iPhone prosi o hasło do Maca (lub Mac pyta o hasło do iOS)


12

Podczas aktualizacji iPhone'a do iOS 10.3.1 zostałem poproszony o podanie hasła przy użyciu prawidłowej nazwy komputera dla mojego komputera Mac mini. Żeby było jasne, żądanie nie dotyczyło mojego hasła iCloud, mojego rzeczywistego hasła do lokalnego konta użytkownika dla systemu macOS. Może się to również zdarzyć w innym kierunku - konfiguracja komputera Mac może wymagać weryfikacji w celu wprowadzenia hasła do iPhone'a / iPada (a nie hasła iCloud)

Nie mogłem znaleźć żadnych informacji na temat tego rodzaju dostępu. Myślałem, że to bezpieczeństwo dla iCloud i być może związane z autoryzacją dwuetapową lub autoryzacją dwuskładnikową. Po raz pierwszy mogę wymyślić, że wprowadziłem hasło pulpitu poza tym pulpitem.

Nie mam zrzutu ekranu, ale przypominam sobie, że niektóre pliki na moim komputerze Mac są szyfrowane i wymagają hasła. „... musisz wprowadzić hasło do”.

Czy istnieją ustawienia, które mogę kontrolować, zakładając, że jest to uzasadniona część procesu konfiguracji iCloud lub procesu konfiguracji iOS?


1
Brzmi podejrzanie. Czy masz zrzut ekranu? Jak to sformułowanie wyjaśniło, że chce „hasła pulpitu”?
bmike

@bike. Sformułowanie faktycznie używało prawidłowej nazwy, której używam w MacMini. Coś wspólnego z niektórymi plikami na moim komputerze Mac jest zaszyfrowane i wymaga mojego hasła. „... musisz wprowadzić hasło dla <moja nazwa Mac>.” Chciałbym mieć zrzut ekranu. Telefon był w trakcie instalacji po instalacji, czyli „jeszcze kilka kroków”, zanim mogłem korzystać z telefonu.
bauerMusic

1
Nauczyłem się dziś czegoś nowego - nie było tego na miejscu, kiedy ostatnio odnawiałem urządzenie. Teraz, kiedy to odtworzyłem, wydaje się to uzasadnione.
bmike

Odpowiedzi:


5

Po zresetowaniu wszystkich ustawień lub przywróceniu kopii zapasowej z iCloud (lub skonfigurowaniu urządzenia jako nowego) pary kluczy / pęku kluczy i iCloud i lokalne USB są usuwane i powinieneś zostać poproszony o zaufanie do komputera Mac, gdy łączy się z iPhonem.

Po wyświetleniu okna dialogowego ustawień zaufania (jeśli jesteś podłączony przez USB), pojawi się teraz ekran z prośbą o podanie hasła iCloud, aby zakończyć konfigurację urządzenia z systemem iOS. Do dziś nie widziałem na stronie z hasłem / hasłem. W moim przypadku chciałem hasła na innym iPadzie, a nie na Macu (mam dwa iPady, iPhone'a, Apple Watch, dwa Maca podłączone do mojego konta iCloud jako wszystkie konta podstawowe / synchronizacja pęku kluczy).

Wprowadź hasło dla innego iPada

Dostęp do twojego konta jest chroniony hasłem „iPad”. Twój kod dostępu jest zaszyfrowany i nie może być odczytany przez Apple.

W moim przypadku dany iPad nazywa się iPad Air 2 i jest niebieski link z tekstem „Zapomniałeś hasła do iPada Air 2?” Stuknięcie, które pozwala mi wybrać inne urządzenie do wprowadzenia hasła. Następnie wybrałem komputer Mac Pro, a tekst zmieni się na:

Wpisz hasło Mac Pro

Dostęp do twojego konta jest chroniony hasłem do „Mike's Mac Pro”. Twój kod dostępu jest zaszyfrowany i nie może być odczytany przez Apple.

Mam włączone uwierzytelnianie dwuetapowe dla mojego konta iCloud, więc wydaje się to uzasadnioną zmianą, którą Apple wprowadziło niedawno w celu zabezpieczenia kopii zapasowych i / lub dołączenia „nowego” urządzenia lub systemu operacyjnego do łańcucha synchronizacji / zaufania kluczy.

Po wprowadzeniu hasła nastąpiło długie opóźnienie (ekran iPada zgasł), a następnym krokiem było okno dialogowe pęku kluczy iCloud, które również powoli kontynuowało, gdy kliknąłem to.


