Nie można uzyskać dostępu do Internetu


2

Zwykle nie ruszam laptopa. Dziś zrobiłem wyjątek i zabrałem go do domu przyjaciela. Po powrocie do domu nie byłem już w stanie połączyć się z Internetem. Przeglądarka mówi: „Nie znaleziono serwera”, a zegar systemowy nie wyświetla poprawnego czasu. Nie używam Wi-Fi, łączę się z Internetem za pomocą połączenia fizycznego. Kiedy podłączam ten sam kabel do komputera stacjonarnego Mac, nie mam problemów z połączeniem z Internetem, więc problem nie dotyczy mojego routera ani dostawcy usług internetowych. Zrestartowałem laptopa w trybie odzyskiwania Internetu i mogłem przeglądać Internet w tym trybie. Pomóż mi przywrócić łączność z Internetem.

MacBook Pro macOS Sierra Wersja 10.12.3


Kiedy kabel Ethernet jest podłączony, co pokazuje „Preferencje systemowe” -> „Sieć” dla połączenia ehternet?
j-beda

@ j-beda: Dzięki za odpowiedź. Obecnie rozmawiam z przedstawicielem Apple. Mam nadzieję, że może mi pomóc.
Evan Aad,

@ j-beda: Skontaktowałem się z pomocą Apple. Rozmawiali ze mną przez ponad dwie godziny. Rozmawiałem z trzema różnymi ludźmi. Ostatecznie problem został rozwiązany. Kazali mi usunąć wpis Ethernet w Preferencjach systemowych -> Sieć, dodać nowy wpis Ethernet, a następnie zresetować SCM zgodnie z opisem w tym artykule („Zresetuj SMC na komputerach przenośnych Mac”). To naprawiło to.
Evan Aad,

@EvanAad Cieszymy się, że rozwiązałeś ten problem. Czy możesz dodać to jako odpowiedź, a następnie zaakceptować, aby inni, którzy znajdą Twój post, również skorzystali? Dzięki! :)
Monomeeth

@Monomeeth: Gotowe.
Evan Aad

Odpowiedzi:


1

OP tutaj. Problem został rozwiązany przy pomocy przedstawiciela działu wsparcia Apple w marcu 2017 r. Rozwiązaniem było usunięcie wpisu Ethernet w System Preferences-> Network, dodanie nowego wpisu Ethernet, a następnie zresetowanie SCM zgodnie z opisem w tym artykule („Zresetuj SMC na komputerach Macintosh ”).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.