Waga MacBooka Pro Bluetooth Audio zmienia się sama


36

Mam MacBooka Pro (połowa 2014 r.) I słuchawki Bluetooth (TaoTronics TT-BH07). Zazwyczaj jestem dobry w zauważaniu zmian w dźwięku. Kilka dni temu zdałem sobie sprawę, że dźwięk był trochę zrównoważony po prawej stronie. Myślałem, że to tylko ja, moje ucho lub piosenka, której słucham. Potem tak się stało i dla pewności przeszedłem do ustawień audio. Oto (w przybliżeniu) jak to wyglądało:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zmieniłem suwak na środek i problem zniknął. Myślałem, że przypadkowo to zmieniłem.

Dzisiaj zacząłem słuchać muzyki i od razu zdałem sobie sprawę, że dźwięk znów był po prawej stronie. Poszedł do ustawień i znów był tendencyjny jak zrzut ekranu. Tym razem jestem w 100% pewien, że nie pomyliłem się z nim przypadkowo.

Naprawiłem to ponownie i obecnie nie mam problemów. Ale dlaczego tak się dzieje? Jestem na macOS 10.12.2.

AKTUALIZACJA: Tak, widziałem, jak balans audio zmienia się losowo w siatkówce MBP 15 '' w połowie 2012 roku, ale moja obudowa wydaje się być odizolowana w szczególności od Bluetooth Audio. Nigdy wcześniej (a przynajmniej nie zdawałem sobie sprawy), że dzieje się tak w przypadku przewodowych słuchawek lub głośników wewnętrznych. Ponadto używam tych samych słuchawek Bluetooth z moim iPhonem i Apple Watch i nie mam z nimi żadnych problemów.


Mogę odtworzyć ten błąd. MBP z 2015 roku, El Capitan, słuchawki Bluetooth Bose QuietComfort 35.
zaus

1
Mogę również odtworzyć go z moim Bose QuietComfort 35 (oprogramowanie 1.3.4) na macOS High Sierra (10.13.2). Bardzo irytujące.
Fredrik Eder

Mogę również odtworzyć go z Sony WH-1000XM2 i MacBook Pro 15 "w połowie 2015 roku z Sierra 10.12.6. Jednym ze sposobów jest to, kiedy uruchamiam emulator Androida (Bluetooth przełącza się na profil telefoniczny ze straszną jakością. Kiedy go przełączam z powrotem mam problem z równowagą)
Stan

1
Wow ... jest aplikacja do rozwiązania tego problemu za 5 USD ... Wiem, że to absurdalne po stronie Apple'a, ale jeśli okaże się, że jesteś bezradny, spróbuj (nie promuję go specjalnie) Balance Lock - Audio Tool - Przez Tunabelly Software Inc. mogę spróbować, choć nie znoszę tego pomysłu.
Stan

Oto wyjaśnienie, dlaczego tak się dzieje (może wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje, kiedy uruchamiam emulator Androida): quora.com/Dlaczego-does-my-Macs-sound-balance-keep-changing
Stan

Odpowiedzi:


22

To nie jest rozwiązanie tego błędu, jednak istnieje aplikacja MacOS typu open source, która jest obejściem. Natychmiast obserwuje zmiany balansu i centra.

Uwaga: Złożyłem aplikację. Miałem podobne problemy zarówno ze słuchawkami Bluetooth, jak i zwykłymi słuchawkami.


Naprawdę naprawdę, dziękuję! To szalona rzecz i
ratujesz

Ten problem zdarza mi się także na MBP 2017, Catalina, słuchawkach Bluetooth - bardzo irytujących i nieco przypadkowych. Wydaje się, że jest to związane z bluetooth, ponieważ wcześniej korzystał z przewodowego zestawu słuchawkowego, a także wewnętrznych głośników i nigdy nie był świadkiem takiego zachowania. Błąd w stosie Bluetooth ...
SliverNinja - MSFT

„Oprogramowanie Tunabelly wypuszcza teraz swoje oprogramowanie za darmo (wcześniej płatna aplikacja). Mają bardziej dopracowaną i niezawodną aplikację niż [Ballast]. Możesz skorzystać z ich wspaniałej pracy”. tunabellysoftware.com/balance_lock
incandescentman

1

Ta darmowa aplikacja rozwiązuje również problem:

https://www.tunabellysoftware.com/balance_lock/

Słuchawki trochę wyłączone? Zauważasz, że twój dźwięk nie jest wyśrodkowany? Enter Balance Lock - utrzyma centralny dźwięk i zapobiegnie dryfowaniu w lewo / prawo.

Jest to idealne narzędzie do upewnienia się podczas podłączania i odłączania słuchawek, że dźwięk pozostaje w środku. Został zaprojektowany z frustracji długotrwałym błędem OS X, w którym równowaga audio może losowo oddalić się od centrum.

Jest prosty w obsłudze i działa w tle nieinwazyjnie.

Pobierz teraz, całkowicie za darmo, aby cieszyć się doskonałym dźwiękiem, który nie jest już nieco niezrównoważony!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.