Nie było słowa parowania ani „zaufania” (które znam). Szukałem w Internecie zdjęć konfiguracji aktualizacji, iCloud 2FA, komputerów stacjonarnych i komputerów Mac, niemal każdego odpowiedniego słowa, jakie mogłem wymyślić. Nie można znaleźć tego konkretnego ekranu.
bauerMusic

Otóż ​​to! Znakomity!
bauerMusic

Nie jestem pewien, dlaczego jest to akceptowana odpowiedź, ponieważ ten post od Apple nie zawiera absolutnie żadnych informacji o tym, dlaczego proszą o inne hasła do urządzeń (ponownie, jak powiedział @bauerMusic, NIE zaufanie i hasło iCloud). Co więcej, nie znalazłem dokumentacji dotyczącej sposobu mieszania tych haseł, aby móc je zweryfikować, ale tak naprawdę ich nie znam (ani nie zawierają w tekście na serwerach). Sądzę, że przestrzegają najlepszych praktyk, ale gdzie to udokumentowali? To nie jest poprawna odpowiedź. Jest to zresztą bardzo ważne - ponieważ dzieje się tak, gdy iCloud jest wyłączony (ale wcześniej był włączony).
oemb1905

3

Właśnie to przeszedłem po raz pierwszy. Aby uniknąć wpisywania hasła drugiego urządzenia na nowym urządzeniu z systemem iOS, postępowałem zgodnie z tym procesem:

  1. Stuknij „Zapomniałeś hasła [innego urządzenia]?” połączyć.

  2. Po kilku oknach dialogowych z potwierdzeniami powinna pojawić się lista innych urządzeń do wyboru.

  3. Kliknij link „Nie pamiętam hasła do wszystkich urządzeń” u dołu listy.

  4. Po dodatkowych oknach dialogowych z potwierdzeniem powinieneś otrzymać ostrzeżenie na swoim drugim urządzeniu z prośbą o zatwierdzenie nowego urządzenia.

  5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na jednym z pozostałych urządzeń, aby autoryzować nowe urządzenie.


2

Miałem podobne hasło i mam zrzut ekranu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wydaje mi się to bardzo dziwne. Mogą wysłać mi kody identyfikacyjne do wszystkich urządzeń, ale dlaczego proszą o hasło do innego urządzenia? O ile nie zobaczę oficjalnego dokumentu od firmy Apple, nie wprowadzę żadnych haseł. I tak nie używam icloud.

To żądanie przychodzi bez połączenia z komputerem Mac.

Oto rozwiązanie: wystarczy nacisnąć: „Nie pamiętam hasła”. Telefon ostrzeże Cię, że wszystkie ściśle tajne informacje w chmurze zostaną usunięte. Ale jeśli nie masz nic w chmurze, możesz to bezpiecznie zignorować. Po tym wszystko jest w porządku. Myślę, że jabłko jest trochę mylące z pytaniem o rzeczy, których nie potrzebuje (w przypadku użytkowników, którzy nie używają icloud).


Świetny. Chciałbym to wiedzieć wcześniej. Więc to nie ma nic wspólnego z hasłami przechowywanymi w iCloud (których nie mam)? A może dotyczy to również innych rzeczy?
orome

Dziękuję, że zadziałało dla mnie. „Zapomniałem hasła” zostało ukryte pod interfejsem klawiatury iPhone'a. Nie zdawałem sobie sprawy, że tam był.
Franco

Jasne, możesz powiedzieć „zapomniałem hasła”, ale najważniejsze jest to, że Apple ma teraz hasła urządzeń na swoich serwerach, niezależnie od tego, czy iCloud jest obecnie włączony, czy nie. Kiedy poszedłem przywrócić starszy komputer Mac 2016 w celu odsprzedaży - pomimo wcześniejszego wyłączenia iCloud i FindMyMac i wylogowania się - po ponownej instalacji nadal pojawiał się monit o podanie hasła w trybie odzyskiwania. Jest to niedorzeczna praktyka, a nawet gorzej, że nie mają na niej przejrzystej dokumentacji. Byłoby sensowne, gdyby nadal był zalogowany, ale nie w przypadkach, gdy usługa icloud została wyłączona.
oemb1905

„Myślę, że jabłko jest trochę mylące z pytaniem o rzeczy, których nie potrzebuje (w przypadku użytkowników, którzy nie używają icloud)”. - co gorsza, kto dał Apple zezwolenie na haszowanie / przechowywanie haseł „LOCAL” na swoich serwerach z włączeniem icloud i / lub po usunięciu? Jest to oczywiście poważne naruszenie prywatności, ale jestem pewien, że zakopali klauzule w swojej umowie licencyjnej (brutto).
oemb1905
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.