Jak zatrzymać synchronizowanie aplikacji z iTunes bez wymazywania ich z iPhone'a?


16

Czy istnieje sposób, aby zatrzymać synchronizację aplikacji z iTunes bez uprzedniego zatarcia aplikacji z iPhone'a i ponownego ich pobrania?

Teraz, gdy iOS 5 i iCloud zostały wydane, chcę przestać przechowywać wszystkie moje aplikacje na moim komputerze, a zamiast tego pozwolić, aby zostały pobrane bezpośrednio na każde z moich urządzeń. Muzyka, podcasty itp. Powinny nadal być synchronizowane z moim komputerem.

Jednak po odznaczeniu opcji „Synchronizuj aplikacje” w iTunes pojawia się komunikat:

Czy na pewno nie chcesz synchronizować aplikacji? Wszystkie istniejące aplikacje i ich dane na iPhonie „myPhone 4” zostaną usunięte.

Wydaje się, że to straszne marnowanie czasu i przepustowości, aby zmusić telefon do ponownego pobrania wszystkich moich aplikacji tylko po to, by kazać iTunes przestać je synchronizować.


1
Mam podobny problem. Nie mam nic przeciwko synchronizowaniu aplikacji, ale przeszkadza mi to, że za każdym razem, gdy idę po prostu przesłać kilka podcastów na iPhone'a, nie tylko synchronizuję wszystko, ale mówi, że przenosi zakupy z mojego iPhone'a na komputer - nawet jeśli aplikacje nie są nowe (i dlatego zostały wcześniej zsynchronizowane. Czy nie powinno pomijać niczego, co nie jest nowe? Dzieje się tak samo za każdym razem i sprawia, że ​​proces powinien trwać 30 sekund kilka minut romans

Odpowiedzi:


2

Z testów wynika, że ​​nie możesz przerwać tego linku bez konieczności ponownego pobierania. Ponieważ zmiana wymaga zsynchronizowania telefonu, konieczne będzie ponowne pobranie plików z telefonu po odznaczeniu pola, ponieważ synchronizacja całkowicie usuwa aplikacje.

Niestety odpowiedź na twoje pytanie jest teraz nie ma domyślnego sposobu, ale podejrzewam, że stanie się to możliwe w przyszłych wersjach iTunes.

Szukałem możliwych hacków, aby to zrobić i jeszcze nie znalazłem takiego, który nie wymaga łamania więzienia, aby skopiować pliki z powrotem.


Obawiałem się, że prawdopodobnie tak jest. Przynajmniej iCloud przechowuje moje dane, aby je odzyskać. Na razie chyba zostawię to w spokoju.
Stephen Jennings

Próbowałem wyłączyć synchronizację aplikacji, a następnie przywrócić ją z iCloud, ale przywróciło to również stan „synchronizacji aplikacji” w iTunes. więc nie ma postępu przy użyciu tej sztuczki udało ci się to zrobić?
Panagiotis Korros,

1
@PanagiotisKorros Jeśli synchronizujesz z iTunes, zawsze przywróci aplikacje. Jedynym sposobem na prawdziwe zerwanie łącza jest nigdy nie używanie iTunes, a tylko iCloud do wszystkiego.
BinaryMisfit

@Diago Dzięki za odpowiedź. A może zmusisz iTunes do „zapomnienia” tego urządzenia?
Panagiotis Korros

4

Dla mnie zadziałało najpierw skonfigurowanie urządzenia do synchronizacji Wi-Fi. Upewnij się, że w menu edycji i preferencjach / urządzeniach (jest to ważne) masz ustawione, aby zapobiec automatycznej synchronizacji. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie w lewym panelu iTunes i zresetuj wszystkie ostrzeżenia. Odłącz kabel, ale urządzenie będzie nadal widoczne przez Wi-Fi. Odznacz synchronizację aplikacji, a następnie ok ostrzeżenie o usuwaniu aplikacji z urządzenia. Następnie kliknij „podsumowanie” i odznacz synchronizację przez Wi-Fi, a następnie zastosuj w prawym dolnym rogu.

Teraz podłącz ponownie za pomocą kabla, włącz ponownie synchronizację Wi-Fi i zsynchronizuj urządzenie za pośrednictwem Wi-Fi lub kabla, bez względu na to. Teraz odłącz kabel, przejdź do aplikacji w iTunes i usuń wszystkie aplikacje. Ok ostrzeżenie o usunięciu aplikacji z urządzenia. Przejdź do podsumowania i odznacz synchronizację przez Wi-Fi, a następnie kliknij Zastosuj w prawym dolnym rogu. Następnie możesz połączyć się ponownie za pomocą kabla USB i ponownie włączyć synchronizację za pośrednictwem Wi-Fi.

