Sierra Console.app pokazuje wcześniejsze dane


17

W poprzednich wersjach systemu OS X Console.app miał przyciski, które pozwalają zobaczyć wcześniej lub później w dziennikach.

W Sierra wydaje się, że wyświetla wpisy tylko od momentu uruchomienia Console.app.

Jak sprawić, by Console.app wyświetlał wcześniejsze wpisy?

np. chcę zobaczyć dzienniki przed ostatnim ponownym uruchomieniem, aby zobaczyć, dlaczego się zawiesił.


3
IMO, możliwość zobaczenia, co się już wydarzyło, była prawdopodobnie najważniejszą funkcją konsoli! Czasami błędy / awarie występują nieoczekiwanie, dlatego bardzo ważne jest, aby zobaczyć, co zostało zarejestrowane tuż przed tą awarią.
Gino

Odpowiedzi:


13

Krótka odpowiedź

Nie możesz Cóż, przynajmniej jeszcze nie . Jest tak, ponieważ konsola nie działa z danymi historycznymi - zamiast tego działa z danymi na żywo .

Możesz użyć logpolecenia w terminalu. Jednak muszę cię ostrzec, wydaje się, że jest wiele „błędów” w działaniu logpolecenia w Sierra. Jeśli chcesz użyć tego polecenia, zapoznaj się z sekcją Korzystanie z dzienników w Sierra: kilka praktycznych wskazówek .

[EDYTOWAĆ]

Zapomniałem wspomnieć, że istnieje inna opcja dostępna dla użytkowników. To darmowa aplikacja o nazwie Loglogger . Jest to rozwiązanie obejścia dostarczone przez Howarda Oakleya, zaprojektowane w celu zapewnienia dostępu do dzienników Sierra, których nie zapewnia konsola. Oczywiście wymaga to uruchomienia macOS Sierra. Jest to plik .zip do pobrania i zawiera całkiem niezły przewodnik PDF, jak go używać.

Uwaga: nie mam żadnego powiązania z aplikacją lub Howardem Oakleyem.

Długa odpowiedź

Jedną z rzeczy, które nie są oczywiste dla użytkowników, jest to, że wersja Konsoli dołączona do macOS Sierra to zupełnie nowa bestia (tj. Nowa aplikacja , zbudowana od podstaw).

Poprzednie wersje Konsoli domyślnie otwierały Wszystkie Wiadomości i dlatego były świetnym narzędziem do rozwiązywania problemów po fakcie (np. Po awarii można było otworzyć Konsolę i odnieść się do tego zdarzenia oraz tego, co go poprzedziło).

MacOS Sierra's Console po prostu tak nie działa. Dziennik na żywo działa tylko wtedy, gdy konsola jest otwarta, więc jeśli próbujesz dowiedzieć się, dlaczego komputer Mac został zamknięty o północy, nie pomoże ci to.

Z punktu widzenia rozwiązywania problemów nowa konsola jest frustrująco ograniczona. Nie oznacza to, że nie ma istotnych ulepszeń (takich jak doskonała nowa funkcja wyszukiwania), ale obecnie jest to naprawdę bardzo pomocne pod względem problemów z debugowaniem podczas pracy w Sierra, ale dość bezużyteczne, jeśli chcesz analizować rozszerzenia jądra I usług. Zapewnia także szereg nowych narzędzi, ale ponieważ konsola nie działa z danymi historycznymi , narzędzia te działają tylko z wpisami przechwyconymi od czasu uruchomienia konsoli (świetnie, jeśli próbujesz rozwiązać problem, dlaczego konkretna aplikacja ulega awarii przy każdej próbie wykonania konkretna funkcja, ale bezużyteczna inaczej).

Więc co mówię? Cóż, konsola jest w toku. Chciałbym powiedzieć, że jest to obecnie wersja beta . Z biegiem czasu pojawi się o wiele więcej funkcji, ale na razie musimy uzbroić się w cierpliwość.


2
odpowiedź wjv MA odpowiedź, w przeciwieństwie do tej, która nie ma
poprawia

12

Najpierw musisz użyć logpolecenia w wierszu polecenia, aby zebrać zarejestrowane wiadomości w .logarchivepakiecie, a następnie użyć Konsoli, aby wyświetlić zawartość tego pakietu. Na przykład:

sudo log collect --last 1d

… Zbierze wszystkie zarejestrowane wiadomości wygenerowane w ciągu ostatniego dnia w system_logs.logarchivepakiecie w bieżącym katalogu. Otwórz ten pakiet w konsoli, a będziesz mógł wykorzystać pełną moc aplikacji do przeglądania, wyszukiwania i filtrowania danych dziennika.

Zauważ, że logma wiele innych przydatnych aplikacji; Proponuję przeczytać log(1)stronę podręcznika .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.