Wyłączyć kopię zapasową iCloud bez usuwania istniejącej kopii zapasowej?


8

Chcę wyłączyć kolejne kopie zapasowe iCloud z jednego z moich urządzeń, ale nie chcę usuwać istniejących plików kopii zapasowych już w iCloud. Nie mogłem znaleźć sposobu na zarchiwizowanie kopii zapasowych iCloud w sposób, w jaki można to zrobić za pomocą kopii zapasowych iTunes, więc jedynym sposobem, aby zapobiec usunięciu istniejącej kopii zapasowej, jest zrobienie nowej.

Niektóre konteksty [Zaczerpnięte z komentarzy]

Niedawno zaktualizowałem system iOS 10, ale nie przejmuję się tym. Mam pełną kopię zapasową urządzenia z iTunes, ale jest raczej stara. Mam również kopię zapasową iCloud bezpośrednio przed aktualizacją (nie myślałem prosto). Planuję zrobić kopię zapasową iOS 10 iOS, następnie przywrócić kopię zapasową iOS 9 iTunes, przywrócić kopię zapasową iCloud, aby uzyskać moje aktualne dane, a następnie zrobić nową kopię zapasową iOS 9. Jeśli tak, to jestem w lepszej pozycji do grania z iOS 10. Nie mam na to czasu i nie chcę w międzyczasie nadpisywać moich danych iOS 9 iCloud, ponieważ nie można przywrócić danych kopii zapasowej iCloud do starszej wersji systemu operacyjnego.

Moje urządzenie ma obecnie system iOS 10.2.1. Czy to, co chcę robić, jest faktycznie możliwe?


Ok, więc okazuje się, że automatyczne kopie zapasowe iCloud wymagają połączenia z siecią Wi-Fi, więc jako przerwę mogę po prostu wyłączyć Wi-Fi na moim urządzeniu i używać tylko danych komórkowych, dopóki nie zrozumiem. Ale nadal chciałbym uzyskać autorytatywną odpowiedź („Spróbuj zobaczyć, co się stanie” to zazwyczaj świetna zabawa; tym bardziej, gdy odpowiedź może brzmieć: „Twoje kopie zapasowe są usuwane”).
philomory

1
To dobre pytanie i mam nadzieję, że otrzymamy ostateczną odpowiedź, ale nie przeszkadza mi, że pytam, dlaczego najpierw nie zrobiłbyś pełnej kopii zapasowej iTunes, a następnie wyłącz kopie zapasowe iCloud. W ten sposób możesz wypróbować i zobaczyć, co dzieje się w całkowicie bezpieczny sposób. Być może będziesz w stanie odpowiedzieć na pytanie dla nas wszystkich, przekazując wyniki.
Monomeeth

@Monomeeth To raczej absurdalna sytuacja. Zasadniczo niedawno zaktualizowałem system iOS 10, ale nie dbam o to. Mam pełną kopię zapasową urządzenia z iTunes, ale jest raczej stara. Mam również kopię zapasową iCloud bezpośrednio przed aktualizacją (nie myślałem prosto). Planuję zrobić kopię zapasową iOS 10 iOS, następnie przywrócić kopię zapasową iOS 9 iTunes, przywrócić kopię zapasową iCloud, aby uzyskać moje aktualne dane, a następnie zrobić nową kopię zapasową iOS 9. Jeśli tak, to jestem w lepszej pozycji do grania z iOS 10. Nie mam teraz na to czasu, thoguh i nie chcę moich danych na iOS 9 icloud (ciąg dalszy)
philomory

1
Dziękuję za dodatkową kontekstację. Teraz, gdy rzuciłeś nieco światła na to, co naprawdę chcesz osiągnąć, przykro mi powiedzieć, że nie ma sposobu, aby ponownie zainstalować iOS 9 na swoim urządzeniu. Krótka odpowiedź: gdy użytkownik instaluje inną wersję systemu iOS na swoim urządzeniu, proces obejmuje podpisanie instalacji przez Apple . A jeśli chodzi o iOS 9, Apple przestał podpisywać tę wersję w październiku 2016 r. Długa odpowiedź: zobacz tę odpowiedź .
Monomeeth

