Czy dodanie się do grupy 82 (_clamav) jest bezpieczne


1

Chcę mieć podobny identyfikator grupy na moim komputerze-hoście (macOS) i maszynie wirtualnej (dokerze dla Mac), aby uniknąć problemów z uprawnieniami. Chciałem utworzyć nowego użytkownika / grupę o ID 82, ale już istnieje - _clamav: _clamav. Jak rozumiem, to jakiś silnik antywirusowy. Czy dodawanie siebie do tej grupy jest bezpieczne?


Biegasz clamAV na komputerze Mac?
Graham Miln

Cóż, myślę, że ten użytkownik / grupa pochodzi z macOS po wyjęciu z pudełka, nie mam zainstalowanego clamav.
csandanov

Ja też mam przypisany uid 82 _clamav ale nie używam oprogramowania. Biorąc pod uwagę, że masz do czynienia z wartościami zakodowanymi w Alpine Linux, dodanie siebie jest prawdopodobnie najłatwiejszą opcją.
Graham Miln

Odpowiedzi:


2

Dla twoich celów najlepiej nie dodawać się do istniejącej grupy.

Aby dowiedzieć się, które grupy są na Twoim komputerze, znajdziesz najczęściej wymienione /etc/group - less /etc/group dam ci to. Możesz utworzyć nową grupę, dodając ją do tej listy. man group wyjaśni format tego pliku. Zwykle tworzę grupę o identyfikatorze od 600 do 699. Apple wydaje się używać identyfikatorów powyżej 700 dla specjalnych grup nie wymienionych w /etc/group.

Aby dowiedzieć się, do których grup już jesteś członkiem, możesz użyć groups dowództwo. Aby wyświetlić listę identyfikatorów grup, których jesteś członkiem, możesz użyć polecenia id -G.


Chodzi o to, że ta grupa musi mieć ID 82, ponieważ jest na stałe zapisana w Alpine Linux, którego używam wewnątrz moich kontenerów dokujących. Może mógłbym się zmienić _clamav ID do czegoś innego i dodaj nowego użytkownika / grupę o ID 82, ale może nie być bezpieczny.
csandanov
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.