Naprawianie niezgodności funkcji Night Shift z monitorami zewnętrznymi


29

Jeśli używasz zewnętrznego monitora dla komputera Mac o dowolnym kształcie i rozmiarze, a ostatnio zaktualizowano go do systemu macOS Sierra 10.12.4, prawdopodobnie masz problemy z Night Shift.

Typowe problemy to:

 • niemożność skonfigurowania Night Shift z zewnętrznego monitora
 • Night Shift jest niemożliwy do wyłączenia (w wyniku tego pierwszego)
 • znaczna utrata jakości kolorów (w wyniku obu tych pierwszych naraz na niektórych połączeniach lub ekranach, najczęściej DVI-D na VGA, DisplayPort i wszelkiego rodzaju ekranach LCD).

Jak poradzisz sobie z tymi problemami? Czy istnieje sposób, aby umożliwić dostęp do panelu Night Shift na dowolnym wyświetlaczu?

Odpowiedzi:


49

Odłącz kabel i włóż go ponownie.

Mi to pasuje.

Aktualizacja dla Catalina (macOS 10.15) : W przypadku monitorów dodatkowych może być konieczne odłączenie monitora głównego, aby monitor dodatkowy był monitorem podstawowym. (Robienie tego raz powinno wystarczyć)

autor: @Michael_Scharf


To całkowicie działa!
Alexander

3
Cieszę się, że próbowałem tego przed zaakceptowaną odpowiedzią. To zadziałało dla mnie.
Tom Kay

1
Zabawne, że to też działa dla mnie ... Mam 2 monitory i jeden to Night Shifting, a drugi nie. Tylko odłączenie, a następnie ponowne podłączenie błędnego nie naprawiło tego, ale usunęło to, a następnie ponownie włączyło oba.
Taylor Edmiston,

1
Kabel zasilający, kabel wideo czy oba? A od którego końca go odłączyłeś, monitor lub komputer Mac? Nie działa z moimi monitorami Mac Mini i Acer.
SamAndrew81

1
To też działało dla mnie. Jeden z moich 2 zewnętrznych monitorów LG UltraFine 5K nie rozgrzał tonu pierwszego wieczoru po zainstalowaniu aktualizacji systemu macOS 10.14.5. To się zdarzyło wcześniej i zrestartowanie go naprawiło, ale tym razem zrestartowałem się i to nie naprawiło, ale googling zaprowadził mnie tutaj i zadziałało. (iMac Pro z 2 zewnętrznymi monitorami LG 5K; odłączyłem kabel Thunderbolt 3 od monitora, przeklinałem Apple w myślach na ~ 10 sekund, włączyłem go ponownie, a moje oczy przestały krwawić.)
Mason

8

Po dwóch dniach poszukiwań znalazłem rozwiązanie, które pozwala użytkownikom ominąć problemy z niekompatybilnością Night Shift z monitorami zewnętrznymi. To rozwiązanie pozwala na dostęp do Night Shift na dowolnym ekranie.

