Jak zdalnie włączyć hotspot (np. Bluetooth)?


2

Mam MacBooka i iPhone'a. Na ziemi nie mam sygnału telefonicznego, dlatego nie ma możliwości włączenia hotspotu.

Położyłem iPhone'a na długim kawałku drewna i podniosłem go w powietrze na wysokości ~ 6 metrów. Tam mój iPhone dostaje sygnał telefonu i internet.

Czy można włączyć hotspot przy korzystaniu z komunikacji Bluetooth z poziomu ziemi?

Czy jest jakiś inny sposób na to?

Odpowiedzi:


2

Tak, możesz włączyć hotspot z MacBooka, wybierając telefon w menu WiFi, gdzie jest wyświetlany specjalną ikoną. Ta funkcja nosi nazwę „Hotspot natychmiastowy” i jest realizowana za pomocą Bluetooth.

  1. zaloguj się do iCloud na obu urządzeniach
  2. Włącz ciągłość (a.k.a. Handoff) na obu - https://support.apple.com/en-us/HT204681
  3. Włącz Wi-Fi i Bluetooth w systemie MacOS i iOS

Wymaga to używania tego samego AppleID w telefonie, co w MacBooku. Będziesz także potrzebował przynajmniej iOS 8.1 w telefonie i OS X Yosemite lub nowszym na MacBooku.

Jeśli otworzysz Raport systemowy na swoim Macu i wybierzesz „Bluetooth”, powinien on zostać wyświetlony, czy Instant Hotspot ma być przypisany do twojego komputera.


Jak mogę się upewnić, że bluetooth mojego telefonu jest widziany przez MacBooka? Ostatnim razem, gdy próbowałem, żaden telefon nie był widoczny w menu wifi, nawet bluetooth był włączony.
Ionică Bizău

Przetestuj go na ziemi, zanim umieścisz telefon w powietrzu. Jeśli to działa, jest problem z zasięgiem.
jksoegaard

Chyba, że ​​hotspot telefonu nie jest aktywny, nie pojawi się nawet w menu. Nie sądzę, że to problem z zasięgiem.
Ionică Bizău

@ IonicăBizău Edytuję odpowiedź, aby wykonać więcej kroków. Jeśli masz problemy z zasięgiem, jest to albo zewnętrzna interferencja Bluetooth, albo awaria sprzętu. Przekazanie w tym przypadku działa dla mnie z zasięgiem 10 metrów lub mniej. Jak długo jest twój „kij”?
bmike

2
To się udało. Myślę, że to dlatego, że po raz pierwszy użyłem hotspotu w tej przedpłaconej karcie SIM. mówiłem Skontaktuj się z operatorem przed. Następnie po użyciu hotspotu w miejscu o silniejszym sygnale, teraz działa również tutaj. Ta wiadomość została wysłana za pośrednictwem mojej improwizowanej antena który używa mojego iPhone'a: i.imgur.com/HiRgAZV.jpg
Ionică Bizău
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.