2
Wykonanie pełnej kopii zapasowej iTunes nie powoduje utworzenia obrazu dysku. Zamiast tego jest to kopia zapasowa danych, takich jak tekst / wiadomości, dane aplikacji notatek, lokalizacje map, historia połączeń, ulubione kontakty, ustawienia, dane aplikacji innych firm i tak dalej. Jeśli włączyłeś opcję szyfrowania kopii zapasowej w iTunes, zostaną również utworzone kopie zapasowe dodatkowych informacji (takich jak ustawienia Wi-Fi, zapisane hasła, dane dotyczące zdrowia itp.). Tak więc, nawet jeśli twoja kopia zapasowa została utworzona, gdy masz wcześniejszą wersję systemu iOS, dane te nadal można przywrócić na urządzeniu. To, czego kopia zapasowa nie jest tworzona i przywracana, to faktyczna instalacja na iOS.
Monomeeth

Odpowiedzi:


3

Jeśli wyłączysz iCloud Backup na swoim iPhonie, iCloud Backup nie zostanie natychmiast usunięty z twojego konta.

Kopia zapasowa zostaje „porzucona” jakiś czas po tym, jak przestaje otrzymywać aktualizacje, myślę, że to za 6 miesięcy ... ale powinieneś zadzwonić do przedstawiciela AppleCare, aby potwierdzić, jaki jest przedział czasowy, nigdy nie dowiedziałem się, jak długo, tylko tyle, że to kilka miesięcy później kopie zapasowe przestają działać z tego urządzenia


Źródło: Współlokator przestał używać iPada mini nieco ponad rok temu i wyłączył go. Niedawno kupiłem nowego iPada (większy ekran !!!) i poszedłem przywrócić go z iCloud, aby stwierdzić, że kopii zapasowej już nie ma. Zadzwoniliśmy i powiedziano nam, że kopia zapasowa została porzucona, aby odzyskać miejsce na koncie kilka miesięcy po zapakowaniu iPada Mini. Na szczęście właśnie cofnęliśmy oryginalnego iPada Mini, a następnie przywróciliśmy go do nowego, i widzę też logikę w tym systemie
FreelancerJ

3

Krótka odpowiedź

Ponieważ wyjaśniłeś, że tak naprawdę starasz się dokonać przejścia z iOS 10 na iOS 9, przykro mi powiedzieć, że nie ma możliwości ponownej instalacji iOS 9 na twoim urządzeniu. Zasadniczo, gdy użytkownik instaluje inną wersję systemu iOS na swoim urządzeniu, proces obejmuje podpisanie instalacji przez Apple. Niestety, Apple przestał podpisywać instalacje iOS 9 w październiku 2016 r.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz tę odpowiedź .

Długa odpowiedź

Wykonanie pełnej kopii zapasowej iTunes nie powoduje utworzenia obrazu dysku. Zamiast tego jest to kopia zapasowa danych, takich jak wiadomości tekstowe / wiadomości, dane aplikacji notatek, lokalizacje map, historia połączeń, ulubione kontakty, różne ustawienia, dane aplikacji innych firm i tak dalej.

Jeśli w iTunes włączono opcję szyfrowania kopii zapasowej , można również wykonać kopię zapasową dodatkowych informacji (takich jak ustawienia Wi-Fi, zapisane hasła, dane dotyczące zdrowia itp.). Jednak w żadnym scenariuszu nie jest to kopia zapasowa samego systemu operacyjnego.

Jeśli twoja kopia zapasowa została utworzona, gdy wcześniej była zainstalowana wcześniejsza wersja systemu iOS, wszystkie dane nadal można przywrócić na urządzeniu z nowszą wersją systemu iOS, ale sam system operacyjny nie zostanie obniżony do wersji, w której był uruchomiony podczas tworzenia utworzyć kopię zapasową.


Dałem ci nagrodę, ale zaakceptowałem inną odpowiedź; FreelancerJ odpowiedział na pytanie, które faktycznie zadałem, więc otrzymuje odpowiedź; odpowiedziałeś na podstawowy problem, więc dostałeś nagrodę.
philomory

Bez obaw. :) Mam nadzieję, że lepiej odnajdujesz iOS 10, gdy już go używasz.
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.