W tym momencie wyskakujące okienko poinformuje cię, że istnieją aplikacje, które musisz przenieść do iTunes lub zostaną one usunięte z twojego urządzenia. Zaznacz, nie pokazuj tego ponownie, a następnie kliknij nie przesyłaj. Teraz możesz przejść do edycji i preferencji w obszarze Ogólne i całkowicie odznaczyć aplikacje, jeśli chcesz, aby folder aplikacji iTunes również zniknął.

Zrobiłem to zarówno na iPhonie, jak i na iPadzie2 i nadal mam na nich swoje aplikacje.

Powodzenia.


Hej, powiedziałeś, że zrobiłeś to zarówno na iPhonie, jak i iPadzie. Czy możesz opisać, jak sobie z tym poradziłeś? Ponieważ wydaje się, że niektóre kroki można wykonać tylko raz (np. Usunąć wszystkie aplikacje z iTunes). Z tego, co mogę powiedzieć, jeśli po prostu powtórzysz te same kroki od góry dla każdego urządzenia
kLy

0

Możesz też wypróbować te informacje z sekcji pomocy iTunes:

Po skonfigurowaniu automatycznej synchronizacji iTunes domyślnie synchronizuje urządzenie po każdym podłączeniu iPoda, iPhone'a lub iPada do komputera. Jeśli nie chcesz, aby iTunes synchronizował twoje urządzenie bez monitu, możesz zmienić to ustawienie.

Możesz zapobiec nieprzychylnej synchronizacji dowolnego iPoda, iPhone'a lub iPada; lub dla wszystkich urządzeń iPod, iPhone lub iPad podłączonych do komputera.

Aby zapobiec niepomyślnej synchronizacji dla wszystkich urządzeń iPod, iPhone i iPad: Aby zsynchronizować iPoda, iPhone'a lub iPada, gdy synchronizacja niezapowiedziana jest wyłączona, podłącz iPoda, iPhone'a lub iPada do komputera, a następnie wybierz Plik> Synchronizuj „Nazwa urządzenia ”W iTunes lub kliknij urządzenie (poniżej Urządzenia), a następnie kliknij Synchronizuj.

Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi iPoda, iPhone'a lub iPada lub w witrynie pomocy technicznej Apple.


-1
  1. Odznacz pole „Synchronizuj aplikacje”
  2. Odpowiedz „tak” na wszystkie ostrzeżenia dotyczące aplikacji, które zostaną usunięte z telefonu
  3. Po rozpoczęciu synchronizacji szybko naciśnij przycisk „x” w oknie stanu iTunes, aby zatrzymać synchronizację. Ciągnięcie kabla powinno również działać, ale nie próbowałem.

Ponieważ proces synchronizacji został zatrzymany, żadne aplikacje nie zostały usunięte, ale niezaznaczone pole wyboru jest nadal przechowywane -> wszystkie aplikacje pozostały, ale nie synchronizują już aplikacji z komputerem.


1
Czy to przetestowałeś, czy masz referencję, która pokazuje, że to działa?
Stephen Jennings,

Z pewnością zapobiegnie to usuwaniu aplikacji tylko podczas tej konkretnej synchronizacji. Następnym razem, gdy spróbujesz zsynchronizować (dla muzyki, podcastów itp.), ITunes podejmie próbę usunięcia wszystkich aplikacji, ponieważ nigdy nie zakończyło zadania ostatnim razem.

-1

iTunes 10.6 pyta, czy zachować lub usunąć aplikacje z iDevice po odznaczeniu „Synchronizuj aplikacje”

Gdy odznaczysz to pole i zastosujesz, jeśli w przyszłości zdecydujesz się na synchronizację aplikacji, wygląda na to, że wszystko może zastąpić, więc YMMV


-1

W najnowszej wersji iTunes (odpowiedź aktualna od 12.0.1) wystarczy kliknąć ten przycisk.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


To żałosna odpowiedź. W rzeczywistości nie da się tego zrobić, o czym świadczą liczne fora Apple bez rozwiązania tego wspólnego problemu: https://discussions.apple.com/thread/3784727

Apple wykorzystuje ten problem, aby zmusić użytkowników do uaktualnienia do nowszych telefonów i laptopów z większą ilością miejsca i / lub rezygnacji z prywatności poprzez włączenie funkcji „chmury”.


Humor nie jest doceniany!
William Entriken
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.