Jak mogę zmienić domyślny sort Findera na nazwę pliku?


13

Od czasu aktualizacji do Lion za każdym razem, gdy otwieram nowe okno Findera, domyślna kolejność sortowania jest według daty modyfikacji. Chcę domyślnego sortowania według nazwy pliku. Czy można to zmienić?


Czy próbowałeś usunąć ~/Library/Preferences/com.apple.finder.plist? Nowe okna powinny być posortowane według tego samego atrybutu, co poprzednie okna.
Lri

Odpowiedzi:


25

Otwórz okno wyszukiwarki i naciśnij cmd + j.

Wybierz żądane ustawienia, a następnie na dole kliknij Użyj jako domyślne.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
O dziwo, to nie robi tego. Wydaje się, że wiele folderów (pliki do pobrania, dokumenty itp.) Ma z czasem nadpisanie. Ale dzięki.
vy32

2
Jest to jedna rzecz, która mi się nie podoba w OSX, ponieważ ustawiając go jako domyślny, wygląda na to, że wpływa tylko na bieżący folder. Folder, w którym go ustawisz, będzie odtąd otwarty w ten sposób, ale pozostałe pozostaną nietknięte. Możesz potencjalnie skopiować plik .DS_Store z tego folderu do wszystkich innych folderów. DS_Store jest tym, co zapisuje wyświetlane informacje.
Kassym Dorsel,

2
Tego rodzaju rzeczy doprowadzają mnie do szału. Chciałbym, aby Apple dał ci więcej opcji korzystania z systemu operacyjnego tak, jak chcesz, a nie tak, jak chcesz. Ich droga jest prawie zawsze bardziej niewygodna i męcząca.
Tyguy7

wykonuje zadanie dla określonego folderu. Czy można w jakiś sposób zastosować go do wszystkich folderów Findera?
Nadav
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.