Przecinek dziesiętny w układzie klawiatury hiszpańskiej


11

Mam hiszpańską klawiaturę układową (w systemie Snow Leopard). Ilekroć używam kropki lub przecinka w klawiaturze numerycznej (po prawej stronie 0), zawsze pokazuje przecinek, ale wolałbym, żeby wprowadził kropkę, tak jak robią to komputery. W przeciwnym razie wpisywanie adresów IP lub liczb dziesiętnych, gdy kodowanie jest PITA. Jak mogę to zrobić?

Próbowałem zmienić moje ustawienia regionalne, tak aby separator dziesiętny był kropką, a separator tysięcy przecinkiem, ale nie miało to wpływu na wprowadzanie tekstu.

Wolę zmienić niektóre ustawienia regionalne niż ponownie mapować klawiaturę, ale zaakceptuję każdą odpowiedź, która działa - oprócz zmiany regionalnego układu klawiatury, naprawdę potrzebuję tam swoich znaków diakrytycznych.


Wolę zachować tytuł, jak pierwotnie zamierzałem. Nie chcę go wyłączać, po prostu skonfiguruj go inaczej i ewentualnie użyj klawisza modyfikującego, aby użyć jednego lub drugiego.
Victor Jalencas,

Odpowiedzi:


4

W systemie macOS Sierra musisz Ctrl+ Shift+ ,w klawiaturze numerycznej, aby uzyskać zwykłą kropkę.

Odkryłem, że próbowałem zrobić to samo, co wszyscy inni, i odkryłem, że teraz było inaczej.

Mam nadzieję że to pomoże.

AKTUALIZACJA : w systemie macOS Mojave możesz także użyć Ctrl+ Alt+ ,w klawiaturze numerycznej, aby uzyskać zwykłą kropkę. Odkryłem, że niektóre aplikacje (patrzę na ciebie Slack) nie pozwalają na oryginalną odpowiedź, ale dokonują aktualizacji.


dzięki! takiej odpowiedzi szukałem!
Oznaczając

Niestety nie działa na vscode: '(
equiman

Nie optymalne, ale działa.
Rodrirokr

8

Musisz zmienić układ klawiatury. Nie do innego, ale do nowego, który został zmodyfikowany przez narzędzie takie jak Ukelele (mogą być inne).

Pobierz narzędzie, przeciągnij aplikację do folderu aplikacji. Zauważ, że w obrazie dysku znajduje się folder o nazwie System Keyboards / Roman /, skopiuj go na pulpit (jest tymczasowy).

Uruchom Ukelele iz menu Plik wybierz: „Nowy na podstawie…”

Otwórz plik Spanish-ISO.keylayout (znaleziony w rzymskim folderze zapisanym na pulpicie).

Zobaczysz dużą niebieską klawiaturę przedstawiającą twoją aktualną mapę hiszpańsko-ISO (jeśli przywiozłeś komputer do Hiszpanii, to z klawiatury tej powinieneś skorzystać).

Kliknij dwukrotnie „,”, który chcesz zmodyfikować (lub dowolny inny klucz), a zobaczysz:

Edytuj w Ukelele

Zamień „,” na „.” (kropka). I przejdź do Menu klawiatury -> Ustaw nazwę klawiatury. Zmień nazwę hiszpańskiego - ISO na coś takiego: Hiszpański - ISO2.

Teraz zapisz to, nazwa będzie Bez tytułu, ale powinieneś wpisać hiszpański - ISO2.

Gdzie to zapisujesz?

Zgodnie z instrukcją obsługi Ukelele masz różne możliwości wyboru (sugeruję przeczytanie części 3.3 instrukcji). Krótka odpowiedź znajduje się w podfolderze Układy klawiatury w folderze Biblioteka w folderze domowym. Można to utworzyć, jeśli jeszcze nie istnieje. Jeśli to zrobisz, tylko Twój użytkownik zobaczy (i będzie mógł używać) ten Układ.

Po zainstalowaniu układu klawiatury oraz wylogowaniu i ponownym zalogowaniu otwórz panel Międzynarodowy w Preferencjach systemowych (Język i tekst w systemie Mac OS X 10.6 (Snow Leopard) i nowszych). Na karcie Menu wprowadzania (źródła wprowadzania w wersji 10.6 lub nowszej) należy tam wymienić nowy układ klawiatury. Ciesz się szybszym pisaniem adresów IP.


