Dlaczego iOS 5 tak szybko rozładowuje baterię?


31

Telefon mojej żony przeszedł z trwającego cały dzień do konieczności ładowania co kilka godzin po aktualizacji do iOS 5. Mój telefon nadal działa dobrze po aktualizacji. Co może być tego przyczyną?


Mam ten sam problem, kiedyś byłem w stanie wytrzymać jeden dzień na ładowaniu, teraz mój telefon spadł do 42% po trzech godzinach. Korzystałem z tego w zwykły sposób, sprawdzając rano Facebook i e-mail i czytając książkę, słuchając Spotify na 1-godzinną dojazd do pracy. Zwykle powodowało to naładowanie telefonu do 80-90%. Aktywowałem synchronizację iCloud do wszystkiego oprócz tworzenia kopii zapasowych, jeśli to może mieć znaczenie.
Lizzan

1
Moje pytanie zostało zamknięte jako duplikat, więc dodam listę rzeczy, które próbowałem, ale które nie działały: wyłącz Wi-Fi, wyłącz lokalizację aplikacji pogodowej, wyłącz bluetooth, wyłącz lokalizację ustawienia strefy czasowej. W tym momencie wygląda to na prawdziwy błąd, równoważny początkowej wersji ios4 działającej na 3G.
Adrian Cox

Moja bateria również się wyczerpuje od czasu aktualizacji na iOS 5 - dosłownie w ciągu kilku godzin zamiast dni. Widzę, że większość odpowiedzi dotyczy ogólnych problemów związanych z krótkim czasem pracy baterii w iPhonie. Jest to problem związany z iOS 5; Też go mam i nigdy nie miałem problemu z moją baterią przed aktualizacją. Problem dotyczy albo samego systemu operacyjnego, albo niektórych usług, które zostały włączone podczas aktualizacji. Standardowe usługi do sprawdzenia (bluetooth, usługi lokalizacyjne itp.) Są przydatnymi ogólnymi przypomnieniami, ale nie rozwiązują tego konkretnego problemu w systemie iOS 5.

Odpowiedzi:


12

Myślę, że znalazłem odpowiedź na moją sprawę. Usługi lokalizacyjne były całkowicie niewinne i przywróciłem im ustawienia domyślne. Mój telefon synchronizuje się z serwerem Zimbra, skonfigurowanym jako konto Exchange. Aktualizacja umożliwiła synchronizację przypomnień, ale synchronizacja przypomnień nie działała. Usunięcie synchronizacji przypomnień z konfiguracji konta Exchange zatrzymało spadek poziomu baterii podczas oglądania.

Moja ogólna rada to sprawdzenie kont pocztowych, aby sprawdzić, czy synchronizowane są nowe elementy, a następnie wyłączenie ich, jeśli nie jest używana.

Edycja: dodano obraz pokazujący kontrolę Przypomnień.

Kontrola przypomnień na koncie Exchange


Jak na razie szybki test, ale po wyłączeniu synchronizacji Przypomnień z moim serwerem Exchange, mój telefon również ostygł i utrzymywał 50% naładowania przez 15 minut. Włączyłem również większość tego, co wyłączyłem w odpowiedzi na @ App. Mam nadzieję, że tak będzie!
Lizzan

+1: Kiedy byłem w fazie beta, zauważyłem, że synchronizacja z Google Exchange zabiła mój czas pracy baterii (70% do 0% w ciągu 6 godzin podczas snu), wydaje się jednak w porządku z wyłączoną funkcją.
Nicholas Smith

Tak, to zdecydowanie zadziałało również dla mnie, bardzo dziękuję!
Lizzan

Mam w telefonie konto Google Apps, ale mimo że pod nazwą konta na liście kont wyświetla się „Przypomnienia”, nie ma takiej opcji w szczegółach konta (więc nie mogę go wyłączyć). Jakieś wskazówki?
Rodrigo Sieiro

Dodałem zrzut ekranu pokazujący, gdzie znajduje się sterowanie w moim telefonie. Co masz w czerwonej części?
Adrian Cox

7

Po aktualizacji do iOS 5 zauważyłem ogromną utratę baterii w porównaniu do normalnej (10% na godzinę), a mój iPhone był regularnie ciepły w dotyku. Kroki, które rozwiązały ten problem, to zresetowanie wszystkich ustawień sieciowych (to spowodowało ponowne uruchomienie iPhone'a), a następnie usunięcie wszystkich kont e-mail, w tym iCloud, i ręczne ponowne ich dodanie.

Po wykonaniu tych kroków mój telefon natychmiast ostygł, a bateria znów była stabilna. Twój przebieg może się różnić.


Z pewnością było to dla mnie rozwiązanie dla drenażu podczas „spania”. Nadal dostaję widoczny drenaż, gdy ekran jest aktywny i na koniec dnia jestem o około 10-15% krótszy niż się spodziewałem /
Dan Kelly

6

Aby rozwiązać problem rozładowania baterii:

 1. Idź do Usługi lokalizacji> Usługi systemowe
  Wszystko tam powinno być WYŁĄCZONE.
  Ogranicz także usługę lokalizacji aplikacji dla tych, z których nie korzystasz często.

