Czy po usunięciu aplikacji możesz (znacznie) później ją ponownie zainstalować i przywrócić dane z iCloud?


21

Mam kilka gier, które łącznie zużywają całkiem niezłą część pamięci flash mojego iPhone'a. Przez jakiś czas nie grałem w niektóre z nich i chciałbym je usunąć. Jednak przynajmniej przed iCloud usunięcie aplikacji również usunęło jej dane. Ponieważ mogę wrócić i odtworzyć je ponownie, wolałbym nie stracić wspomnianych danych.

Czy po utworzeniu kopii zapasowej w iCloud możesz usunąć aplikację i (być może znacznie) później zainstalować ją ponownie i przywrócić dane z kopii zapasowej iCloud?


1
Nie znam odpowiedzi, ale to fantastyczne pytanie. Mam nadzieję na rozwiązanie!
chrismanderson

1
Ja też jestem zainteresowany ostateczną odpowiedzią na to pytanie. Byłoby miło, gdyby mógł. Być może ktoś, kto ma włączoną usługę, może to przetestować. Pobierz bezpłatną grę. Zagraj przez chwilę, a następnie usuń. Sprawdź, czy jest on również usunięty z pamięci iCloud.

1
Niestety nie ma ostatecznej odpowiedzi. To zależy od tego, gdziekolwiek gra obsługuje iCloud.
voidStern

Odpowiedzi:


11

Odpowiedź brzmi: tak i nie.

Po przywróceniu (na przykład po aktualizacji) dość łatwo dzieje się to, że iTunes przywraca dane zapisu dla wszystkich aplikacji, ale nie dla samych aplikacji. Dlatego zaraz po ich zainstalowaniu będą dostępne stare zapisane gry (dotyczy to wszystkich aplikacji, nie tylko gier). Samo nic nie zostanie zapisane bez kopii zapasowej.

ALE: Jeśli aplikacja obsługuje synchronizację iCloud i przechowuje dane w iCloud (co musi być jawnie obsługiwane), Twoje dane będą nadal dostępne po usunięciu i ponownym zainstalowaniu aplikacji.

Krótko mówiąc: powinieneś być bardzo ostrożny i jeśli nie masz absolutnej pewności, że dana aplikacja obsługuje iCloud dla zapisanych danych, nie usuwaj jej bez kopii zapasowej.


1

Nie ma ogólnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każda aplikacja do gry jest bardzo specyficzna w odniesieniu do tego, gdzie jest zapisywany postęp gry. W niektórych grach, takich jak Candy Crush, wynik jest przechowywany lokalnie na iPhonie, chyba że połączysz się z Facebookiem. Postęp gry jest automatycznie przesyłany i zapisywany na koncie w chmurze powiązanym z Twoim profilem na Facebooku. Myślę, że sprawa jest podobna w przypadku Clash of Clans.

Powiedziawszy to, jeśli twoje gry zdarzają się przechowywać lokalnie postęp gry na iPhonie, możesz wykonać kopię zapasową postępów zgodnie z instrukcją tutaj (używając bezpłatnego eksploratora aplikacji na iPhone'a): Jak wykonać kopię zapasową gier iPhone i przenieś wyniki gry na inne urządzenie iOS

Możesz także przywrócić grę i postępy na innym telefonie iPhone, gdy poczujesz potrzebę grania.


-1

Miałem Hobbita KOM i usunąłem go, ponieważ działał powoli i robię to około 2 razy w miesiącu, a straciłem wszystkie dane, w które grałem przez rok, a teraz cała moja praca zniknęła. Więc nie.


-3

Odpowiedź brzmi: tak! Przed uaktualnieniem do iOS5 wiele gier, w które nie grałem, zostało usuniętych.

Ponownie zainstalowałem te gry z chmury po aktualizacji (nie zsynchronizowałem się z iTunes mojego komputera Mac) i zapisałem wszystkie swoje wyniki! Nigdzie nie utworzono kopii zapasowej tych danych na komputerze Mac (skąd mam to wiedzieć? ITunes zjadł dużo miejsca na dysku twardym, więc zatarłem wszystkie aplikacje i gry, na których utworzyłem kopię zapasową przed iOS5 kilka dni temu) .

To mówi mi, że moje dane były w chmurze, jeszcze zanim zjechałem z linii iOS5.

BTW, te aplikacje, które instalujesz i usuwasz, nie sądzę, że zajmują dodatkowe miejsce w iCloud. Popraw mnie, jeśli się mylę.

Ale jestem pewien jednej rzeczy - śmiało, usuń swoje gry, wyniki zostaną odzyskane po ponownym pobraniu aplikacji.


Chciałbym potraktować komentarz „To mówi mi, że moje dane były w chmurze, jeszcze zanim zjechałem z linii iOS5”. ze szczególną ostrożnością, ponieważ nie sądzę, aby istniał taki mechanizm. Mogą istnieć inne wyjaśnienia, takie jak ustawienia, które zostały wcześniej zsynchronizowane z komputerem.
Clare Macrae,

1
Uważam, że niektóre gry zapisują wyniki i postępy za pośrednictwem GameCenter, dlatego mogło to zadziałać.
Lizzan

Nie sądzę, że w grach można zapisać tylko wyniki i zdobyte punkty, które i tak trafiają do centrum gier. (Och, mam nadzieję, że jego centrum gier jest WŁĄCZONE!). Czy w takim razie nie wszyscy zgadzacie się z tym, że „dane” tam będą?
Nitin Khanna

Usuwając aplikacje z iTunes, NIE usuwają ich danych z kopii zapasowej.
voidStern

@NitinKhanna Data nie obejmuje tylko wyników i osiągnięć: obejmuje także takie ulepszenia i postępy poziomów, które nie są zapisywane ani przywracane w GameCenter (są one zgłaszane tylko do GameCenter w celach wyświetlania).
Max Nanasy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.