 1. Podłącz monitor zewnętrzny, wyłącz monitor wewnętrzny i upewnij się, że monitor zewnętrzny jest ustawiony jako domyślny.
 2. Pobierz wymagane pliki. Aby kontynuować, będziesz potrzebować dwóch programów (i trzeciego opcjonalnego). Pierwszy to FixEDID, który można znaleźć tutaj: FixEDID , drugi to DarwinDumper i można go znaleźć tutaj: DarwinDumper , a ostatni (opcjonalny) to KextWizard, znaleziony tutaj: KextWizard
 3. Otwórz FixEDID, poczekaj na automatyczne załadowanie pól i zminimalizuj FixEDID, nie zamykaj go.
 4. Otwórz DarwinDumper, kliknij Odznacz wszystko , zaznacz pole EDID i kliknij Uruchom . Zostaniesz poproszony o podanie hasła, a katalog zrzutów otworzy się automatycznie po zakończeniu. Zamknij DarwinDumper i skopiuj EDID.bin na pulpit.
 5. Zminimalizuj FixEDID, kliknij Otwórz plik binarny EDID , wybierz EDID.bin . Teraz w menu rozwijanym pod tym przyciskiem wybierz wewnętrzny monitor dla swojego modelu komputera Mac (zwykle będzie to pierwsza opcja) i kliknij przycisk Utwórz . Powinieneś mieć teraz kilka nowych plików, ale możesz je zignorować oprócz DisplayMergeNub.kext , którego będziesz potrzebować.
 6. ( Wersja Kext Wizard ) Otwórz Kext Wizard, kliknij kartę Instalacja , kliknij Przeglądaj , wybierz DisplayMergeNub.kext i kliknij Zainstaluj . Zostaniesz poproszony o podanie hasła. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer Mac.
 7. ( Instalacja ręczna ) Otwórz Terminal.app i uruchom następujące polecenie sudo mv $(whoami)/Desktop/DisplayMergeNub.kext /System/Library/Extensions/ && sudo reboot. Zostaniesz poproszony o podanie hasła, a komputer Mac automatycznie uruchomi się ponownie, gdy tylko operacja się zakończy.
 8. Po ponownym uruchomieniu możesz przejść do Apple> Informacje o tym komputerze Mac, a na karcie Wyświetlacze zobaczysz, że komputer Mac uważa teraz Twój monitor zewnętrzny za monitor wewnętrzny, w wyniku czego funkcja Night Shift nie powinna być już automatycznie włączana i możesz teraz uzyskać dostęp do Panel preferencji Nocne przesunięcie w Ustawieniach.

Szybka uwaga

Dla tych, którzy chcą odwrócić ten proces, aby Twój monitor zewnętrzny nie był już uważany za wbudowany wyświetlacz przez komputer Mac, możesz po prostu uruchomić polecenie sudo rm /System/Library/Extensions/DisplayMergeNub.kext && sudo reboot.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego polecenia, poprosi o podanie hasła i automatycznie uruchomi ponownie komputer Mac po zakończeniu procesu.

AKTUALIZACJA: 01.04.2019 Począwszy od późniejszych wersji systemu macOS 10.13 i wszystkich wersji zewnętrznych ekranów 10.14 rozpoznaje się je, gdy są one jedynym podłączonym wyświetlaczem. Dlatego te informacje należy uznać za przestarzałe, z wyjątkiem tych, które używają dodatkowego wyświetlacza zewnętrznego lub tych z systemem macOS w wersji 10.12.4-10.13.4


Dzięki za pytanie i odpowiedź! :) Czy to przewodnik, który sam przygotowałeś, czy uzyskałeś z innego źródła? Jeśli jest inne źródło, dobrze byłoby zacytować swoje źródło (i być może zamieścić link).
Monomeeth

@Monomeeth, znalazłem FixEDID wspomniany na TonyMacx86, kiedy szukałem rozwiązania tego problemu. Było kilka instrukcji na stronie, w której został pierwotnie opublikowany (insanelymac) i wzmianka o tym w tym kontekście. Znalezienie tego programu zajęło mi jednak dwa dni, więc postanowiłem stworzyć oficjalny przewodnik ze zwięzłym tytułem, który, mam nadzieję, uratuje ludzi przez cały czas szukających. Była też wersja DarwinDumper, która nie działała na najnowszej wersji Sierra, więc zdecydowałem, że najlepiej połączyć również wersję, którą znam, i program do wygodnej instalacji.
Alison EE,

To świetnie, dobra robota! :) Pozwoliłem sobie na edycję twojego pytania i odpowiedzi, dzięki czemu było nieco lepiej zgodne z formatem pytań i odpowiedzi i mam nadzieję, że łatwiej będzie je śledzić. Popraw wszystko, co mogłem przypadkowo upchnąć w trakcie procesu. Dzięki jeszcze raz! :)
Monomeeth

