Co na komputerze Mac, jeśli Narzędzie dyskowe służy do dublowania dwóch dysków twardych, jeden ma pojemność 1,5 TB, a drugi 2 TB?


1

Jeśli zdarzy mi się, że mam dwa zewnętrzne dyski twarde, jeden 1,5 TB, a następnie drugi 2 TB i użyję Narzędzia dyskowego do wykonania kopii lustrzanej dwóch dysków, czy będzie jakiś problem?

Czy może to być kopia lustrzana tylko dla części 1,5 TB, podczas gdy pozostałe 500 GB służy do przechowywania plików bez dublowania? (ale czy Mac OS X zawsze będzie próbował wykonać kopię lustrzaną tych plików i spróbować skopiować na dysk 1,5 TB?)

(czy będzie tak samo, jeśli dwa dyski mają pojemność 2 TB i 3 TB, czy dyski różnych marek, więc pojemność może się nieznacznie różnić?)

Odpowiedzi:


2

W tej sytuacji zalecam użycie narzędzia dyskowego do partycjonowania większego dysku, tak aby jedna partycja pasowała do rozmiaru mniejszego dysku. Następnie skonfiguruj partycje tego samego rozmiaru co RAID1. Skończysz z partycją dublowaną o pojemności 1,5 TB i kolejną partycją dublowaną o pojemności 0,5 TB na podstawie twojego pierwszego przykładu.

To samo będzie działać dla napędu 2 TB + 3 TB, ale partycje lustrzane / nie dublowane będą miały odpowiednio 2 TB i 1 TB. Marka nie ma znaczenia i możesz użyć narzędzia dyskowego, aby znaleźć dokładne rozmiary.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.