MacBook wyświetla komunikat „bez zainstalowanego sprzętu” po kliknięciu Wi-Fi?


13

Mam więc MacBooka Pro 2009 z systemem OS X El Capitan. Ostatnio wifi przestało działać.

Po kliknięciu ikony WiFi wyświetla się komunikat „Brak zainstalowanego sprzętu”, ale Ethernet nadal działa.

Czy jest jakiś sposób, aby to naprawić za pomocą klucza Wi-Fi lub czegoś podobnego, jeśli tak, to czy potrzebuję konkretnego klucza i jak go zainstalować?

Dziękuję za wszelką pomoc.

Odpowiedzi:


4

Jeśli pojawia się komunikat „Brak zainstalowanego sprzętu”, oznacza to, że macOS nie wykrywa karty WiFi z jednego z dwóch powodów:

 • Nie jest zainstalowany (fizycznie nie istnieje)
 • Zawiodło

Są szanse, że to druga opcja.

Możesz to potwierdzić, uruchamiając Apple Hardware Test (AHT) . Przytrzymaj klawisz D podczas rozruchu ze stanu wyłączonego przy podłączonym zasilaczu sieciowym.

Niezależnie od tego, czy pierwszy, czy drugi, prawdopodobnie będziesz musiał zastąpić go inną kartą lotniska

wprowadź opis zdjęcia tutaj

ifixit.com ma doskonały samouczek i przewodnik krok po kroku, jak wymienić płytę. To czasochłonna naprawa - nie powiedziałbym, że jest trudna, ale bardziej zorientowana na szczegóły. Jeśli nie jest to twoja filiżanka herbaty, zalecamy zabranie jej do serwisu.


Przyszedł na tę stronę za pośrednictwem Google Airways. Byłem pod wrażeniem ifixit.com. Bardzo szczegółowe kroki, aby wykonać naprawę, a także sprzedać wszystkie elementy. Naprawdę świetne doświadczenie! Niestety w moim przypadku zmiana karty lotniska nie rozwiązała problemu, takie samo zachowanie jak poprzednio: Wi-Fi umiera nagle i bez ostrzeżenia, a na górnym pasku pojawia się ikona Wyłącz Wi-Fi. Włączenie go ponownie nie działa.
Edi

1
Żadna z odpowiedzi na tej stronie nie działała dla mnie. Odpowiedź na tej stronie autorstwa Linca Davisa ( dyskusje.apple.com/thread/7315709 ) rozwiązała problem. Krótko mówiąc, przeniosłem wszystkie pliki z /Library/Preferences/SystemConfigurationwyjątkiem pliku o nazwie com.apple.Boot.plistdo Kosza. Następnie ponownie uruchomiłem komputer i wróciło moje wifi!
Matt

3

Spróbuj zresetować NVRAM i SMC, zanim wyjdziesz i wydasz pieniądze na nowy adapter WiFi. Możesz to zrobić przez:

NVRAM

 1. Uruchom ponownie komputer Mac i natychmiast przytrzymaj jednocześnie klawisze Command + Opcja + P + R
 2. Kontynuuj, trzymając wszystkie klawisze Command + Opcja + P + R, aż ponownie usłyszysz dźwięk ponownego uruchomienia komputera Mac, a następnie zwolnij wszystkie klawisze jednocześnie

SMC

 1. Podłącz laptopa do źródła zasilania
 2. Naciśnij i przytrzymaj wszystkie te klawisze jednocześnie: Control + Shift + Opcja + Moc
 3. Puść klucze
 4. Naciśnij przycisk zasilania, aby go ponownie włączyć

Jeśli to nie rozwiąże problemu, być może trzeba będzie kupić adapter. Istnieje wiele dobrych, które działają z komputerami Mac. Po prostu poszedłbym do twojego ulubionego sklepu internetowego i szukał adapterów WiFi dla komputerów Mac. To powinno dać ci wiele opcji.


To konsekwentnie rozwiązuje ten sam problem dla mnie, chociaż zawiesza się ponownie za każdym razem, gdy bateria się wyczerpie.
TextGeek,

3

Miałem ten sam problem. Zresetowałem NVRAM i SMC bez efektu. Przeprowadziłem również test sprzętu Apple i wrócił jako problem sprzętowy. Ale...

Ale potem to zrobiłem i moje wifi wróciło, działając jak nowe.

 1. Przejdź do Findera

 2. Kliknij „Idź” (górne menu) -> „Idź do folderu ...”

 3. Skopiuj i wklej to w pole: /Library/Preferences/SystemConfiguration

 4. Znajdź i kosza NetworkInterfaces.plist, com.apple.airport.preferences.plist,com.apple.wifi.message-tracer.plist

 5. Restart

Sugeruję zrobienie kopii tego pliku, nadanie mu innej nazwy i przechowywanie go na pulpicie przed usunięciem pliku - na wszelki wypadek. Ale to zadziałało dla mnie. Mam nadzieję, że Ci się uda.


2

Czasami wystarczy ponowna instalacja ostatnio używanej / najnowszej wersji systemu macOS. Zwróć także uwagę na narzędzia, których możesz użyć, takie jak narzędzie do aktywacji ciągłości i tym podobne, które czasami są dość… niechlujne.


2

Naprawiono to na moim, uruchamiając Apple Hardware Test (AHT).

 1. Przytrzymaj klawisz D natychmiast po uruchomieniu, aby wprowadzić AHT.
 2. Podłącz komputer.
 3. Uruchom test. Test trwał ~ 4 minuty.
 4. Kliknij link, aby uruchomić tryb odzyskiwania.
 5. Wifi tam działało. Zamknąć.
 6. Uruchom normalnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.