Czy ekranowa klawiatura iPada może poruszać kursorem?


15

Jedną z osobliwości iPada jest to, że kiedy aktywuję klawiaturę ekranową, nie ma klawiszy strzałek. Na fizycznej klawiaturze Apple są klawisze strzałek, ale na klawiaturze ekranowej nie ma klawiszy strzałek. Czy coś brakuje lub jakiś skrót?

Bez klawiszy strzałek zaczynam grzebać i próbować dotykać palcem dokładnego miejsca w tekście, w którym powinien iść kursor, ale ponieważ mój palec ma średnicę 2,5 wiersza tekstu, jest to proces prób i błędów.


Niektóre aplikacje (Redakcja lubię) używają widoku akcesoriów klawiatury do sterowania kursorem w linii.
jscs

Odpowiedzi:8

Nie jestem pewien co do klawiszy strzałek, ale jedną rzeczą, która może pomóc w ustawieniu kursora, jest dotknięcie i przytrzymanie, a nad palcem pojawi się bąbelek wskazujący, gdzie jest kursor, możesz następnie przeciągać go, aż znajdzie się w pozycji właściwe miejsce. Jest to trochę lepsze niż próba dokładnego stuknięcia, aby umieścić kursor.


4

Możesz znaleźć klawiatury firm trzecich ze strzałkami, np . ProType .


Odpowiedzi powinny być idealnie samodzielne. Dodaj treść do treści postu, np. W przypadku zerwania linku nie ma tu nic, co wskazywałoby na oprogramowanie, o którym mówiłeś.
po

2

Jeśli używasz klawiatury GBoard, możesz przesuwać kursor w lewo i prawo, naciskając i przesuwając spację.

Niestety nie znam funkcji GBoard służącej do przesuwania kursora w górę i w dół.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.