Czy istnieje limit wieku kopii zapasowej urządzenia / wersji iOS, którą iTunes może wykonać?


9

Mam starego iPoda touch, którego nie można zaktualizować do systemu iOS 3.1.3 i (obecnie) najnowszej wersji iTunes (12.6.0.100). iTunes nie pozwala mi tworzyć kopii zapasowej tego iPoda na moim komputerze Mac (przyciski i ustawienia w sekcji Kopia zapasowa są po prostu wyszarzone). Nie jest to wcale takie złe, ale zainteresowało mnie: czy istnieje minimalna wersja iOS lub inne ograniczenie, które uniemożliwia najnowszym wersjom iTunes tworzenie kopii zapasowej urządzenia? Czy to gdzieś jest udokumentowane?

Myślę, że to ważne, aby wiedzieć, ponieważ mogę chcieć migrować moje dane na nowsze urządzenie, niezależnie od tego, ile lat ma stare urządzenie.

Odpowiedzi:


3

Tak, najnowsze wersje iTunes (przynajmniej cofnięcie wiosną 2016 r. I być może zimy 2015 r.; Nie do końca pamiętam) nie obsługują już iOS 3 i niższego protokołu tworzenia kopii zapasowych. Nigdzie nie znalazłem tego udokumentowanego, po prostu wiem, kiedy ludzie zaczęli przesyłać mi e-maile na temat problemu.

Niestety, żadna wersja iTunes obsługująca BackupAgent (stary protokół) nie obsługuje iPhone'a z systemem iOS 10. Tak naprawdę nie wiem, czy BackupAgent2 będzie obsługiwał kopię zapasową iOS 3. Jeśli tak się nie stanie, musisz wykonać kopię zapasową urządzenia z systemem iOS 3 przy użyciu starego iTunes, przywrócić na urządzeniu z systemem iOS 9 przy użyciu tej samej wersji iTunes, utworzyć nową kopię zapasową urządzenia z systemem iOS 9, a następnie zaktualizować iTunes i przywróć na urządzeniu z systemem iOS 10.

W zależności od tego, co musisz migrować, mogą być łatwiejsze sposoby :)


Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie zaobserwowanego zachowania. To odpowiada na moje pytanie. Myślę, że omawianie rzeczywistej strategii aktualizacji z iOS 3 na iOS 10 byłoby odpowiednie na osobne pytanie.
Feuermurmel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.