknij go, aby zaznaczyć całą linię):

domyślnie napisz com.apple.Safari IncludeInternalDebugMenu 1

 1. Naciśnij klawisz RETURN.

 2. Uruchom (lub zamknij, a następnie uruchom ponownie) Safari, a zobaczysz nową opcję Debugowania w menu Safari u góry ekranu.

Aby ponownie ukryć menu debugowania Safari:

 1. Jeśli z jakiegoś powodu kiedykolwiek chcesz ponownie ukryć opcję DEBUG w menu Safari, wykonaj tę samą procedurę, ale zamiast tego użyj następującego polecenia dla Terminalu.

 2. Uruchom Terminal, klikając Finder (w Docku), następnie APLIKACJE, następnie NARZĘDZIA, a następnie TERMINAL.

 3. Wprowadź następujący wiersz polecenia do terminalu, kopiując go i wklejając (trzykrotnie kliknij na niego, aby zaznaczyć całą linię):

domyślnie napisz com.apple.Safari IncludeInternalDebugMenu 0

 1. Naciśnij klawisz RETURN.

 2. Uruchom (lub zamknij, a następnie uruchom ponownie) Safari, a zauważysz, że opcja debugowania zniknęła z menu Safari u góry ekranu.


Dzięki! Opisanie całego procesu za pomocą menu Debugowanie sprawia, że ​​jest to o wiele lepsza odpowiedź niż moja.
Alex Wally,

5

Okazuje się, że to nie był błąd, to była funkcja, którą sam włączyłem.

Dzięki odpowiedzi Boba zdałem sobie sprawę, że to ustawienie - jest ukryte w menu Debugowanie → Flagi mediów i odpowiednio nazwało „Nie zezwalaj na wideo w linii”. Pewnego dnia przetestowałem to, ponieważ myślałem, że wyłączy tylko niechciane filmy reklamowe, a następnego dnia oczywiście zapomniałem, że je włączyłem. Więc jeśli ktoś to znajdzie i ma ten sam problem, sprawdź to ustawienie.


Ach Cóż, teraz, gdy wiesz, co to było, nadal masz kopię zapasową starego pliku preferencji! Wystarczy uruchomić polecenie revert, ponownie otworzyć Safari i naprawić ustawienie.
Bob

Ponadto, jeśli chcesz odrzucić moją odpowiedź i ponownie zaakceptować własną (lepszą) odpowiedź, jestem całkowicie z tego zadowolony.
Bob

Dobra, zrobię to! Niektóre witryny faktycznie opowiadają się za tym ustawieniem, więc kto wie, może inni ludzie będą mieli ten sam problem. - Mogę zaakceptować własną odpowiedź w ciągu 2 dni.
Alex Wally

1

Spróbuj wyczyścić preferencje Safari. Zamknij Safari i uruchom to polecenie w terminalu:

cd ~/Library/Preferences; mv com.apple.Safari.plist +com.apple.Safari.plist

Spowoduje to przeniesienie istniejącego pliku preferencji na bok i zmusi Safari do utworzenia nowego, pustego pliku ze wszystkimi ustawieniami domyślnymi. Jeśli to nie rozwiąże problemu, oto polecenie przywrócenia wszystkiego do poprzedniego stanu i przywrócenia preferencji:

cd ~/Library/Preferences; mv +com.apple.Safari.plist com.apple.Safari.plist; rm +com.apple.Safari.plist

Mam nadzieję że to pomoże!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.