 2. Powiadomienia, wyłącz te, których nie używasz.

 3. iCloud, skonfiguruj synchronizację ręcznie od czasu do czasu przez Wi-Fi.

 4. Wyłącz Ping
  Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Ograniczenia
  Wprowadź 4-cyfrowy kod dostępu.
  Przewiń w dół do Ustawienia ping i wyłącz je.


Nie słyszałem wcześniej opcji 1, w tym przypadku warto spróbować.
Jan Henckens

Próbowałem wyłączyć wszystko w 1 (nie w aplikacjach, ale nie korzystałem z usług lokalizacyjnych) i 3, nieużywane rzeczy w 2, a mój iPhone nadal wyczerpał się do 51% w ciągu 3 godzin od siedzenia na swoim biurku.
Lizzan

Czego pingzrobić?
juan

4

Jeśli chodzi o techniczne przyczyny, dla których iOS5 wyczerpuje baterię znacznie szybciej niż poprzedni system operacyjny, ten artykuł na blogu Fastmail może dać pewne konkretne wskazówki (Fastmail jest dostawcą poczty e-mail, a opisany problem dotyczy protokołu e-mail IMAP, ale może sugerować bardziej ogólna zmiana w iOS):

Niestety pojawił się nowy i niedawny problem.

iOS 5 używa teraz trwałych trwałych połączeń IMAP (najwyraźniej poprzednie wersje używały tylko krótkotrwałych połączeń). Problem polega na tym, że nasze pakiety ping co 4 minuty oznaczają, że urządzenie (iPhone / iPad / iPod) również „budzi się” co 4 minuty. Oznacza to, że urządzenie nigdy nie przechodzi w głębszy tryb uśpienia, co powoduje znacznie większe zużycie baterii podczas konfigurowania połączenia z serwerem Fastmail IMAP na urządzeniach z systemem iOS 5.

Biorąc pod uwagę szybki wzrost korzystania z urządzeń mobilnych, takich jak iPhone'y, oraz dużą różnicę w żywotności baterii, jaką może to powodować, jest to poważny problem.


3

Pytanie zostało w większości ujęte, ale zaznaczę również, że iOS5 zużyje baterię nieco więcej niż poprzednie wersje, w tle dzieje się wiele dzięki synchronizacji iCloud, Photostream i in.

Te, których jeszcze nie dotknięto, które naprawdę pomogły mojej żywotności baterii w porównaniu z betami, to:
1) Od czasu do czasu znajdź mój iPhone pinguje i nie w pełni zamyka usługi lokalizacyjne i zajmuje trochę więcej czasu.
2) Ciężkie, ciężkie gry i aplikacje nie zawsze wyrzucają pamięć, teraz jest to najczęściej posortowane (głównie) i może powodować trochę problemów z jedzeniem baterii. Jeśli grasz w grę, a telefon jest nadal ciepły, ręcznie ją zabij.
3) Photostream wydaje się działać dość często, wyłącz go, jeśli tak naprawdę go nie potrzebujesz. Kopie zapasowe twoich zdjęć są nadal tworzone w iCloud.
4) Wyłącz widżety pogodowe i giełdowe

To pomogło mi odzyskać to od pół dnia, jeśli miałem szczęście do całego dnia. Jest kilka osób, które trochę zabijają kurczaka, aby ułagodzić bogów (patrząc na ciebie numer 4), ale nadal warto je odhaczyć, jeśli chcesz uzyskać maksymalną żywotność baterii.


2

Czy zdarzyło Ci się założyć strefę geofence? Utrzymuje włączone usługi lokalizacyjne, może to tłumaczyć wyczerpanie.


Przynajmniej nie ma dla mnie geofence, więc jest to wątpliwe.
Lizzan

2

Czy faceci mają działający foursquare? Jeśli tak, wyłącz tę nową funkcję o nazwie „Radar”. Ciągle działa w tle, dlatego Lokalizacja jest ZAWSZE aktywna, nawet jeśli zabijesz aplikację


Spójrz w Ustawienia> Usługi lokalizacyjne, aby zobaczyć, z czego korzysta cały czas. Ustawiłem Przypomnienie, które będzie uruchamiane po przybyciu do określonej lokalizacji. Zobaczymy, czy to zużyje moją żywotność baterii!
GEdgar

1

To dość ogólne pytanie i powinieneś porównać, w jaki sposób żona i użytkownik używają iPhone'a, aby dowiedzieć się, co rozładowywało baterię iPhone'a twojej żony.

Może być konieczne sprawdzenie, czy twoja żona używała iPhone'a częściej niż wcześniej, czy też używała aplikacji, która zużywa więcej energii, np. Gry lub streaming filmów z Netflix itp.