Dzięki. Ostatecznie po prostu użyłem układu klawiatury dostarczonego na obrazie dysku i edytowałem go ręcznie. Zastanawiam się, dlaczego te układy nie są dostarczane z systemem (czy są?)
Victor Jalencas,

Hmm Są, tylko nie w „łatwym w użyciu obrazie dysku”;)
Martin Marconcini,

Tak, chyba są gdzieś, ale nie ma ich w żadnym katalogu układów klawiatury.
Victor Jalencas,

1
Układy klawiatury zapisane w ~ / Library / nie są domyślnie zaznaczone w oknach dialogowych z hasłami, ale układy zapisane w / Library / są. Wyskakujące okienka wybierania znaków działają tylko z układami klawiatury zapisanymi jako pakiety.
Lri

4

KeyRemap4MacBook rozwiązuje również ten problem, bez konieczności konfigurowania zupełnie innego układu klawiatury w Ukelele. Po prostu włącz opcję „Zamień kropkę i Shift + kropka” w sekcji „Zmień klucz klawiatury”.


2

Właśnie odkryłem alternatywne rozwiązanie, a przynajmniej dla mnie znacznie lepsze, które NIE wymaga ponownego mapowania klawiatury i działa również na komputerach Mac innych ludzi:

naciśnij Shift, gdy naciśniesz przecinek na klawiaturze numerycznej, zostanie on wprowadzony jako punkt (przynajmniej w lampartach śnieżnych (OSX 10.6))

(Ponieważ mam belgijski układ klawiatury, od jakiegoś czasu korzystałem z rozwiązania do mapowania klawiatury [używając Ukulele], ale nie działało to dobrze ze wszystkimi aplikacjami, np. Eclipse)


Bardzo wolałbym to rozwiązanie. Ale z jakiegoś powodu nie działa na hiszpańskich układach, ale działa na Belgii. Wypełnię radar i zobaczę, co się stanie.
Victor Jalencas

2

Odpowiedź Davida była niezwykle pomocna! Spróbuj KeyRemap4MacBook

Aplikacja jest niezgrabna i mało buggy, ale spełnia swoje zadanie.

Na moim hiszpańskim - układ klawiatury ISO musiał włączyć / zmienić:

  • KeyPad-Dot (.) Do Command + X (Wytnij) z włoskim (Co?)
  • KeyPad Przecinek (,) do kropki (.) W „Włoskim źródle Pro Pro”

1

Korzystam z aplikacji Better Touch Tool, która pozwala ci to robić przy pomocy gestów i klawiatury. Właśnie dodałem przypisanie klawiatury, które zasadniczo zamapowało skrót „pad” na „”. i działa idealnie.


Witamy, aby zapytać inaczej! Czy mógłbyś rozwinąć sposób, w jaki użyłeś wyżej wspomnianej aplikacji, aby to osiągnąć?
grg

1

Aplikacja nazywa się teraz Karabiner. Rozumiem to na hiszpańskim ISO, ale myślę, że można go zastosować do wszystkich układów.

Na karcie prostych modyfikacji po skonfigurowaniu aplikacji:

  1. Wybierz urządzenie docelowe z listy.
  2. Dodaj element w lewym dolnym rogu
  3. Od klawisza: Keypad_period - Do klawisza: Period (.)

0

Możesz także użyć narzędzia takiego jak Keyboard Maestro . Skonfigurowałem to w następujący sposób:

  1. Wywołane przez: Klawiatura skrótu. jest wciśnięty
  2. Działanie : Wstaw tekst „,” wklejając

Działa zaskakująco szybko, bez konieczności tworzenia nowego układu klawiatury lub mapowania klawiszy.


0

Ctrl +, (tylko przecinek na klawiaturze numerycznej) daje znak a. (kropka) w układzie hiszpańskim.

Co dziwne, działa to w terminalu i niektórych edytorach tekstu (takich jak textwrangler). Na przykład MacVim po prostu renderuje. podczas używania na klawiaturze numerycznej. A TextMate po prostu ignoruje ten modyfikator i drukuje,

... Wiesz, dobrą rzeczą w jabłkach jest to, że „po prostu działa”.


0

Jest NO potrzeba zewnętrznego programu.

Utwórz plik o nazwie DefaultKeyBinding.Dictunder ~/Library/KeyBindings/( /Users/<username>/Library/KeyBindings/), utwórz folder KeyBindings, jeśli nie istnieje.

Wklej poniższy tekst do pliku, zapisz go i uruchom ponownie / wyloguj-login, aby działał.

{
  "#," = ("insertText:", ".");
}

Również tutaj jest istota z większą liczbą opcji konfiguracji.


dzięki, ale to wygląda na zbyt skomplikowane. Naciśnięcie klawisza modyfikującego jest prostsze i od czasu do czasu możesz nadal potrzebować przecinka.
Victor Jalencas,

„ale zaakceptuję każdą odpowiedź, która działa” był kluczem
Rodrirokr

1
Uważaj to za przyjęte. Wymiana stosów nie pozwala mi jednak zaakceptować więcej niż jednego, więc zachowam akceptację, ponieważ jest ona obecnie najlepsza i wymaga mniej wysiłku
Victor Jalencas

:) Nic takiego! Jestem pewien, że pasuje do większości zaakceptowanych odpowiedzi
Rodrirokr
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.