Jeśli uaktualnię do iOS 5, czy mogę przywrócić kopię zapasową 4.2?


12

Mam kopię zapasową iPhone'a 4 z iOS 4.2 na jednym z moich komputerów, których już nie używam. Czy po uaktualnieniu do iOS 5 utracę możliwość przywrócenia z jednej ze starych kopii zapasowych? Czy będę mógł przywrócić telefon do starego systemu operacyjnego, a następnie przywrócić go ze starej kopii zapasowej?


Właśnie próbowałem przywrócić starą kopię zapasową z wersji 4.2 na nowym iPhonie z wersji 5.0.1 - najwyraźniej istnieje jakiś błąd - wymagane jest hasło do kopii zapasowej. Nie utworzyłem go podczas tworzenia kopii zapasowej. Jakieś pomysły??? Próbowałem każdego hasła, jakie mam.

Odpowiedzi:


15

Czy po uaktualnieniu do iOS 5 utracę możliwość przywrócenia z jednej ze starych kopii zapasowych?

Nie. Możesz przywrócić ustawienia, dane, zdjęcia, filmy, aplikacje i wszystko inne, co iTunes utworzył kopię zapasową z iOS 4 bezpośrednio do nowego iOS 5. Kopie zapasowe są kompatybilne z przyszłymi wersjami iOS. Prawdopodobnie możesz przywrócić kopię zapasową systemu iOS 3 na urządzeniu z systemem iOS 5. Jedyną komplikacją, na którą się natkniesz, będą aplikacje i czy utrzymają one wsparcie dla twojego obecnego iOS. Z biegiem czasu większość programistów okresowo rezygnuje z obsługi starszych urządzeń. Na przykład większość nowych gier w App Store bardzo rzadko obsługuje iPhone 3G lub starsze iPody Touches. Co więcej, zaczęli także rezygnować z obsługi starszych wersji iOS, takich jak v3.0. Gdyby ten konflikt pojawiał się na każdym kroku, iTunes po prostu nie migrowałby w aplikacjach, które nie obsługiwały twojego urządzenia (oczywiście nadal przenosząc resztę danych).

Czy będę mógł przywrócić telefon do starego systemu operacyjnego, a następnie przywrócić go ze starej kopii zapasowej?

Tak i nie. Pozwól mi wyjaśnić „tak”. Apple podpisuje cyfrowo każdą wersję iOS. Podpis ten jest weryfikowany przez Apple przed jego instalacją. Jest to często określane jako „okno podpisywania”. W tym oknie w telefonie można zainstalować dowolne oprogramowanie układowe, pod warunkiem że ma ono prawidłowy podpis i jest dozwolone przez Apple (weryfikacja pozytywna). Apple historycznie pozostawiało otwarte okno na około tydzień i tylkow przypadku poprzedniej wersji systemu iOS (np. jeśli iOS 5.1 zostanie wydany jutro, okno obejmie iOS 5, jeśli iOS 5.2 zostanie wydane później, okno obejmie 5.1 i tak dalej). Mówiąc dokładniej, teraz, gdy Apple wydało iOS 5.0, iOS 4.3.5 (poprzednia wersja iOS) prawdopodobnie nadal jest akceptowany, ale okno to szybko się zamyka (i prawdopodobnie mogło już zostać zamknięte). Ponadto wycofanie dotyczy tylko bezpośredniej poprzedniej kompilacji (w tym przypadku tylko iOS 4.3.5, a nie 4.3.3 lub 4.2.1), ale jest wrażliwe na czas (iOS podnosi stawkę, wprowadzając bardziej rygorystyczne środki, które mogą uniemożliwić użycie obiektów BLS SHSH, skutecznie zamykając obniżenie do małego okna Apple, ale to zupełnie inny temat).

Jeśli zdecydujesz w dniu premiery, że nowe oprogramowanie układowe nie jest dla Ciebie, natychmiastowe obniżenie wersji jest w 100% możliwe. Z upływem dni liczba ta dramatycznie spada. Jeśli przegapisz to okno, nie będziesz w stanie zainstalować poprzedniej wersji bez obiektów blob SHSH i oprogramowania zaprojektowanego dla urządzeń jailbreak, co może pozwolić na obniżenie wersji na czas nieokreślony. Należy zauważyć, że obiekty BLOB SHSH muszą zostać pobrane z urządzenia z tą konkretną kompilacją. Nie można wyodrębnić obiektów blob SHSH dla systemu iOS 4.3.3 z systemu iOS 4.3.5.

Więc to mieszana torba. Tak, możesz obniżyć wersję, ale musisz działać szybko. Po tym jest głośne „nie”. Chyba że oczywiście spełniasz wymagania (obiekty BLS SHS itp.). Jednak, jak powiedziałem, iOS podnosi stawkę, próbując zablokować (a raczej zmienić zachowanie) obiektów blob SHSH, skutecznie ograniczając obniżenie do okna Apple.

Pomija to oczywiście omówienie pasma podstawowego (komponentu, który obsługuje dane komórkowe), co jest kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jeśli konieczne jest odblokowanie słuchawki w celu obsługi wielu nośnych, jednak nie wchodzi to w zakres pytania i nie dotyczy celów, o co nie musisz się martwić.


Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Czy Apple posiada dokumentację na temat tego „okna podpisywania”, abym mógł dowiedzieć się więcej na ten temat? Czy istnieje również link wyjaśniający, w jaki sposób ktoś może obniżyć system operacyjny, jeśli nadal znajduje się w oknie podpisywania?
Rozsądny 17.10.11

1
Nie. Apple utrzymuje te informacje bardzo blisko swojej skrzynki. Możesz jednak odwiedzić tutaj: theiphonewiki.com/wiki/index.php?title=SHSH, aby uzyskać więcej informacji. Przyjmij „otwarte” powiadomienia z odrobiną soli, nie są one „synchronizowane” z serwerami Apple, ale są zmieniane przez członka społeczeństwa.

2

Nie, nie stracisz możliwości przywracania z kopii zapasowej. To samo dotyczy uaktualnienia do nowego telefonu - całkiem możliwe jest przywrócenie iPhone'a 3G (z systemem iOS 4) do iPhone'a 4S. System operacyjny na telefonie z systemem iOS 5 pozostałby systemem iOS 5, ale dane zostałyby prawidłowo pobrane z kopii zapasowej.

Ktoś może to wyjaśnić, ale uważam, że kopie zapasowe iPhone'a to prawie wyłącznie dane użytkownika i bardzo niewiele plików systemowych, ponieważ pliki systemowe lub aktualizacje systemu operacyjnego można po prostu ponownie pobrać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.