Czy mogę dodać emoji do paska dotykowego na całym świecie?


26

Bardzo podoba mi się emoji, które pojawiają się na pasku dotykowym w aplikacji Wiadomości. Czy można to uzyskać także w innych programach? Nie widzę tego w „Preferencjach systemowych> Klawiatura> Dostosuj pasek sterowania” i jest to właściwie jedyna przydatna rzecz, jaką znalazłem do tej pory na pasku dotykowym!

Odpowiedzi:


18

Nie. Obecnie nie ma na to sposobu natywnego i wątpię, czy udało się to stronom trzecim.

Każda aplikacja musi zbudować własną funkcję dla paska dotykowego. W zależności od widoku, w którym się znajdujesz (tj. Komponowanie kontra czytanie wiadomości e-mail), w której aplikacji (poczta kontra safari) zazwyczaj dostępna jest opcja „dostosowania paska dotykowego” w menu w lewym górnym rogu ekranu, która będzie specyficzna dla tego widok.

Dostosuj pozwala wybrać pewne rzeczy, które możesz dodać do paska dotykowego. Emoji są dostępne w Mail i Safari (oprócz wiadomości).

„Dostosuj pasek kontrolny” (w Preferencjach systemowych) pozwala edytować 4 gniazda, które są zawsze obecne po prawej stronie paska dotykowego, oprócz widoku całego paska dotykowego po kliknięciu strzałki rozwijania. Działają one bezpośrednio z komputerem, a nie z używanej aplikacji.

Aktualizacja: Chrome obsługuje teraz pasek dotykowy! Nadal nie ma przycisku emoji na komputerze Mac ani listwie chromowanej ... mam nadzieję, że wkrótce nadejdzie.


Skrót klawiaturowy Emoji dla komputerów Mac: ctrl + cmd+space


2
dzięki, odpowiedziałeś na ducha mojego pytania, ponieważ tak naprawdę chciałem to w chromie, po prostu przestawię się na safari 😊👍
Max

Dzięki za świetną odpowiedź, minął już rok, gdy Chrome nie obsługuje emoji na pasku dotykowym.
Govind Kumar,

To dość żałosne, że mam to doskonałe narzędzie do pisania emotikonów wbudowane bezpośrednio w klawiaturę na tym fantazyjnym nowym Macbooku i wciąż jestem zmuszony używać niezdarnego trzykluczowego skrótu i ​​okna narzędzia ekranowego w prawie każdej aplikacji.
devios1

@ devios1 Znalazłem sposób, aby to zrobić, zobacz odpowiedź, którą dodałem poniżej.
AE1

Bettertouchtool to świetne (ale nie darmowe) narzędzie, które umożliwia hiper-granulowaną konfigurację wszystkich aspektów paska dotykowego, w tym różnych ustawień dla różnych aplikacji. Pochodzi z wielką społecznością ludzi oferujących złożone ustawienia wstępne za darmo (ponieważ aplikacja zdecydowanie nie jest łatwa do skonfigurowania!).

Twoje zdrowie.


1

Tak. Teraz ładnie działa na moim MacBooku, teraz mam przycisk 👍 na pasku Touch Bar, który wpisuje symbol 👍.

Instrukcje:

 1. W aplikacji Automator utwórz nową szybką akcję. Zapisz nową Szybką akcję, używając nazwy składającej się z symbolu, który będzie reprezentował, np. Nazwałem mój „👍”. (Opcjonalnie: u góry okna szybkiej akcji możesz również wybrać obraz, który pojawi się przed nim na pasku dotykowym, wybrałem symbol plus. Jeśli nie chcesz, możesz utworzyć pusty obraz i użyć że).

 2. W Automatorze znajdź akcję „Uruchom aplet skryptu” (wyszukaj lub wyszukaj w Narzędziach) i przeciągnij ją do obszaru skryptu po prawej stronie.

 3. Wklej do niego następujący skrypt, zastępując symbol „kciuki w górę” wybraną postacią.

  set the clipboard to "👍"
  tell application "System Events" to keystroke "v" using command down
 1. Zapisz nową utworzoną szybką akcję.

 2. Przejdź do Preferencji systemowych -> Klawiatura -> Klawiatura i albo: a) ustaw „Pasek dotykowy pokazuje: Szybkie działania” (spowoduje to natychmiastowe pojawienie się nowej ikony na pasku dotykowym), lub b) użyj Dostosuj pasek dotykowy, aby dodać ikonę Szybkie działania na pasku dotykowym (spowoduje to, że nowa ikona pojawi się na pasku dotykowym po naciśnięciu ikony Szybkie działania).

 3. Ikona powinna pojawić się na pasku Touch Bar. Naciśnij i pojawi się komunikat o błędzie.

 4. Anuluj komunikat o błędzie, a następnie przejdź do Preferencji systemowych -> Bezpieczeństwo i prywatność -> Prywatność -> Dostępność. Kliknij blokadę, aby wprowadzić zmiany (w razie potrzeby) iw obszarze „Zezwól aplikacjom poniżej na kontrolowanie komputera” zaznacz nową, która powinna była mieć nazwę „ServicesUIAgent”.

Gotowy!

Zrzut ekranu pokazujący, jak używać Automatora, aby dodać symbol Unicode do paska dotykowego


-4

Wypróbuj ChatMate dla WhatsApp. Ma możliwości paska dotykowego.


Witamy, aby zapytać inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego Twoim zdaniem zalecane oprogramowanie jest lepsze od innych. Podanie linków może również pomóc OP i innym osobom znaleźć oprogramowanie i dokonać jego oceny. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.