Jak zablokować ekran bez uśpienia go w systemie macOS 10.11.3?


18

Próbowałem nacisnąć klawisze Control + Shift + Power, a także Command + Shift + Power. Żaden z nich nie wydaje się działać.

Odpowiedzi:


17

Możesz ustawić gorący kącik wygaszacza ekranu i skonfigurować ustawienia bezpieczeństwa, aby wymagać hasła natychmiast po uruchomieniu wygaszacza ekranu. Oznacza to, że wychodząc z komputera, wystarczy przesunąć mysz do określonego rogu ekranu i zablokować BAM.

Najpierw otwórz Preferencje systemowe, a następnie przejdź do „Desktop & Screen saver”. Następnie kliknij kartę „Wygaszacz ekranu” w środkowej górnej części.

Kliknij przycisk „Hot Corners” w prawym dolnym rogu. Tutaj możesz wybrać róg ekranu, do którego chcesz dołączyć akcję.

Sugerowałbym do tego jeden z dolnych rogów. Ponieważ w obu górnych rogach komputera Mac znajdują się przyciski menu, nie chcesz przypadkowo uruchamiać wygaszacza ekranu za każdym razem, gdy chcesz otworzyć menu Apple lub Centrum powiadomień. Mam lewy dolny róg na moim zestawie, aby wyświetlić tryb uśpienia, ale możesz także wybrać „Start wygaszacz ekranu” dla rogu.

Po drugie, musisz wrócić do głównej strony Preferencji systemowych i kliknąć „Bezpieczeństwo i prywatność”. Na karcie Ogólne możesz zaznaczyć pole „Wymagaj hasła X minut po uśpieniu lub uruchomieniu wygaszacza ekranu”. Bit „X minut” jest rozwijanym polem i możesz wybrać Natychmiast lub 5 sekund, do 8 godzin.

Teraz, gdy chcesz zablokować ekran, po prostu przesuń mysz w wybrany róg przed wyjściem z komputera, a gdy ktoś inny spróbuje z niego skorzystać, poprosi o podanie hasła.

Edytuj 5 stycznia: Począwszy od High Sierra (10.13), w Apple Menu istnieje opcja blokowania ekranu, która nie powoduje uśpienia systemu. Działa urok. Możesz także nacisnąć klawisze Control, Command i Q jako skrót


9
Począwszy od blokady 10.13.4, mój komputer Mac znów śpi. Działało to wcześniej. Mam ikonę kłódki na pasku dotykowym. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś miał jakąkolwiek poprawkę, ponieważ to naprawdę popsuło moją początkową kompilację, blokowanie, przepływ kawy, ponieważ wstrzymuje kompilację, gdy śpi, aż wrócę.
Jilles van Gurp

3
Widzę to samo: ekran blokady w wersji 10.13.6 uśpia mój MB. Jeśli nie zdiagnozowałem tego źle, to nie jest to tylko problem, jest on wyniszczający, a mówiąc szczerze, jest to szalona rzecz dla blokady ekranu. Teraz muszę VNC na dowolnym zdalnym komputerze, chyba że chcę, aby te zadania terminali zamarzały za każdym razem, gdy ręcznie blokuję ekran.
Randy,

2
Widzę również to samo zachowanie. Ilekroć blokuję ekran, MBP nieuchronnie idzie spać po krótkiej chwili. MBP idzie także spać krótko po aktywacji wygaszacza ekranu (za pomocą gorącego rogu). Wydaje się, że nie ma opcji, aby utrzymać MBP w stanie czuwania na ekranie blokady lub w trybie wygaszacza ekranu. Jak wspomniano @JillesvanGurp, jest to bardzo denerwujące, ponieważ psuje przepływ pracy programisty i powoduje problem z konfiguracją podwójnego monitora zewnętrznego przez stację dokującą (patrz osobne pytanie). Czy ktoś znalazł rozwiązanie / obejście tego problemu?
Leif

Oto osobne / powiązane pytanie, specyficzne dla konfiguracji podwójnego monitora zewnętrznego, o której wspomniałem w poprzednim komentarzu: apple.stackexchange.com/questions/350902/…
Leif

6

Wykonaj następujące kroki, aby zablokować ekran w systemie macOS.

  1. W Spotlight ( + Space) wyszukaj Dostęp do pęku kluczy
  2. W Dostęp do pęku kluczy wybierz Preferencje ... z pierwszego menu ( + ,)
  3. Sprawdzić Show keychain status in menu bar. Spowoduje to wyświetlenie blokady na pasku menu z opcjąLock Screen

    Dodaj niestandardowy skrót, aby zablokować ekran

    • System Preferences > Keyboard > Shortcuts
    • W App Shortcutssekcji dodaj nowy element All Applicationsz tytułem menu Lock Screeni skrótem, który Ci się podoba.

Nie jestem pewien, czy rozumiem twoje ostatnie zdanie. W jaki sposób którakolwiek ze zmian, które sugerujesz, wpływa na możliwość korzystania z suchsilności, tak aby mogli oni następnie użyć tego skrótu?
grg

W High Sierra opcja „Pokaż status pęku kluczy na pasku menu” w ogóle nie znajduje się w Preferencjach dostępu do pęku kluczy, ale widzę ekran blokady pod menu Apple od czasu aktualizacji do High Sierra (przynajmniej myślę, że to spowodowało, że się pojawił ). Używam TouchID, może teraz dodali tę opcję automatycznie.
Dalibor Filus

2

Używam skrótu klawiaturowego Control Shift Eject.

Spowoduje to natychmiastowe wywołanie wygaszacza ekranu. Musisz włączyć Wymagaj hasła natychmiast po uruchomieniu trybu uśpienia lub wygaszacza ekranu w Preferencjach systemowych -> Preferencje bezpieczeństwa.


Na klawiaturze nie mam przycisku wysuwania.
sudhanva

W nowszych komputerach Mac jest to przycisk zasilania
Luis Belloch

1
wiele najnowszych komputerów Mac również nie ma przycisku zasilania. Metoda skrótu jest do tego najlepsza.
Ejoso,


0

Skończyło się to na umieszczeniu elementu wygaszacza ekranu na pasku TouchBar i skonfigurowaniu systemu w obszarze Bezpieczeństwo i prywatność, aby wymagał hasła po krótkim czasie.

ochrona i prywatność

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.