Safari na plażach na niektórych stronach, takich jak Github.com


2

Safari ładuje się podczas ładowania niektórych stron internetowych. Github.com jest najbardziej powtarzalny. Strona załaduje się, ale wtedy moja mysz zmieni się w piłkę plażową i utknie, dopóki nie zamknę karty za pomocą Github lub innej strony, która wydaje się powodować.

Nie korzystam z żadnych rozszerzeń - szczerze mówiąc nie wiem, co to może być. Mój szef również ma ten sam problem. Nie mam problemów z ładowaniem Github w Chrome.

Używam macOS Sierra (10.12.1) na Macu Mini z końca 2014 roku i Safari 10.0.1. Zdarza się to także w przeglądarce Safari Technology Preview (wydanie 26, 10.2)

Jakie są sposoby na naprawienie tego lub dalszą diagnozę powolnych stron internetowych podczas safari?


Mam 10.1, ale pamiętam, że miałem podobne objawy kilka miesięcy temu (być może była to poprzednia wersja Safari) i było coś nie tak z certyfikatami https
dwightk

Odpowiedzi:


1

Wersja 26 Safari TP zawiera wiele zmian w silniku renderowania. Powoduje to problemy z wieloma stronami internetowymi, szczególnie tam, gdzie sprite'y obrazów są szeroko używane.

Prawdopodobnie zostanie to naprawione w następnej wersji, ale do tego czasu możesz po prostu użyć standardowej instalacji Safari lub przejść na poprzednią wersję Safari TP, jeśli nadal masz instalator. Możesz także spróbować uruchomić z wyłączoną pamięcią podręczną wybraną w menu Develop.


Nie mam żadnych problemów z wersją 10.1 (12603.1.30.0.34) i nowszymi w GitHub lub innych witrynach, z których korzystam. Używam rozszerzenia ghostery do blokowania większości modułów śledzących javascript, więc możesz spróbować? Github jest naprawdę czysty, jeśli chodzi o projektowanie stron - więc ghostery mogą bardzo pomóc w witrynach opartych na większej liczbie reklam. Nie jestem pewien, czy warto zainstalować, jeśli Twoim problemem jest GitHub.
bmike

0

Inspektor przeglądarki Safari to miejsce, od którego zacznę. Użyj trybu programowania w ustawieniach, a następnie przejdź do https://github.com i włącz widok Osi czasu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po kilku odświeżeniach strona główna powinna być buforowana i wyświetlana w mniej niż 2 sekundy.

Następnie wypróbuj stronę projektu (która powinna renderować się znacznie szybciej niż strona główna lub główna strona główna).

To renderuje się dla mnie w około 400 ms z kilkoma dłuższymi zdarzeniami, które nie wpływają na początkowe ładowanie strony do moich oczu.

strona projektu

Jeśli uważasz, że występują opóźnienia sieciowe (lub problemy z negocjacjami / sprawdzaniem protokołu SSL), widok sieci pokaże, że Safari się blokuje lub nie żąda zasobów w odpowiednim czasie. Jeśli to możliwe, sprawdź wydajność innej sieci - filtrowanie stron internetowych lub serwery proxy mogą powodować to, co widzisz. Trudno poznać bez dodatkowych szczegółów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.