iCloud Keychain przerywa logowanie do iMessage i FaceTime


12

Przez około 6 miesięcy miałem problemy z pękiem kluczy iCloud.

Za każdym razem, gdy loguję się na swoje konto iCloud na nowym komputerze (np. Mac Pro w pracy i zupełnie nowy MBP 15 "z paskiem dotykowym) iMessage, FaceTime i Handoff nie działają.

Nie pozwoli mi się zalogować do FaceTime ani iMessage. (i w jakiś sposób Handoff wydaje się być związany z tym problemem).

Wyświetla ten błąd:

Nie można zalogować się do iMessage.

Wystąpił błąd podczas aktywacji. Spróbuj ponownie.

Próbowałem wielu rzeczy: ponowne uruchomienie, zresetowanie PRAM / SMC, sformatowanie dysku twardego, ponowna instalacja systemu operacyjnego, aktualizacja systemu operacyjnego w ciągu 6 miesięcy, dzwonienie do pomocy technicznej Apple na 5 godzin.

Jedyne rozwiązanie, jakie znalazłem po tym wszystkim, to dwa elementy pęku kluczy :

ids: tożsamość-rsa-prywatny-klucz

ids: tożsamość-rsa-public-key

Jeśli usunę te dwa elementy pęku kluczy i zrestartuję system, mogę zalogować się na jedną sesję. Gdy tylko się wyloguję lub ponownie uruchomię komputer, wyrzuca mnie to ponownie.

Jeśli utworzę nowego użytkownika na komputerze i nie włączę synchronizacji pęku kluczy iCloud w ustawieniach iCloud, wszystko działa poprawnie. Mogę zalogować się do iMessage i FaceTime. Po zsynchronizowaniu pęku kluczy iCloud wszystko się psuje po ponownym uruchomieniu komputera lub wylogowaniu. W tym momencie musisz kontynuować usuwanie elementów pęku kluczy powyżej lub usunąć całego użytkownika i zacząć od nowa bez synchronizacji pęku kluczy iCloud.

Prawdopodobnie mogę żyć bez pęku kluczy iCloud. Nie użyłem jeszcze 1Password, ale jestem pewien, że to niesamowite. Waham się, czy w pęku kluczy iCloud są przechowywane inne rzeczy, takie jak Apple Pay, które dobrze byłoby zsynchronizować. Wydaje mi się, że pęku kluczy iCloud staną się ważniejsze, ponieważ wszystkie moje urządzenia będą bardziej połączone w nadchodzących latach.

Wszelkie pomysły na to, jak naprawić pęku kluczy iCloud z tego? Dzięki za pomoc!


Niektóre pytania: (1) Z iloma urządzeniami korzystasz z konta iCloud? (2) Kiedy mówisz Za każdym razem, gdy loguję się na swoje konto iCloud na nowym komputerze , co rozumiesz przez „nowy”? (3) Czy masz kod bezpieczeństwa iCloud, czy zdecydowałeś się pominąć ten krok? (4) Ponieważ ten problem zaczął się około 6 miesięcy temu, czy możesz pomyśleć o czymś , co się z tym wiąże (np. Zakup nowego urządzenia, aktualizacja / aktualizacja systemu operacyjnego, nowe oprogramowanie i / lub sprzęt itp.)?
Monomeeth

Odpowiedzi:


8

W końcu znalazłem rozwiązanie.

Brelok iCloud zawierał kilka elementów pęku kluczy systemowych. Te elementy nie powinny znajdować się w pęku kluczy iCloud i zastępowały elementy pęku kluczy „login” za każdym razem, gdy prosiłem o logowanie do wiadomości lub FaceTime.

Znalazłem błąd, porównując mój brelok do laptopa znajomego. Usunąłem wszystko z pęku kluczy iCloud, którego nie było w pęku kluczy mojego przyjaciela. (Cóż, wszystko, co zaczęło się od com.apple lub identyfikatorów.) (Zostawiłem hasła do strony internetowej).

Po usunięciu tych synchronizacji między urządzeniami i ponownym uruchomieniu każdej maszyny wszystko działa idealnie.


1
Dobra robota. Dziękujemy za udostępnienie pomocnego rozwiązania.
Zonker.in. Geneva

1
DZIĘKUJĘ CI. Powyższa odpowiedź na temat usunięcia com.apple i identyfikatorów z pęku kluczy była jedynym rozwiązaniem, które działało dla mnie. A to po spędzeniu dwóch godzin na telefonie po południu z pomocą Apple ... Dziękuję, dziękuję, dziękuję. Usuń ze swojego pęku kluczy wszystko, co zaczyna się od com.apple lub identyfikatorów, i powinieneś już iść. iMessage był po prostu zdezorientowany!
PNWCar

1

Ilekroć próbowałem zalogować się przy użyciu mojego Apple ID w Messages, FaceTime lub App Store na macOS Sierra 10.12.6, pojawiał się komunikat o błędzie: „Wystąpił błąd podczas uwierzytelniania”.

Wystąpił błąd podczas uwierzytelniania.

Naprawiłem to, przenosząc ten plik do kosza: /Library/Preferences/SystemConfiguration/NetworkInterfaces.plist

i ponowne uruchomienie komputera.


0

Jakkolwiek nieoczekiwane i jak wspomniano we wpisie wsparcia , zresetowanie NVRam zrobiło to za mnie.

„Wyłącz komputer Mac, a następnie włącz go, a następnie natychmiast naciśnij i przytrzymaj te cztery klawisze: Option, Command, P i R. Możesz zwolnić klawisze po około 20 sekundach, podczas których Mac może się ponownie uruchomić.”

Kombinacja resetowania NVRam

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.