Czy istnieje sposób na przywrócenie oleofobowej powłoki ekranu iPhone'a po zużyciu?


13

Mój iPhone 4 ma teraz około 15 miesięcy, a ekran całkowicie stracił właściwości oleofobowe, gdy był nowy: rozmaz palców pojawia się teraz, tak jak na innych telefonach. W przeciwieństwie do komentarzy na to pytanie , nigdy nie myłem go jakimkolwiek rozwiązaniem: wszystko, co kiedykolwiek miało, to od czasu do czasu wycierać bawełnianą ściereczką (no, T-shirt :), chociaż oczywiście będzie również wcierane kieszeń moich dżinsów. Nigdy nie miał osłony ekranu, ale jest całkowicie niezarysowany i nieuszkodzony.

Wygląda więc na to, że powłoka z czasem zużywa się bez użycia jakiegokolwiek środka chemicznego. Moje pytanie brzmi, czy jest możliwe (w Apple, w zewnętrznym centrum serwisowym lub w domu), aby ponownie go zastosować i przywrócić ekran do stanu fabrycznego?

Odpowiedzi:


5

Nie. Materiał organiczny jest nakładany podczas montażu. Nie znam żadnego miejsca, które mogłoby „uzupełnić” substancję lipofobową.

Apple ma to do powiedzenia:

„Należy pamiętać, że zdolność tej powłoki do odstraszania oleju zmniejsza się z czasem przy normalnym użytkowaniu, a pocieranie ekranu materiałem ściernym jeszcze bardziej osłabia jego działanie i może porysować ekran”.

Źródło: http://support.apple.com/kb/ht3226

Możesz jednak zajrzeć na nowe okładki, które zawierają również właściwości lipofobiczne: http://www.mobimega.com/sgp-steinheil-ultra-oleophobic-screen-protector-for-iphone-4.html


5

Istnieje produkt o nazwie Powłoka oleofobowa Fusso ( dostępna tutaj ), który obiecuje przywrócić oleofobowe właściwości wyświetlacza iPhone'a (istnieje również wersja na tablet)

Osobiście nie próbowałem, ale strona internetowa ifixit.com , specjaliści od napraw produktów Apple, mówią, że produkt działa naprawdę dobrze.0

Nie, nie i absolutnie nie, nie można go wymienić. Jeśli masz szczęście, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla powłoki oleoproficznej, jest staranie się jej nie zarysować, bardzo ostrożnie zaczynając.

Mam HX850 Sony Bravia hdtv, który ma 4 lata. Trzymam plan w sali teatralnej, w której nikt nie wchodzi bez mojej obecności. Mam okropne problemy i zauważam każdą skazy na DOWOLNYM sprzęcie. Poszedłem w ogromnym stopniu, aby chronić rzeczy. Pewnego wieczoru położyłem się spać i następnego dnia obudziłem się, widząc, ku mojemu przerażeniu, ogromną rysę w mojej powłoce oleofobowej biegnącej od góry do dołu na ekranie. Zestaw ma szkło goryla, a samo szkło nie zostało naruszone, ale repelentna powłoka była.

Byłem oszołomiony, kiedy to odkryłem, ponieważ dosłownie nikt w pokoju nie spowodował problemu.

Czy to mysz spadająca ze szczytu mojego zestawu, drapiąca zęby i pazury, aby powstrzymać przyzwoitość? Czy był to mściwy duch, czy duch zadziera ze mną? Od czasu do czasu w pokoju dzieją się dziwne rzeczy. Bóg wie tylko, co się wydarzyło w piekle.

Mówię ci, byłem i nadal żyję.

Zrozpaczony po trzech dniach gapienia się na zadrapanie. To było i nadal jest naprawdę zauważalne tylko w pewnych warunkach oświetleniowych, ale zauważam, wiem, że tam jest i wystarczy mi wyrwać się z mojego analnego umysłu.

Kupiłem zestaw oleophopowy z Japonii, przyszedł pocztą za około tydzień. Zastosowałem go i postępowałem zgodnie z podanymi instrukcjami, ale to nie zadziałało. Byłem zdesperowany i użyłem pasty do zębów i to nie zadziałało. Próbowałem Vaseline, to nie działało. Jestem pewien, że na tym etapie zestawy po prostu się zepsuły.

Jedyną inną rzeczą, która może działać, ale jest bardzo mało prawdopodobna, jest polski zestaw Novus i preparat do usuwania zarysowań. Dzięki tym rzeczom istnieje ryzyko usunięcia jeszcze większej ilości powłoki. Zrobiono więcej w przypadku materiałów na bazie tworzyw sztucznych, ale w niektórych przypadkach można go stosować na szkło powlekane.

Nie chcę ciągle rzucać pieniędzy na wiatr, aby spróbować naprawić to, co wydaje się niemożliwe, przynajmniej bez maszyn fabrycznych. Mówię, że warstwa jest wypiekana na zamówienie i wykracza poza standardowe naprawy konsumenckie.

Nie daj się zwieść, jeśli twoje urządzenia z ekranem dotykowym mają szkło goryla, to nie znaczy, że są odporne na zarysowania, szkło może nie zarysować łatwo, ale ta cholerna powłoka zadziała, pokonuje cel, a z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie można go wymienić. Warrenty nie obejmie go również na większości urządzeń. Najlepszą rzeczą, jaką dostałem od Sony, było przesłanie im telewizora na wymianę o wartości 25% na nowy telewizor. Naprawdę do bani.

Z telefonem lub tabletem ABSOLUTNIE używaj ochraniacza ekranu, bez względu na to, co Tom, Dick lub Harry powie ci w lokalnym sklepie elektronicznym. Są po to, aby dokonać szybkiej sprzedaży, nie dbają o porysowany ekran. Zwłaszcza, gdy oznacza to, że w razie potrzeby wymienisz całe urządzenie, dodając jeszcze więcej gotówki do kieszeni.

Z wdziękiem jestem pewien, że tłuste koty korporacyjne, które na początku wpadły na pomysł bezwartościowej powłoki z oleofopii, śmieją się aż do banku.

Nic nie pozostanie nowe na zawsze, nawet jeśli je kochasz, ale jest to nie do przyjęcia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.