Pasek Touch Bar nie kontroluje już iTunes


12

Zainstalowałem aplikację Muzyka Google Play na moim Macbooku (Sierra 10.12.4), a następnie ją odinstalowałem. Teraz moje sterowanie muzyką paska Touch Bar nie działa już z iTunes. Jak mogę to zresetować?


1
Podstawowe pytanie, ale czy uruchomiłeś ponownie, aby zobaczyć, czy to pomoże?
fsb

1
Tak, zrobiłem to i to nie naprawiło.
DrStrangepork

Elementy sterujące w części iTunes paska na pasku działają poprawnie, gdy iTunes jest uruchomiony. Nie działają tylko ogólne elementy sterowania muzyką (przewijanie do tyłu, odtwarzanie / pauza, ff).
DrStrangepork

2
Zastanawiam się tylko, czy nadal masz ten problem? Zwykle resetowanie pamięci NVRAM i SMC rozwiązuje większość przypadkowych problemów z paskiem dotykowym, ale jeśli to nie pomogło, istnieją inne sugestie, które mogę dodać do mojej odpowiedzi. Czy próbowałeś również ponownie zainstalować iTunes zgodnie z sugestią fuccboi?
Monomeeth

Mam ten sam problem. Gdy iTunes jest przede mną otwarty, przycisk pauzy w odtwarzaniu będzie działał, ale jeśli muzyka jest odtwarzana podczas safari lub pisania w programie Word (a iTunes jest otwarty na jednym z innych komputerów stacjonarnych), skróty sterują odtwarzaniem / pauza nie rób absolutnie nic. To dość frustrujące, właśnie kupiłem nowego MacBooka Pro w weekend, więc wszystko jest aktualne. Nie znalazłem jeszcze rozwiązania tego problemu!
Brooke

Odpowiedzi:


5

Działa zamknięcie iTunes i odtwarzanie wideo na YouTube za pośrednictwem Safari. Spowoduje to uruchomienie / zresetowanie elementów sterujących multimediami, a ponowne otwarcie iTunes teraz poprawnie wiąże się z woluminem multimediów.

Problemem jest iTunes (istnieje 12.7.1.14, z systemem macOS 10.13.1). Muszę znaleźć podstawową przyczynę tego problemu (albo gdy połączenie przychodzi przez Handoff lub inny problem).


4

Pierwszą rzeczą, którą bym zrobił, to zresetowanie pamięci NVRAM.

Resetowanie pamięci NVRAM w modelach komputerów MacBook Pro z końca 2016 r

Starsze komputery Mac miały tak zwaną Parameter RAM (PRAM), nowsze komputery Mac używają nieulotnej pamięci o dostępie swobodnym (NVRAM). Aby zresetować NVRAM we wszystkich modelach komputerów MacBook Pro z końca 2016 r. (Z paskiem dotykowym lub bez), wykonaj następujące kroki:

 1. Wyłącz maszynę. Tak, pełne wyłączenie, nie tylko wylogowanie.
 2. Naciśnij, power button a następnie natychmiast naciśnij commandoptionprklawisze.
 3. Przytrzymaj te klawisze wciśnięte przez co najmniej 20 sekund!
 4. Puść klawisze i pozwól, aby Mac uruchomił się normalnie.

Uwaga: po zalogowaniu się może być konieczne dostosowanie niektórych preferencji systemowych (np. Głośności głośników, rozdzielczości ekranu, wyboru dysku startowego, informacji o strefie czasowej itp.).

Jeśli zresetowanie NVRAM nie rozwiązuje go, spróbuj zresetować również SMC.

Resetowanie SMC

 1. Zamknij komputer Mac
 2. Odłącz kabel zasilający od komputera Mac
 3. Przez 10 sekund, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie na shiftcontroloptionprzyciski (po lewej stronie wbudowanej klawiaturze) ipower button
 4. Po 10 sekundach puść wszystkie klawisze i przycisk zasilania
 5. Podłącz kabel zasilający
 6. Ponownie włącz komputer Mac za pomocą przycisku zasilania.

