Czy istnieje panel słoneczny do ładowania MacBooka Pro 2016?


11

Chcę kupić MacBooka Pro 2016, prawdopodobnie model 15 ”.

Ponieważ często jeżdżę na rowerze, byłoby mi bardzo miło, gdyby mogłem naładować go panelem słonecznym. Czy ktoś wie, ile mocy musiałby mieć panel słoneczny, aby zasilić MacBooka Pro przez USB?@klanomath - Świetne znalezisko. dodane do mojej listy dostawców. Pomoże ludziom ze sprzętem ery MagSafe.
bmike

Bezpośrednie ładowanie z paneli słonecznych nie jest zalecane ze względu na długoterminowy stan baterii. Wyjście z paneli słonecznych nie jest stałe i wpływa na skład chemiczny ładowanego akumulatora.
Cristi

Odpowiedzi:


4

To, co poleciłbym, to pójście na iPada Pro i trzymanie Maca mini w innym miejscu za rzeczy, których po prostu nie można robić lokalnie. Ponieważ przyglądasz się nowym modelom, które akceptują ładowanie USB C, masz dużo większą elastyczność w korzystaniu z ładowarek słonecznych / iOS niż wcześniej. Linia z początku 2017 r. Ma procesory o mocy od 4 do 35 W zamiast znacznie wyższej mocy od 2016 r. I starszych.

Mimo to uruchomienie sieci LTE i zdalny dostęp do miejsca, w którym masz zasilanie sieciowe dla komputera Mac, sprawia, że ​​rower jest lekki i obniża koszty energii słonecznej 10x lub więcej.

Osobiście nie chciałbym jeździć na rowerze z czymś większym niż MacBook z ładowaniem USB-C lub iPadem, ale można by pomyśleć o przyczepie, w której 35 kilogramów sprzętu i światła słonecznego w Arizonie umożliwiłoby MacBookowi MacBooka. Ponadto MacBook jest wyposażony w zasilacze USB-C o mocy 29 W, 61 W lub 87 W, dzięki czemu można wybrać panel słoneczny, który naśladuje te szybkości ładowania. Możliwe, że udało ci się uciec z ładunkiem 29 W na największym MacBooku, jeśli nie rozładowałeś akumulatora, ale 1/5 drogi każdego dnia i miałeś dobry czas, aby go naładować (tj. Cały dzień z tyłu roweru w jasne warunki).

Słyszałem o ludziach używających MBP 13 "i 15" do lekkiej pracy i biegania przez cały dzień na ładowarce iPad 10W. Stracili ładowanie baterii przez cały dzień i obserwowali zadania intensywnie pracujące na procesorze, ale w przypadku poczty e-mail, lekkiej sieci, braku wideo lub bez kodowania - robili to przez większość dnia przy mniejszej niż 10% utracie baterii i odzyskiwali 25% naładowania baterii dzięki komputerowi Mac całą noc na ładowarce do iPada. Teraz masz możliwość ładowania USB-A do USB-C za pomocą małego kabla zamiast ciągnięcia transformatora MagSafe AC do DC.


Myślę, że nie wyraziłem się właściwie, chcę kupić nowego MacBooka Pro z Touch Bar, co miałem na myśli, gdy pisałem „MacBook Pro 2016”. Przepraszam! Czy 2A (10 W), które większość paneli słonecznych znalazłem, może wystarczyć na te modele?
Fail0hr

@ Fail0hr Moje przeprosiny - proszę wyedytować wszystko, co nie trafiło w cel dla ciebie lub innych osób, które widzisz na swojej pozycji. Nowe modele są w 100% gotowe. Próbowałem usunąć wszystkie porady i szczegóły dotyczące MagSafe. Napisz odpowiedź na to, co wybrałeś. Wiele osób zobaczy i nauczy się z Twojego posta tutaj.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.