Nie można jednocześnie korzystać z Wi-Fi i LAN


3

Mam macbooka i adapter USB-C na Ethernet firmy Belkin. Chciałbym użyć Wi-Fi, aby uzyskać dostęp do Internetu i kabla LAN, aby połączyć się z siecią lokalną. Ale to nie działa. Za każdym razem, gdy podłączam kabel LAN, nie mogę już uzyskać dostępu do Internetu i nie znaleziono sieci Wi-Fi. Dlaczego?

Konfiguruję konfigurację LAN ręcznie: adres IP: 10.0.4.7 maska ​​sieci: 255.255.255.0 Pole routera jest puste. Próbowałem zmienić priorytety sieci, nie wydaje się to mieć wpływu.


Myślę, że nadal powinien być objęty gwarancją firmy Apple, jeśli chcesz go zabrać do Apple Store. Słyszałem wiele takich problemów na nowszych komputerach Mac.
William

Odpowiedzi:


1

Możesz zmienić priorytet połączenia Wi-Fi przez LAN. Domyślnie maszyny mają połączenie LAN na najwyższym poziomie. Wybierz Wi-Fi u góry i spróbuj ponownie.

Krok, aby zmienić priorytet połączenia;

  1. Przejdź do Preferencji systemowych -> Sieć , w sekcji sieci po lewej stronie poniżej znajdują się trzy ikony +, -, (ikona ustawienia).
  2. Kliknij ikonę ustawienia, a otrzymasz wiele opcji.
  3. Wybierz „Ustaw zlecenie serwisowe ...”
  4. Następnie pojawi się monit o nowe okno z opcją Wszystkie sieci.
  5. Wybierz Wi-Fi i przeciągnij go na górę.

Powinno to pomóc w odzyskaniu połączenia internetowego. Daj mi znać, jeśli to działa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.