com.apple.WebKit.Networking stale pyta o podpis przy użyciu „privateKey”


9

Tytuł podsumowuje to dość często, mniej więcej co godzinę w pracy. Pojawia się wyskakujące okienko z prośbą, żebym „zawsze pozwalał” „odmawiać” lub „zezwalał” WebKitowi na podpis przy użyciu mojego prywatnego pęku kluczy. W tym momencie odpowiedziałem na to prawie na wszystkie sposoby i wciąż się pojawia.

Niektóre informacje, które mogą być istotne:

 • Nie jestem zalogowany jako administrator, ale zwykły użytkownik uprzywilejowany
 • Zdarza się najczęściej po zalogowaniu
 • Muszę użyć niepoprawnego certyfikatu, aby uzyskać dostęp do określonej witryny internetowej do pracy. Wyskakujące okienko nie wydaje się jednak powiązane z tą witryną
 • Korzystam z wersji beta systemu MacOS

Jakieś pomysły, jak to zatrzymać? Mile widziane są również komentarze na temat tego, jakie dodatkowe informacje mogę podać.


Ten sam problem, jestem również w wersji beta.
user2304751

Ten sam problem i nie mam wersji beta.
Jim

Odpowiedzi:


3

Miałem ten sam problem z certyfikatem SSO mojej firmy, jest to znany problem w MacOS Sierra 10.12

Dostępne tymczasowe obejście:

Otwórz dostęp do pęku kluczy. Wybierz brelok do logowania, a następnie klucz prywatny „TWÓJ ID / Serwer SSO firmy” (nie wyszukuj elementu, ale znajdź i wybierz ... wyszukiwanie nie będzie działać poprawnie, aby uzyskać dostęp do opcji ACL)

 1. Otwórz dostęp do pęku kluczy.
 2. Wybierz brelok do logowania, a następnie klucz prywatny „” (nie wyszukuj elementu, ale znajdź i wybierz ... wyszukiwanie nie będzie działać poprawnie, aby uzyskać dostęp do opcji ACL)
 3. Kliknij dwukrotnie klucz, aby wyświetlić okno informacyjne klucza, wybierz zakładkę „Kontrola dostępu”
 4. Kliknij przycisk + u dołu okna i dodaj /Applications/Safari.app
 5. Kliknij przycisk + u dołu okna i dodaj /System/Library/Frameworks/WebKit.framework/Versions/A/XPCServices/com.apple.WebKit.Networking.xpc
 6. Kliknij Zapisz zmiany i uwierzytelnij, aby zezwolić na te zmiany
 7. Zamknij dostęp do pęku kluczy.

1

Miałem ten sam problem. Po kilku poszukiwaniach po prostu uruchomiłem Safari, przytrzymując klawisz „Opcja”. To wydaje się resetować niektóre rzeczy. To wtedy problem zniknął. Nawet podczas uruchamiania Safari bez klawisza opcji. Może to również pomoże.

(teraz pyta mnie tylko, kiedy otwierana jest strona korzystająca z klucza prywatnego, co jest logiczne)


Brzmi dziwnie, ale tak naprawdę działa.
azizbekian

-3

Do Twojej wiadomości Znalazłem artykuł stwierdzający, że jest to wirus. https://hotvirusmalwareremoval.com/steps-remove-com-apple-webkit-networking-xpc-mac/


com.apple.WebKit.Networking.xpc nie jest wirusem. Witryna hotvirusmalwareremoval [.] Com to witryna z linkami oferująca oprogramowanie do usuwania złośliwego oprogramowania.
Quinn Comendant

Oryginalne pytanie dotyczy com.apple.WebKit.Networking, a nie com.apple.WebKit.Networking.xpc
Valentyn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.