Daj mi znać, jak sobie radzisz, ponieważ możesz spróbować innych rzeczy. Przekonałem się jednak, że zresetowanie NVRAM, a także SMC, zazwyczaj rozwiązuje nietypowe lub losowe problemy dotyczące paska dotykowego.

--[EDYTOWAĆ]--

Ta edycja dodaje kolejne rzeczy do wypróbowania w celu rozwiązania tego problemu. Ponieważ jednak właśnie wydano macOS 10.12.5, zaktualizuję system operacyjny przed wypróbowaniem następujących rozwiązań.

Użyj terminalu, aby zabić pasek kontrolny

Jest to prosty sposób na ręczne zresetowanie paska kontrolnego. Aby to zrobić:

 1. Uruchom aplikację Terminal (domyślnie znajduje się w folderze Utilities)
 2. Wpisz następujące polecenie killall ControlStrip(lub możesz je po prostu skopiować i wkleić)
 3. naciśnij return

Po wykonaniu tej czynności nie ma potrzeby ponownego uruchamiania komputera Mac.

Zmień to, co pokazuje pasek Touch Bar

W Preferencjach systemowych możesz zmienić sposób wyświetlania paska dotykowego. Chciałbym to zmienić, wyjść z Preferencji systemowych, a następnie zmienić to ponownie (jeśli to konieczne).

Aby to zrobić:

 1. Got to Apple> Preferencje systemowe
 2. Kliknij panel preferencji Klawiatura
 3. Upewnij się, że wybrana jest karta Klawiatura
 4. Wokół środka ekranu zobaczysz listę rozwijaną Touch Bar pokazuje
 5. Zmień wybór na Rozszerzony pasek kontrolny (jeśli jest już zaznaczony, zmień go na Kontrolki aplikacji za pomocą paska kontrolnego)
 6. Wyjdź z Preferencji systemowych
 7. Przetestuj sterowanie muzyką paska Touch Bar
 8. Jeśli to nie działa, powtórz kroki od 1 do 5 i zmień pasek Touch Bar pokazuje listę rozwijaną z powrotem na pierwotną selekcję i ponownie przetestuj

Kroki rozwiązywania problemów

Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz wypróbować następujące kroki rozwiązywania problemów:

 • Klawisze funkcyjne - Wciśnij fnklawisz i spróbować użyć F7, F8oraz F9klawisze odpowiednio kontrolować multimedia klucze i zobaczyć co się dzieje.
 • Użyj innego konta użytkownika - spróbuj tymczasowo użyć innego konta użytkownika, aby ustalić, czy problem nie ustąpi. Jeśli nie masz innego konta użytkownika, możesz je dodać w Preferencjach systemowych> Użytkownicy i grupy. Po dodaniu zaloguj się i zobacz, jak działają kontrolki multimediów.
 • Tryb awaryjny - Uruchom MBP w trybie awaryjnym i spróbuj użyć klawiszy sterowania multimediami. Aby to zrobić, przytrzymaj shiftklawisz podczas uruchamiania. Trwa to trochę dłużej, ponieważ komputer Mac czyści pamięć podręczną, uruchamia diagnostykę itp. Po przetestowaniu wyjdź z trybu awaryjnego, uruchamiając ponownie MBP, a następnie ponownie przetestuj klawisze sterowania multimediami.

Po wypróbowaniu tych kroków rozwiązywania problemów zgłoś to, co znalazłeś.


