Drukowanie do Epson Stylus SX420W z macOS Sierra


2

Brakowało mi atramentu i pożyczyłem swoim sąsiadom Epson Stylus SX420W (na pudełku jest napisane SX425W, ale na moim komputerze iMac jest to SX420W), ale nie mogę na nim drukować i nie znajduję odpowiedniego sterownika. Drukarka ma kilka lat i łączy się przez USB.

Zgodnie ze stroną wsparcia Apple sterowniki tego modelu drukarki powinny być dołączone do systemu macOS Sierra.

Kiedy otwieram preferencje Drukarki i skanery, naciśnij +, aby dodać nową drukarkę i wybrać z listy Epson Stylus SX420W, okno dialogowe mówi mi, że sterowniki dla tego modelu drukarki nie są dostępne w Apple. Co wyraźnie przeczy powyższej stronie ...

Kiedy wchodzę na stronę pomocy technicznej Epson Europe dla drukarki , znajduję tylko sterowniki dla części skanera urządzenia. Brak sterownika drukarki.

Czy ktoś wie, jak poprawnie skonfigurować tę drukarkę na komputerze iMac z systemem macOS Sierra?

Aktualizacja: Później zwróciłem drukarkę mojemu sąsiadowi, a on pomógł mi wydrukować moje dokumenty ze swojego MacBooka Pro . Nie mógł sobie przypomnieć, że zainstalował jakieś dodatkowe sterowniki drukarki, ale ponieważ oboje się spieszyliśmy, nie badaliśmy dalej. Myślę, że prowadził Yosemite lub El Capitan.

(Przepraszamy za niedokładny język, moja instalacja systemu OS X macOS jest w języku norweskim)


Zastanawiam się, czy te sterowniki są opcjonalną częścią instalacji. Np. Spróbuj ponownie zainstalować system operacyjny, kliknij przycisk dostosowywania i sprawdź, czy jest opcja dla dodatkowych sterowników drukarki. Nie jestem pewien, minęło trochę czasu ...
Steve Chambers

Aby wyjaśnić, czy inne komputery mogą drukować na tej drukarce i tylko Ty nie możesz?
fsb

@ fsb Tak, zobacz moją aktualizację powyżej.
haraldK,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.