Ponadto usługa lokalizacyjna naprawdę wyczerpuje baterię, więc upewnij się, że jakaś aplikacja korzysta z usługi lokalizacyjnej przez cały czas.


1
Żadne z nas nie zmieniło sposobu użytkowania, a potem oboje przetrwali cały dzień. Tak więc coś w aktualizacji dramatycznie wpłynęło na jej żywotność baterii. Zajrzę do usług lokalizacyjnych, ale oboje mamy je cały czas włączone dzięki nowej aktualizacji.
Jaydles

1

Przejdź do usług lokalizacyjnych-> wybierz Usługi systemowe-> i wyłącz opcję Ustaw strefę czasową


1

Zaczerpnięte stąd: http://osxdaily.com/2011/10/16/ios-5-battery-life-fix-tips/

Zrestartować ustawienia sieci

Stuknij w „Ustawienia”> Resetuj> Resetuj ustawienia sieci Wyłącz Bluetooth

Ustawienia> Ogólne> Bluetooth> „WYŁ.” Wyłącz powiadomienia i aplikacje w Centrum powiadomień

Ustawienia> Powiadomienia> Wyłącz wszystko, czego nie potrzebujesz Wyłącz iCloud

Ustawienia> Ogólne> iCloud> Wyłącz wszystko Wyłącz usługi lokalizacyjne

Ustawienia> Usługi lokalizacji> Wyłącz selektywnie dla usług, których nie używasz Wyłącz dostosowanie strefy czasowej

Stuknij w „Ustawienia”> „Usługi lokalizacyjne”> „Usługi systemowe”> Ustaw strefę czasową na WYŁ. Wyłącz ping

Ustawienia> Ogólne> Ograniczenia> Włącz ograniczenia> Ping> WYŁĄCZ Wyłącz raporty diagnostyczne i użytkowania

Stuknij w „Ustawienia”> Ogólne> Informacje> Diagnostyka i użycie> Nie wysyłaj Usuń konta e-mail, Resetuj ustawienia sieci, Ponownie dodaj konta e-mail

Usuń swoje konta e-mail, przechodząc do „Ustawienia”> Poczta, kontakty, inne> Nazwa konta> Usuń konto teraz Zresetuj ustawienia sieciowe w „Ustawienia> Resetuj> Zresetuj ustawienia sieciowe Uruchom ponownie urządzenie iOS Ponownie dodaj konta e-mail ponownie w„ Ustawienia ”> Poczta, kontakty, inne> Dodaj konto


0

Mój szybciej rozładowuje baterię, ale myślę, że jest to spowodowane usługami lokalizacyjnymi. Zwykle nie mam uruchomionej aplikacji lokalizacyjnej, ale próbowałem nowej aplikacji Przypomnienia z opcją „w lokalizacji”, co oznacza, że ​​usługa lokalizacyjna musi być cały czas aktywna.

Z drugiej strony, z iOS 4 mój iPhone może obsługiwać 1-2 godziny przy aktywnej usłudze lokalizacji, a teraz działa przez prawie 8 godzin.

Wyłączyłem usługę lokalizacji, aby potwierdzić, że to jest problem.


0

Dla mnie wyłączenie synchronizacji iTunes WiFi wydawało się załatwić sprawę. Wcześniej inne metody, takie jak wyłączanie usług lokalizacyjnych i Ping, usuwanie ustawień poczty itp., Wcześniej nie robiły żadnej różnicy - bateria ulegałaby całkowitemu rozładowaniu w 100% w ciągu 3-4 godzin.


0

Naprawiłem wiele problemów z iPhone'em w ciągu dnia, a ludzie, którzy myślą, że mogą nawet mieć problem ze sprzętem, stwierdzą, że jeśli przywrócą urządzenie jako nowe i zsynchronizują dane z powrotem, na ogół zauważają znaczną poprawę żywotności baterii. Jest to szczególnie widoczne w aktualizacjach systemu operacyjnego.

Oczywiście to tylko pogłoska, ale słyszałem to i powiedziałem tysiące razy.


Jeśli zagłosujesz, pamiętaj o komentarzu, abym mógł to zmienić według własnych upodobań!
ConstantineK

-1

Śledzenie GPS zużywa naprawdę dużo energii. Dlatego wyłączenie usług opartych na lokalizacji powinno załatwić sprawę.

Ktoś zasugerował wyłączenie synchronizacji iTunes WiFi - jednak nie powinno to mieć znaczenia, ponieważ aktywuje się ona dopiero po podłączeniu iPhone'a do zasilania.


1
Nie prawda. Synchronizacja działa także po odłączeniu.

1
IPhone twierdzi, że automatyczna synchronizacja odbywa się tylko po podłączeniu do zasilania. Możesz jednak synchronizować ręcznie, nawet jeśli nie jest podłączony. To samo dotyczy tworzenia kopii zapasowych w iCloud.
GEdgar,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.