Próbowałem obu, nie wykryłem żadnych zmian w moim systemie i problem nadal występuje.
DrStrangepork

Ponieważ system macOS Sierra 10.12.5 jest już dostępny, zalecamy aktualizację systemu operacyjnego i poinformowanie, czy ma to jakiś wpływ na ten problem. Jeśli nie, dodam kilka innych sugestii. Powodzenia!
Monomeeth

Zaktualizowałem swoją odpowiedź z kilkoma dodatkowymi sugestiami do wypróbowania. Jeśli jednak jeszcze tego nie zrobiłeś, zalecamy najpierw aktualizację do systemu macOS Sierra 10.12.5.
Monomeeth

Zainstalowałem łatkę macOS Sierra 10.12.5 i problem pozostaje.
DrStrangepork

Kilka rzeczy: (1) Wcześniej skomentowałeś Kontrolki w części iTunes paska Bar działają poprawnie, gdy iTunes jest uruchomiony. Tylko ogólne sterowanie muzyką (przewijanie do tyłu, odtwarzanie / pauza, ff) nie działa , czy możesz mi to wyjaśnić? Czy mówisz, że ogólne kontrolki działają, gdy działa iTunes, ale nie inaczej, czy że ogólne kontrolki w ogóle nie działają? Teraz zastanawiam się, czy oryginalnie zinterpretowałem to poprawnie. (2) Czy do tej pory miałeś okazję wypróbować wszystko w mojej odpowiedzi?
Monomeeth

2

Google Chrome jest dla mnie problemem. iTunes działa teraz dobrze z kontrolkami multimediów (powyższa odpowiedź Mo Firouza sprawiła, że ​​znów działa z pomysłem Safari), podobnie jak Safari, a nawet Spotify. Ale w momencie, gdy otwieram Chrome, przycisk multimediów znów przestaje reagować.

Spróbuj wyjść z Chrome i użyj Safari, aby ponownie uruchomić, lub po prostu uruchom ponownie (upewniając się, że Chrome nie otworzy się automatycznie).


1
Właśnie zamknąłem chrome, potem otworzyłem iTunes i ponownie otworzyłem chrome. Wszystko działa teraz poprawnie. Dziękujemy za wskazanie Chrome.
adonike

1

Ponieważ mówisz, że reszta paska działa nawet w iTunes, naprawdę myślę, że to prawdopodobnie problem iTunes. Spróbuję ponownie zainstalować.

Spróbuj wyrzucić iTunes do kosza - jeśli to nie pozwoli (prawdopodobnie nie będzie), będziesz musiał zmienić uprawnienia. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Uzyskaj informacje. Ustaw wszystkich, aby „czytali i zapisywali” na podstawie uprawnień i ponownie, a następnie przejdź do App Store i przejdź do Aktualizacji oprogramowania, aby zainstalować ponownie.


Zmieniono perms, odinstalowano, ale aktualizacja oprogramowania nie wykryła żadnych zmian w moim systemie. Musiałem ręcznie pobrać najnowszą wersję MacOS Sierra, ponownie instalując.
DrStrangepork

Ponowna instalacja aktualizacji MacOS Sierra po odinstalowaniu iTunes również nie rozwiązała problemu.
DrStrangepork

Zdecydowanie trwa konflikt aplikacji, nie mam pojęcia, jak mogła to spowodować aplikacja muzyczna Google Play. Czy mogę poprosić o przetestowanie tego problemu na nowym koncie użytkownika? Możesz zrobić jedną w Użytkownicy i grupy w Preferencjach systemowych. Upewnij się, że jest to administrator - nie jest wymagane iCloud. Przetestuj go tam - jeśli działa poprawnie, przetestuj go przy użyciu dokładnej biblioteki. Możesz podzielić się nim ze swoim kontem testowym, korzystając z tych instrukcji tutaj
mały malutki

Hej mój koleś, czy kiedykolwiek miałeś okazję to sprawdzić?
mały malutki mężczyzna

0

Odinstalowanie iTunes i ponowna instalacja nie rozwiązały problemu.

Zresetowanie NVRAM i / lub SMC i zmiana ustawień paska Touch Bar nie rozwiązały problemu.

Instalacja iTunes 12.7 naprawiła problem.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.