To mi nie zadziałało. W trybie klapki zewnętrzny wyświetlacz nadal pokazuje „ciepły” wyświetlacz, bez możliwości jego wyłączenia. Dodałbym również w kroku 4, że należy ręcznie ustawić katalog wyjściowy; na moim komputerze wystąpiły błędy uprawnień, gdy DarwinDumper próbował zapisać w zablokowanym katalogu.
Dan

user3071284 Z przyjemnością pomogę :). @ Ze'ev Testowałem to na iMacu, więc nigdy nie brałem pod uwagę zamkniętej pokrywy, jeśli to możliwe, upewnij się, że ustawiłeś Mac tak, aby nie reagował na zamknięcie pokrywy, w ten sposób nie zarejestruje zmiany trybu i powinien nadal działać poprawnie, gdy pokrywa jest zamknięta. Jeśli chodzi o katalog wyjściowy FixEDID, miałem dokładnie taki sam problem jak ty, ale z inną wersją programu. Polecam po prostu wypróbować inną wersję FixEDID, o ile mogę stwierdzić, że problem pojawia się z powodu drobnych zmian w obsłudze uprawnień w różnych wersjach systemu macOS.
Alison EE

3

Inną opcją jest pobranie Fluxa. Jest to alternatywa dla NightShift i niezawodnie działa na monitorach wewnętrznych i zewnętrznych. Działa jako zamiennik NightShift, więc nie należy go uruchamiać razem.


4
Flux powoduje konflikt z Night Shift i powoduje dodatkowe problemy, a jego zainstalowanie w rzeczywistości tylko pogorszy sytuację (próbowałem, zrobiłem to). Należy również zauważyć, że Flux w żaden sposób nie jest w stanie naprawić niezgodności poziomu systemowego między Night Shift a zewnętrznym modułem obsługi macOS. Nie jest to ani rozwiązanie głównego problemu (niemożność dostępu lub zmiany ustawień Night Shift z zewnętrznego monitora), ani głównych objawów (Night Shift jest stale włączony na monitorach zewnętrznych lub planowanie nie działa na monitorach wewnętrznych na komputerze Mac za pomocą zewnętrznego wyświetlacza ).
Alison EE,

2

Po wypróbowaniu powyższych rozwiązań bez powodzenia, znalazłem ustawienie „prawdziwego tonu” w „ustawieniach wyświetlania” „preferencji systemowych”, odznaczyłem je, a zewnętrzny monitor znów stał się normalnie biały. Na wszelki wypadek może to komuś pomóc. Mam LG 4k z kablem USB-C.


1

Dla mnie zadziałało przełączanie kabli. Początkowo korzystałem z przejściówki USB-C na HDMI. Kiedy zmieniłem wtyczkę, aby połączyć monitor z komputerem MacBook bez adaptera, zaczął on działać bez żadnych problemów.


0

Mam 2 monitory UHD 4K 27 "LG 27UD88-W USB-C podłączone do mojego MacBooka Pro w / Touch Bar 2017 za pomocą jednego kabla Thunderbolt 3. Jest to możliwe dzięki stacji dokującej Elgato Thunderbolt 3. (Monitory nie mieć wystarczającą moc dla samego laptopa i nie oferuje niezawodnego rozwiązania z jednym kablem).

Początkowo miałem problemy z niezawodnym rozpoznaniem jednego z dwóch monitorów. Zawsze był to ten podłączony do stacji dokującej przez USB-C. (Drugi podłączony przez DisplayPort.) Pomyślałem, że to prawdopodobnie problem ze sterownikami.

Zainstalowałem ich oprogramowanie DualController i OnScreenControl Mac OS. Obaj instalatorzy wymagali ponownego uruchomienia. Ponowne uruchomienie zdawało się pomagać. Nie jestem jednak pewien, czy to oprogramowanie, ponowne uruchomienie lub oba te rozwiązania ostatecznie rozwiązały mój problem z Night Shift na obu monitorach. Ponownie uruchomiłem system po wprowadzeniu Doku Elgato poprzedniego dnia.

Moralnie, sugerowałbym poszukiwanie pakietów oprogramowania oferowanych przez producenta monitora na wypadek, gdyby łączyły ze sobą sterowniki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.